>ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
s="fs41">Іменем України
21 жовтня 2013 р. м. Чернівці Справа № 824/2065/13-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Спіжавка Г.Г., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до колективного підприємства "Чернівцішляхбуд" про стягнення заборгованості , –
ВСТАНОВИВ :
Чернівецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (позивач) звернулося з адміністративним позовом до колективного підприємства "Чернівцішляхбуд" (відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів у сумі 4069,40 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідачем у 2012 році не було забезпечено жодного робочого місця для працевлаштування інвалідів, в той час коли встановлений норматив склав 1 чоловік.
ONT class="fs74">На підставі даних, поданих відповідачем у звіті "Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2012 рік", позивачем були застосовані адміністративно-господарські санкції в сумі 6494,45 грн., які відповідач повинен був сплатити самостійно до 15 квітня 2013 року. Відповідач частково погасив суму штрафних санкцій в розмірі 2579,78 грн. та на час подання позову до суду не сплачено штрафних санкцій на суму 4069,40 грн.
Штрафні санкції в розмірі 2579,78 грн. сплачено 27.09.13р., тобто з простроченням терміну сплати, а решта 3914,67 грн. ще несплачені, у зв’язку із наведеним відповідачу нарахована пеня за прострочення платежу у розмірі 154,73 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження за даним адміністративним позовом та порядок його розгляду - 10.10.2013 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, що повернулося на адресу суду із відповідною відміткою. Заяви про визнання позову або заперечень на позов до суду відповідач не направив.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає, що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік №244 від 28.02.2013 року середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу осіб складає 9 чоловік, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) значиться 0 чоловік, в графі кількість інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" значиться 1 чоловік .
На підставі зазначеного звіту було нараховано штрафні санкції у розмірі 6494,45грн. та пеню в розмірі 154,73грн., що підтверджується розрахунком адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів та пені з 15.04.12р. за прострочення сплати адміністративно-господарських санкцій КП "Чернівішляхбуд" станом на 27.09.2013р. Відповідно до цього ж розрахунку, відповідачем, станом на 27.09.2013р. сплачено частину адміністративно-господарських санкцій в розмірі 2579,78грн.
На час звернення позивача до суду, відповідач не погасив заборгованості зі сплати адміністративно-господарської санкції в установлені законом строки, тому його заборгованість становить 4069,40 грн. (3914,67 грн. адміністративно-господарських санкцій + 154,73 грн. пені).
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" № 875-ХІІ від 21.03.91р. (далі – Закон № 875) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Згідно з ч.1 та 2 ст.20 Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідно до частин 4 та 5 ст.20 Закону №875-ХІІ передбачено, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ч. 9 та ч. 10 ст. 20 Закону № 875-ХІІ спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку.
Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.
На день пред’явлення позову до суду заборгованість відповідачем добровільно погашена не була.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.71, 79, 86, 94, 183-2, 160, 256 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з колективного підприємства "Чернівцішляхбуд" (ідент. код 05479527, м. Чернівці, вул. Каштанова, 4) на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів – 4069 (чотири тисячі шістдесят дев'ять) грн. 40 коп.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Г.Г. Спіжавка