Постанова № 34231867, 09.10.2013, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
09.10.2013
Номер справи
295/8893/13-а
Номер документу
34231867
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №295/8893/13-а

Категорія 101

2-а/295/359/13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.10.2013 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира в складі:

головуючого судді Слюсарчук Н.Ф.

з участю секретаря с/з ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці і соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про встановлення статусу інваліда,-

встановив:

Позивач звернувся в суд з даним позовом, в якому просив визнати дії Управління праці і соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо відмови у встановленні йому статусу інваліда війни неправомірними та зобовязати відповідача визначити йому такий статус. В обґрунтування своїх вимог зазначив, що з 02 травня 1986 року по 10 травня 1986 року, безпосередньо приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно до експертного висновку йому встановлено групу інвалідності через захворювання, повязане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Однак, відповідач відмовив йому у встановлені статусу інваліда війни, оскільки ним не надано достатньо доказів на підтвердження факту залучення до складу формувань Цивільної оборони.

Позивач в судове засідання не зявився хоча про час місце розгляду справи був повідомлений належним чином, представник позивача надіслав на адресу суду заяву в якій просив позовну заву розглянути в його відсутності в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача - управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира в судове засідання не зявився хоча про час місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду заперечення щодо позову, вважає відмову у встановленні статусу інваліді війни позивачу обґрунтованою, оскільки надані документи позивачем не підтверджують участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі воєнізованих формувань Цивільної оборони.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з Законом України «Про правові засади цивільного захисту» цивільний захист - система організаційних, інженерно-технічних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та інших заходів, які здійснюються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підпорядкованими їм силами і засобами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, добровільними рятувальними формуваннями, що забезпечують виконання цих заходів з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, які загрожують життю та здоров'ю людей, завдають матеріальних збитків у мирний час і в особливий період.

Відповідно до п.9 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни відносяться особи з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, повязаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи. Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №302 від 12.05.1994 р. (із змінами), посвідчення інваліда війни видається на підставі одного з таких документів: «Удостоверение инвалида Отечественной войны», «Удостоверение инвалида о праве на льготы», для малолітніх вязнів «Удостоверение» і довідка медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, довідки, видані органами Міноборони, МВС, МНС, СБ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Мінпраці. Відповідно до п. 7 цього Порядку обовязок по видачі посвідчень та нагрудних знаків ветеранам війни покладено на органи праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 було призначено старшим бригади в кількості 6-ти чоловік, згідно наказу №87 від 07.05.1986 року міської лікарні №2 Богунського району /а.с.3/, відповідно до рішення виконкому Житомирської обласної ради № 6 від 02.05.1986 року було включено до складу мобільного зведеного загону спеціального захисту Житомирської області. Починаючи з 03 травня 1986 року приймав участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС.

Наведене підтверджується, довідкою про те, що позивача в складі токсикотерапевтичної бригади було направлено до Бородянської райлікарні де останній здійснював евакуацію населення, надавали медичну допомогу, розподіляли постраждалих по евакопунктах, здійснювали дозиметричний контроль в населених пунктів (а.с. 5-8); експертним висновком і довідкою МСЕК, якими позивачу безстроково встановлено 3 групу інвалідності внаслідок захворювання, повязаного з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС(а.с.14), посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та вкладкою учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с.15), довідками про направлення позивача для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у травні 1986 року (а.с.4,9), копією трудової книжки (а.с. 11).

Вказані документи були надані позивачем відповідачу для розгляду та прийняття рішення, проте останній 07.06.2013 року безпідставно відмовив позивачу у визначенні статусу інваліда війни (а.с. 17). Твердження про відсутність достатніх документів про факт залучення до складу формувань Цивільної оборони спростовуються дослідженими в судовому засіданні доказами по справі. Крім того, з листа управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 21.03.2011 року вбачається, що документи, які містили в собі інформацію стосовно зведеного мобільного загону спеціального захисту Житомирської області в кількості 379 аркушів із позначкою «Цілком таємно» були витребувані органами прокуратури періоду СРСР із розпорядження існуючого на той час штабу Цивільної оборони області і приєднані до матеріалів кримінальної справи, що розслідувалась.

Зважаючи на викладені обставини, вимоги позивача щодо визнання рішення про відмову у визначенні статусу інваліда війни обґрунтовані і підлягають до задоволення.

Керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 7 п. 9, 18 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. 35 Закону України «Про правові засади цивільного захисту», ст.ст. 8,9,11,86,94, 128,160 163, 167, 254 КАС України, суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління праці і соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира щодо відмови ОСОБА_2 у встановленні статусу інваліда війни відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира встановити статус інваліда війни ОСОБА_2 відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видати відповідне посвідчення.

Судові витрати віднести за рахунок Державного бюджету.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: