Постанова № 34264681, 14.10.2013, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.10.2013
Номер справи
806/6233/13-а
Номер документу
34264681
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/6233/13-a

категорія 10.3

14 жовтня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Попової О. Г. ,

при секретарі - Дворніковій А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Обербетон-Інвест" про стягнення 53994,87 грн,-

встановив:

Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Обербетон-Інвест" 53994,87 грн. адміністративно-господарських санкцій та пені за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Позовні вимоги обгрунтовано тим, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу працюючих на підприємстві у 2012 році складала 40 чоловік, а тому відповідач мав працевлаштувати 2 осіб інвалідів, тоді як працевлаштований був один, що свідчить про те, що Товариства з обмеженою відповідальністю "Обербетон-Інвест" не виконало нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, зазначених в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, зазначених в письмових запереченнях щодо позову.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" (далі Закону), для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньо-облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.

З матеріалів справи встановлено, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів форми №10 - ПІ затвердженого наказом Мінпраці №527 від 12.11.2008 року середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу працюючих на Товаристві з обмеженою відповідальністю "Обербетон-Інвест" у 2012 році складала 40 чоловік (а.с.10).

Таким чином, підсумувавши середньооблікову кількість штатних працівників - інвалідів на підприємстві відповідача за звітний період, тобто з 01.01.2012 року по 31.12.2012 року, від числа середньоблікової кількості штатних працівників, що складає 40 осіб, повинен був працевлаштувати двох інвалідів - штатних працівників.

Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації, громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю; порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені на повну суму недоїмки за весь її строк; адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються вищезазначеними суб"єктами самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього Закону.

Фонд оплати праці штатних працівників ТОВ "Обертон- Інвест" за 2012 рік склав 2102,2 тис. грн. Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві склала 52555,00 грн. (2102,2 тис. грн. : 40 ч. - 52555,00 грн). Дана сума множиться на кількість робочих місць не зайнятих інвалідами (52555,00 грн. х 1 робоче місце - 52555,00 грн.) в результаті чого отримуємо суму адміністративно-господарських санкцій, у розмірі 52555,00 грн., яку відповідач зобов"язаний самостійно, в зазначений Законом термін перерахувати до Державного бюджету.

Форму Державної статистичної звітності №10 - ПІ поштово-річна "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік" підприємства, установи, організації та фізичні особи, що використовують найману працю подають до регіонального відділення Фонду соціального захисту інвалідів не пізніше 1 - го березня, після звітного періоду.

Судом встановлено, що відповідачем подано до Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, звіт форми №10 ПІ за 2012 рік, лише 28.02.2013 року, тобто, відповідачем не здійснено необхідних заходів для підшукування працівників-інвалідів.

Суд зазначає, що подача оголошень в газету про набір на роботу інвалідів, яка здійснювалась підприємством з жовтня 2012 року, не тотожна подачі звіту форми №10 ПІ до центру зайнятості для направлення осіб для працевлаштування.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що підприємство, як роботодавець свій обов'язок зі створення робочого місця для інваліда у 2012 році не виконало.

З наведених вище підстав, позовні вимоги Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Обербетон-Інвест" (вул. Баранова 89, м. Житомир, 10001, р/р 26008010040219 в ВАТ "Укрексімбанк", МФО 322313, ЄДРПОУ 35223245) на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Домбровського 38, м. Житомир, 10003, р/р 31218230700002, МФО 811039, ЄДРПОУ 28035726, код платежу 50070000, символ -230) суму адміністративно - господарських санкцій та пені у розмірі 53994 (п"ятдесят три тисячі дев"ятсот дев"яносто чотири) грн. 87 (вісімдесят сім) коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 16 жовтня 2013 р.