Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15 жовтня 2013 р. №820/5643/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Волошина Д.А.,
суддів - Панова М.М., Шевченка О.В.
за участю секретаря судового засідання Ільницької І.Л.
представників : позивача - Івлєвої Н.М., відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Приватного акціонерного товариства "Термолайф" до Державної реєстраційної служби України про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Приватне акціонерне товариство "Термолайф", з адміністративним позовом до Державної реєстраційної служби України в особі державного реєстратора прав на нерухоме майно Гуляєва О.О., в якому просив суд, з урахуванням уточнень, визнати протиправним рішення Державної реєстраційної служби №3142830 від 13 червня 2013 року щодо відмови позивачу у реєстрації майнових прав; зобов'язати Державну реєстраційну службу України зареєструвати право власності на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44, яке належить Приватному акціонерному товариству "Термолайф"(Код ЄДРПОУ 34015182) на підставі Свідоцтва про право власності від 25.02.2011 року та видати відповідний Витяг з Державного реєстру прав про реєстрацію права власності Приватного акціонерного товариства "Термолайф" (Код ЄДРПОУ 34015182) на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 27.08.2013 року замінено первинного відповідача - Державну реєстраційну службу України в особі державного реєстратора прав на нерухоме майно Гуляєва О.О. на належного відповідача - Державну реєстраційну службу України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується з прийнятим Державною реєстраційною службою України рішенням №3142830 від 13 червня 2013 року щодо відмови у реєстрації майнових прав, оскільки документи зазначені ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" були зібрані в повному обсязі та у відповідності до вимог постанови КМ України від 22.06.2011 року №703 та дають змогу встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.
Відповідач, Державна реєстраційна служба України, в письмових запереченнях проти позову заперечував та стверджував, що оскаржуване рішення було прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені нормативними актами України та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позов просив задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач Державна реєстраційна служба України повторно в судове засідання свого представника не направив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заяв та клопотань суду не надав.
За таких умов суд вважає, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
Приватне акціонерне товариство "Термолайф" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Харківської міської ради з 13.03.2006 року за юридичною адресою: 61071, м. Харків, Карачівське шосе, буд 44, згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.
Згідно витягу про державну реєстрацію прав №33547931 від 21.03.2012 року позивачу належить на праві власності (свідоцтво про право власності (б/н) 25.02.2011 року) нежитлові будівлі літ. "ВО-3" загальною площею 2267,5 кв. м., літ. "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташовані за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44. (а.с. 27)
Як вбачається з матеріалів справи, 27.05.2013 року позивач звернувся до Державної реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області із заявою про реєстрацію прав власності на нежитлову будівлю літ. «ВН-1-6» загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44.
Згідно картки прийому заяви №2611115, разом з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень було подано: квитанція, серія та номер: 213, виданий 29.04.2013, видавник: АТ "Сбербанк Росії"; копія паспорта, серія та номер: НОМЕР_2, виданий 03.08.2004, видавник: Червонозаводським РВ ХМУ УМВС України в Харківській обл.; копія картки платника податків, серія та номер: НОМЕР_1, виданий 16.09.2011, видавник: ДПІ у Червонозаводському р-ні м. Харкова; доручення, серія та номер: 204, виданий 08.05.2013, видавник: ПАТ "Термолайф"; копія листа, серія та номер: 48/5/52/1, виданий 15.05.2013, видавник: ПАТ "Дочерний банк сбербанка Росії"; копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, серія та номер: 14801080001024448, виданий 13.03.2006, видавник: Харківська міська рада; копія свідоцтва про реєстрацію платника податку на додатку на додану вартість, серія та номер: 200016501, виданий 29.12.2011, видавник: Державна податкова адміністрація України; копія довідки з ЄДРПОУ, серія та номер: 749802. виданий 04.02.2013, видавник: Головне управління статистики у Харківській обл.; копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, серія та номер б/н, виданий 18.04.2013, видавник: Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копія статуту, серія та номер: б/н, виданий 31.07.2010, видавник: ЗАТ "ТЕРМОЛАЙФ"; копія технічного паспорту, серія та номер: б/н, виданий 25.05.2010, видавник: Комунальне підприємство "Харківське міське бюро технічної інвентаризації"; свідоцтво про право власності, серія та номер: б/н, виданий 25.02.2011, видавник: Виконавчий комітет Харківської міської ради та його копія; витяг про державну реєстрацію прав, серія та номер: 29210562, виданий 04.03.2011, видавник: Комунальне підприємство "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" та його копія; копія виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, серія та номер: б/н, виданий 20.02.2012, видавник: Виконавчий комітет Харківської міської ради; витяг про державну реєстрацію прав, серія та номер: 22547931, виданий 21.03.2012, видавник: Комунальне підприємство "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" та його копія.
