ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2013 рокум. Ужгород№ 807/3449/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Рейті С. І.
при секретарі судового засідання - Шмідзен І.Ю.
за участю: представники сторін в судове засідання не з'явились
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Закарпатській області до Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" про стягнення коштів у сумі 167419,17 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22 жовтня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 23 жовтня 2013 року.
Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Закарпатській області (далі - позивач, Ужгородська ОДПІ) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" (далі - відповідач, ДП "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств"), якою просить стягнути з розрахункових рахунків відповідача кошти у сумі 167419,17 грн. на погашення податкового боргу, в т.ч. пеня у розмірі 7895,02 грн.
22.10.2013р. представником позивача Ужгородської ОДПІ до суду подано заяву, якою просить провести розгляд справи за його відсутності та у відповідності до ст.122 КАС України, розгляд проведено за відсутності представника позивача, на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання не направляв, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження у справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Згідно поданого позивачем Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ДП "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" зареєстроване за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гагаріна, 42/1, тобто за адресою, що вказана в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується за відсутності представника відповідача, на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Суд констатує, що позивач звернувся з позовом до ДП "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" (м. Ужгород, вул. Гагаріна, 42/1) в особі філії "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" (м. Перечин, вул. Будівельників, буд. 6), при цьому, філія "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" не є юридичною особою (згідно доданої до позовної заяви копії Довідки з ЄДРПОУ серії АА № 552728) та не має адміністративної правової дієздатності та не може бути стороною у справі, згідно ст.48 КАС України, що узгоджується з положеннями ст.64 Господарського кодексу України, згідно з якими такі відокремлені підрозділи (філії представництва, відділення) не мають статусу юридичної особи. Статус юридичної особи належить ДП "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств", місцезнаходженням якої є м. Ужгород, вул. Гагаріна, 42/1 (згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копія якого додана до позовної заяви).
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (набрав чинності з 01.01.2011 року, тобто, станом на час звернення з позовом до суду, далі - ПК України), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно Довідки з ЄДРПОУ серії АА № 552728 філія "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" є складовою частиною ДП "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" як його відокремлений підрозділ.
Станом на 12.08.2013 року згідно облікових карток філії відповідача рахується заборгованість на загальну суму 167419,77 грн., в т.ч. пеня 7895,02 грн. по наступних платежах: податок з доходів найманих працівників у розмірі 130211,15 грн., в т.ч. пеня 7 787,63грн.; збір за лісові ресурси державного значення у розмірі 10953,36грн., в т. ч. пеня в сумі 107,39грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Т. Реметівської сільської ради у розмірі 143,18 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Зарічевської сільської ради у розмірі 2073,34 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Т. Бистрянської сільської ради у розмірі 2433,56 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Новоселицької сільської ради у розмірі 4887,00 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Сімерківської сільської ради у розмірі 872,00 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Сімерківської сільської ради у розмірі 9765,45 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Туричківської сільської ради у розмірі 416,56 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Вільшинківської сільської ради у розмірі 67,09 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Т. Пасіцької сільської ради у розмірі 489,07 грн.; збір за лісові ресурси місцевого значення Дубринської сільської ради у розмірі 100,11 грн.; штрафи за порушення законодавства у розмірі 5007,90 грн.
Проведеною 19.07.2012 року Ужгородською МДПІ (правонаступником якої є Ужгородська ОДПІ, згідно постанови КМ України від 20.03.2013 року за № 229, далі - Ужгородська ОДПІ) виїзною позаплановою документальною перевіркою філії "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 року по 31.03.2012 року виявлено порушення відповідачем пп.8.1.2 п.8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" та вимог пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 ПК України, в результаті чого встановлено прострочену кредиторську заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 45545,79 грн. про що складено акт за № 562/22-0/26397437. На підставі зазначеного акту, 30.07.2012 року Ужгородською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення за № 34/17-2/26397437, яким відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб - найманих працівників у розмірі 56932,24 грн., в т.ч. штрафні санкції у сумі 11386,45 грн.
21.08.2012 року філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" до Ужгородської ОДПІ подано заяву про розстрочення податкового боргу. 31.08.2012 року Ужгородської ОДПІ винесено рішення про розстрочення податкового боргу по податку з доходів найманих працівників № 29 та укладено договір за № 32 про розстрочення сплати податкового боргу у розмірі 63150,71 грн., в т.ч. пеня 6218,47 грн. У відповідності до якого розстрочені суми податкового боргу сплачуються помісячно: до 26.09.2012 р. - 15 787,68 грн.; до 26.10.2012р. - 15 787,68 грн.; до 26.11.2012р. - 15 787,68 грн.; до 26.12.2012р. - 15 787,67 грн.
Крім того, 25.09.2012 року філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" подано заяву про перенесення термінів розстрочення грошового зобов'язання, та Ужгородською ОДПІ винесено рішення про перенесення раніше визначених термінів розстрочення грошового зобов'язання по податку з доходів найманих працівників у розмірі 15787,68 грн., в т.ч. пеня 1554,62 грн. з 26.09.2012 р. на 10.10.2012 р.
В порушення вищенаведеного філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" суму розстроченого грошового зобов'язання по податку з доходів найманих працівників у розмірі: 15787,68 грн., в т.ч. пеня 1554,62 грн. (по терміну сплати 10.10.2012р.); 15787,68 грн., в т.ч. пеня 1554,62 грн. (по терміну сплати 26.10.2012р.); 15787,68 грн., в т.ч. пеня 1554,62 грн. (по терміну сплати 10.11.2012 р.); 15787,67 грн., в т.ч. пеня 1554,61 грн. (по терміну сплати 10.12.2012 р.) не сплачено.
Також, 21.08.2013 року філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" подано заяву про розстрочення податкового боргу по платежу 21080900 «штрафи за порушення законодавства». В результаті розгляду вказаної заяви, 31.08.2012 року Ужгородською ОДПІ винесено рішення № 29 та укладено договір № 32 про розстрочення сплати податкового боргу у розмірі 5007,90 грн., згідно якого розстрочена сума сплачується помісячно, а саме: до 26.09.2012р. - 1251,98 грн., до 26.10.2012р. - 1251,98 грн., до 26.11.2012р. - 1251,58 грн., до 26.12.2012р. - 1251,96 грн. Однак, 25.09.2012р. філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" до Ужгородської ОДПІ подано заяву про перенесення раніше визначених термінів розстрочення грошового зобов'язання. Винесеним рішенням позивачем задоволено заяву відповідача, та перенесено раніше визначений термін розстрочення грошового зобов'язання у розмірі 1251,98 грн. Із 26.09.2012р. на 10.10.2012р. Натомість, філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" суми розстроченого грошового зобов'язання не сплачено в повному обсязі.
18.06.2013 року Ужгородською ОДПІ проведено позапланову документальну перевірку філії "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" з питань дотримання вимог податкового законодавства (в частині своєчасності нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб) за період з 01.04.2012 року по 31.05.2013 року. В ході перевірки виявлено порушення відповідачем пп.168.1.2 п. 168.1 ст. 168 та п.176.2 ст. 176 ПК України, в результаті чого встановлено прострочену кредиторську заборгованість по податку з доходів фізичних осіб, сума якої станом на 31.05.2013 року складає 43660,85 грн. У відповідності до п. 129.4 ст. 129 ПК України на суму податкового боргу перевіркою нараховано пеню за несвоєчасну сплату податку до бюджету у сумі 1569,16 грн. За результатами проведеної перевірки складено акт № 1001/17-2/26397437 та винесено податкове повідомлення - рішення від 02.07.2013 р. № 18/17-2/26397437, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 65491,28 грн., в т.ч. 21830,43 грн. штрафні санкції.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3 6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Вищевказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені.
Відповідно до п.329.1 ст. 329 ПК України платниками збору за лісові ресурси державного значення є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами. Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу (п.334.1 ст. 334 ПК України).
Згідно п.334.2 ст. 334 Податкового кодексу України, лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору наростаючим підсумком з початку року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, у якому окремим рядком зазначається сума збору, сплачена відповідно до підпунктів 334.2.1 та 334.2.2 цього пункту, та подають його органу державної податкової служби за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду. Лісокористувачі сплачують збір у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду. Збір сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми збору, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році, крім сум збору, сплачених відповідно до підпунктів 334.2.1 і 334.2.2 пункту 334.2 цієї статті (п. 334.4 ст. 334 Податкового кодексу України).
Філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції:
- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 3 квартал 2012р. № 5605 від 09.11.2012 р. у розмірі 5016,00грн. (сплачено частково - у розмірі 2878,26 грн.);
- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 4 квартал 2012р. № 1300000411 від 08.02.2013 р. у розмірі 3093,00 грн.;
- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 4 квартал 2012р. № 1300000394 від 08.02.2013 р. у розмірі 5018,00 грн.;
- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 1 квартал 2013 р. № 1300001319 у розмірі 144,00 грн. (сплачено частково - у розмірі 0,82 грн.).
Відповідно до п.54.1 ст.54 ПК України, самостійно визначені платником у поданій податковій декларації суми грошового зобов'язання є узгодженими. Такі суми грошового зобов'язання, відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України, платник зобов'язаний самостійно сплатити протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Відповідно до пп.14.1.175 ст.14 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно 14.1.162. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки. Пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу (пп. 129.1.1., пп. 129.1.2. п. 129.1. ст. 129 Податкового кодексу України). Нарахування пені розпочинається: - при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; - при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом; - у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до пп. 129.3.1. п. 129.3. ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
У відповідності до ст. 129 ПК України на суму грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки Ужгородською ОДПІ відповідачу було нараховано пеню у розмірі 107,39 грн. по платежу 13010100 «Збір за лісові ресурси державного значення».
Як вбачається з матеріалів справи, філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" до Ужгородської ОДПІ подано:
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2013 року № 1300001319 по платежу 1301020010 «збір за лісові ресурси місцевого значення Т.Реметівської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 144,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 143,18 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5609 від 09.11.2012 року по платежу 1301010099 «збір за лісові ресурси місцевого значення Зарічевської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 1556,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 1555,34 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2013 року № 1300000402 від 08.02.2013 року по платежу 1301010099 «збір за лісові ресурси місцевого значення Зарічевської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 518,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 518,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5610 від 09.11.2012 року по платежу 1301020007 «збір за лісові ресурси місцевого значення Т.Бистрянської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 1682,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 1680,56 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2012 року № 1300000405 від 08.02.2013 року по платежу 1301020007 «збір за лісові ресурси місцевого значення Т.Бистрянської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 560,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 560,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2013 року № 1300001322 від 13.05.2013 року по платежу 1301020007 «збір за лісові ресурси місцевого значення Т.Бистрянської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 193,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 193,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5612 від 09.11.2012 року по платежу 1301020011 «збір за лісові ресурси місцевого значення Новоселицької сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 112,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 112,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2012 року № 13000000408 від 08.02.2013 року по платежу 1301020011 «збір за лісові ресурси місцевого значення Новоселицької сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 4775,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 4775,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5615 від 09.11.2012 року по платежу 1301020003 «збір за лісові ресурси місцевого значення Сімерківської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 654,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 654,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2012 року № 13000000409 від 08.02.2013 року по платежу 1301020003 «збір за лісові ресурси місцевого значення Сімерківської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 218,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 218,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІV квартал 2012 року № 1300000410 від 08.02.2013 року по платежу 1301020004 «збір за лісові ресурси місцевого значення Сімерківської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 9341,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 9340,45 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2013 року № 1300001320 від 13.05.2013 року по платежу 1301020004 «збір за лісові ресурси місцевого значення Сімерківської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 445,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 445,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2013 року № 1300001321 від 13.05.2013 року по платежу 1301020006 «збір за лісові ресурси місцевого значення Туричківської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 399,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 399,00 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5606 від 09.11.2012 року по платежу 1301020001 «збір за лісові ресурси місцевого значення Вільшинківської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 68,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 67,09 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5608 від 09.11.2012 року по платежу 1301020008 «збір за лісові ресурси місцевого значення Т.Пасіцької сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 490,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 489,07 грн.);
- податковий розрахунок по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартал 2012 року № 5605 від 09.11.2012 року по платежу 13001020098 «збір за лісові ресурси місцевого значення Дубринської сільської ради», яким самостійно задекларовано до сплати 101,00 грн. податкового зобов'язання (заборгованість по якому складає 100,11 грн.).
Крім того, 29.03.2013 року Перечинським відділенням Ужгородської ОДПІ проведено камеральну перевірку філії "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" за звітний податковий період з 01.08.2012 року по 19.11.2012 року та встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 ПК України, а саме: платником порушено строки сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання. В ході перевірки визначено, що філією "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання по збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 4216,10 грн. із запізненням на 73 календарних днів та суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 18,30 грн. із запізненням на 11 календарних днів. За результатами перевірки складено акт № 133/1500/26397437 та винесено податкові повідомлення-рішення від 02.04.2013р. за № 00020100, яким відповідачу визначено штраф у розмірі 400 грн., № 000021100, яким відповідачу визначено штраф у розмірі 197,23 грн., № 000022100 про застосування штрафної (фінансової) санкції у розмірі 49,29 грн.
Згідно п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
11.10.2012 року Ужгородською ОДПІ на підставі п.59.1 ст.59 ПК України, директору філії "Перечинське лісове агропромислове господарство Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" вручено податкову вимогу від 11.10.2012 року № 10.
Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно п. 87.6 ст. 87 ПК України, у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов'язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов'язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з цим Кодексом.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року за № 1040 затверджено Порядок використання додаткових джерел погашення податкового боргу, пунктом 3.1 якого передбачена аналогічна норма (у разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для погашення його грошового зобов'язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов'язання або податкового боргу такого платника податків є майно такої юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з Кодексом).
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Закарпатській області до Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" про стягнення коштів у сумі 167419,17 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з розрахункових рахунків Державного підприємства "Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств" (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гагаріна, 42/1 код 32434750) кошти у сумі 167419,17 грн. (сто шістдесят сім тисяч чотириста дев'ятнадцять гривень сімнадцять копійок) на погашення податкового боргу у сумі 167419,17 грн.
3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя С.І. Рейті