УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 жовтня 2013 року№ 812/8764/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства «АЛВА ЛТД» до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання протиправним та скасування статусу «звіт признано не дійсним» уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2010 року та Додатку 1 Розрахунок коригування сум податку податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року, -
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2013 року за вх. №34151 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства «АЛВА ЛТД» до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання протиправним та скасування статусу «звіт признано не дійсним» уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2010 року та Додатку 1 Розрахунок коригування сум податку податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року.
Розглянувши матеріали вказаного адміністративного позову, підстав для відкриття провадження в адміністративній справі на даний час за цим позовом не вбачається, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 ст. 89 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Суддя звертає увагу позивача на те, що 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» (із змінами і доповненнями) № 3674-VI від 08 липня 2011 року (далі -Закон № 3674-VI).
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI, ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат;
- немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, що позивачем при подачі позову не надано до суду документ про сплату судового збору, про що складено Акт Луганського окружного адміністративного суду від 18.10.2013 року.
По - друге, позивач просить визнати протиправним та скасувати статус «звіт признано не дійсним».
Частиною 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Тобто, з мотивувальної та прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачу слід визначитися щодо предмету його оскарження. А саме: рішення чи дії, відповідача, він просить визнати протиправним. У зв'язку з чим необхідно навести відповідне обгрунтування уточнених вимог, зазначивши в чому саме полягає порушення прав позивача відповідними протиправними діями чи рішенням відповідача.
Отже, суд пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду:
- документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду уточненого адміністративного позову у розмірі встановленому діючим законодавством України,
- належно оформленої позовної заяви із викладенням уточнених позовних вимог.
Згідно зі ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, тому доходжу до висновку, що адміністративний позов Приватного підприємства «АЛВА ЛТД» підлягає залишенню без руху, а позивачу слід встановити строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 17, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Приватного підприємства «АЛВА ЛТД» до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання протиправним та скасування статусу «звіт признано не дійсним» уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за липень 2010 року та Додатку 1 Розрахунок коригування сум податку податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків протягом 7-ми днів з дня отримання ухвали шляхом надання до суду:
-уточнену позовну заяву, визначивши, що саме є предметом оскарження у даній справі: дії чи рішення відповідача, а також з відповідним обгрунтуванням уточнених позовних вимог;
-документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду вказаного адміністративного позову у розмірі, що відповідатиме уточненим позовним вимогам, що передбачений чинним законодавством України.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяВ.С. Шембелян