Рішенням відповідача № 3142830 від 13 квітня 2013 року позивачу будо відмовлено в державній реєстрації прав та їх обтяжень на підставі того, що подані документи не відповідають вимогам та не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, з посиланням на статті 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", пунктів 16 та 23 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 22 червня 2011 року № 703.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені суб'єктом владних повноважень в основу оскаржуваного рішення на відповідність вимогам ч.3 ст.2 КАС України, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року №1952-ІV (зі змінами та доповненнями), Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011року №703 (зі змінами та доповненнями), Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2013 року № 607/5 «Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб» .
Статтею 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
Згідно п. 7 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації права власності та інших речових прав, крім випадків, встановлених абзацами другим і третім частини п'ятої цієї статті.
Відповідно до п. 1 Наказу Міністерства юстиції України від 02.04.2013 року № 607/5 «Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.04.2013 за № 534/23066 (далі - Порядок № 607/5) яким встановлено процедуру взаємодії системи органів державної реєстрації прав та державних реєстраторів прав на нерухоме майно органів державної реєстрації прав під час проведення державної реєстрації права власності та/або речових прав на нерухоме майно визначено, що у разі подання до структурних підрозділів головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, заяви про державну реєстрацію права власності та/або інших речових прав на нерухоме майно (далі - речові права), що виникають, зокрема на нерухоме майно загальною площею понад 5000 кв. метрів, щодо реєстрації, скасування реєстрації речових прав на нерухоме майно або скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з відповідною заявою або без неї щодо вищезазначених речових прав державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно проводяться державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року N 703.
Відповідно до Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 401/201, Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади міста Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності. Укрдержреєстр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства юстиції України, іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України та Міністра юстиції України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції Харківської області із заявою про реєстрацію прав власності на нежитлову будівлю літ. «ВН-1-6» загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44. Оскільки нерухоме майно площею більше 5000 кв.м., з урахуванням положень Порядку №607/5, заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень була перенаправлена до Державної реєстраційної служби України.
Відповідно до п. 5 Порядку №607/5 державний реєстратор прав на нерухоме майно Укрдержреєстру з дотриманням процедури, визначеної Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року N 703, розглядає заяву, подані до неї копії відсканованих документів та приймає відповідне рішення, на підставі якого вносить запис про державну реєстрацію, скасування державної реєстрації речових прав або скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, про що за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно повідомляє орган державної реєстрації прав, який прийняв відповідну заяву, та направляє документи, необхідні для формування реєстраційної або облікової справи щодо об'єкта нерухомого майна.
У випадку прийняття державним реєстратором прав на нерухоме майно Укрдержреєстру рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію, рішення про відновлення розгляду заяви про державну реєстрацію, рішення про розгляд заяви після прийняття державним реєстратором рішення щодо заяви про державну реєстрацію, що прийнята раніше, рішення про відмову в державній реєстрації, таке рішення надсилається рекомендованим листом безпосередньо заявникові.
Таким чином, відповідач є суб'єктом владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладені обов'язки щодо прийняття рішення про державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно та їх обтяжень, зокрема на нерухоме майно загальною площею понад 5000 кв. метрів,
Відповідно до п. 4 ст. 3 Закону України «Про "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.
Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" до 1 січня 2013 року державна реєстрація права власності та права користування (сервітут) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; права власності на об'єкти незавершеного будівництва, а також облік безхазяйного нерухомого майна, довірче управління нерухомим майном проводилася реєстраторами бюро технічної інвентаризації, створеними до набрання чинності цим Законом та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Суд зазначає, що закон не містить заборони, щодо державної реєстрації права власності за правилами цього Закону до об'єктів нерухомого майна права власності на яке зареєстроване до 01.01.2013р.
Як вбачається з картки прийому заяви №2611115, разом з заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень було подано: свідоцтво про право власності, серія та номер: б/н, виданий 25.02.2011 видавник: Виконавчий комітет Харківської міської ради та витяг про державну реєстрацію прав №33547931 від 21.03.2012 року, згідно якого зареєстровано за позивачем право власності на нежитлові будівлі літ. "ВО-3" загальною площею 2267,5 кв. м., літ. "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташовані за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44.
Згідно п. 8-1 ч. 2. ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані в установленому порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які відповідно до чинного на момент реєстрації законодавства проводили таку реєстрацію, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для реєстрації прав та їх обтяжень, якщо такі документи не були подані заявником або якщо документи, подані заявником, не містять передбачених цим Законом відомостей про правонабувача або про нерухоме майно. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, до яких надійшов запит, зобов'язані безоплатно в установленому законодавством порядку протягом трьох робочих днів надати державному реєстратору відповідну інформацію, зокрема щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки.
З огляду на приписи ч. 2 ст. 71 КАС України відповідачем не подано до суду доказів виконання державним реєстратором своїх повноважень передбачених вищезазначеною нормою Закону.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" підставами для державної реєстрації є: договора, укладені у порядку, встановленому законом; свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтва про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Відповідно до п.26 Порядку №703, для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком.
Згідно п.27 Порядку №703, документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, у тому числі є: свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування або місцевою держадміністрацією до набрання чинності цим Порядком.
З вищевказаного вбачається, що у відповідача відсутні були підстави для відмови позивачу в задоволені заяви про державну реєстрацію права власності на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44, так як надані позивачем документи свідчать, що право власності за позивачем зареєстровано до 01.01.2013р., в свою чергу відповідач повинен був зробити запити до відповідних установ, в разі відсутності необхідних даних.
Крім того, дослідивши рішення № 3142830 від 13 квітня 2013 року, суд зазначає, що державний реєстратор Державної реєстраційної служби України відмовив у реєстрації прав та їх обтяжень на підставі того, що подані документи не відповідають вимогам та не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують. При цьому ні в оскаржуваному рішенні, ні в письмових запереченнях не зазначив, які саме документи не відповідають вимогам або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, судом таких обставин також не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не доведено наявність невідповідності заявлених позивачем прав і поданих документів вимогам законодавства, а також наявність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що рішення Державної реєстраційної служби №3142830 від 13 червня 2013 року щодо відмови позивачу у реєстрації майнових прав, прийнято необґрунтовано та безпідставно, а отже підлягає скасуванню.
Щодо вимоги про зобов'язання Державну реєстраційну службу України зареєструвати право власності на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44, яке належить Приватному акціонерному товариству "Термолайф"(Код ЄДРПОУ 34015182) на підставі Свідоцтва про право власності від 25.02.2011 року та видати відповідний Витяг з Державного реєстру прав про реєстрацію права власності Приватного акціонерного товариства "Термолайф" (Код ЄДРПОУ 34015182) на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою : Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44., суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" до повноважень органу державної реєстрації прав входить: проводити державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляти у їх реєстрації; забезпечувати ведення Державного реєстру прав; надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом; забезпечувати облік безхазяйного нерухомого майна; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до п.4 статті 9 Закону України №1952-ІV, державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмову в такій реєстрації. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора, пов'язану з проведенням державної реєстрації прав, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
З огляду на наведену правову норму, питання здійснення державної реєстрації прав та їх обтяжень, а саме реєстрації права власності, відноситься до виключної компетенції органу реєстрації та його посадової особи державного реєстратора.
Згідно п. 6 Порядку №607/5 обов'язок щодо виготовлення витягу про реєстрацію права власності покладається на орган державної реєстрації прав, який прийняв відповідну заяву, після отримання повідомлення, передбаченого пунктом 5 цього Порядку
Таким чином, вказана позовна вимога не підлягає задоволенню, оскільки суд не може перебирати на себе функції органу, якому надано такі виключні повноваження, окрім того обов'язок щодо надання витягу про реєстрацію речових прав на таке майно за умови отримання повідомлення покладається не на відповідача, а на орган, що прийняв відповідну заяву.
Відповідно до положень ч.2 ст.11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
З огляду на встановлені фактичні обставини справи, для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Державну реєстраційну службу України повторно розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "Термолайф" щодо державної реєстрації права власності на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44. на підставі свідоцтва про право власності від 25.02.2011 року.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства "Термолайф" до Державної реєстраційної служби України про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним рішення Державної реєстраційної служби №3142830 від 13 червня 2013 року щодо відмови Приватному акціонерному товариству "Термолайф" у реєстрації майнових прав та їх обтяжень.
Зобов'язати Державну реєстраційну службу України повторно розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "Термолайф" щодо державної реєстрації права власності на нежитлову будівлю літ "ВН-1-6" загальною площею 11221,3 кв.м., що розташоване за адресою Харківська область, м. Харків, Карачівське шосе, 44 на підставі свідоцтва про право власності від 25.02.2011 року.
В іншій частині позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 21 жовтня 2013 року.
Головуючий суддя Волошин Д.А.
Судді Панов М.М.
Шевченко О.В.