ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2013 року /16:09/ Справа № 2а-0870/2515/11 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Нестеренко Л.О., за участю секретаря Чорної В.С., представника відповідача ОСОБА_1, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області звернулась із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення 9094,25 грн. податкового боргу.
В позовній заяві позивач зазначив, що загальна заборгованість відповідача по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі становить 7101,25 грн. та нарахована йому рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000562308/0 від 11.04.2008 року, № 0001142307/0 від 08.07.2008 року, № 000112307/0 від 14.01.2009 року, № 0001832307 від 28.08.2009 року, № 0002252307 від 21.08.2010 року, № 0002242307 від 21.08.2010 року; загальна заборгованість по адміністративним штрафам становить 1653,00 грн. та нарахована рішенням про застосування фінансових санкцій № 0000572308/0 від 11.04.2008 року; загальна заборгованість за розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства становить 340,00 грн. та нарахована рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Просить стягнути з відповідача 9094,25 грн. податкового боргу у судовому порядку.
14.06.2011 року представником позивача було подано клопотання про зменшення суми позову, в якому він зазначив, що станом на 14.06.2011 року сума боргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 зменшилася та складає 8254,25 грн.. з яких 6601,25 грн. - заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, та 1653,00 грн. - заборгованість по адміністративним штрафам (а.с.53).
В уточненні до адміністративного позову від 10.10.2013 року позивач також зазначив, що сума боргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 станом на 09.10.2013 року не сплачена та становить 8254,25 грн., у зв'язку з чим просив стягнути зазначену суму боргу в судовому порядку (а.с.172).
Представник позивача в судове засідання не з'явився, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, на задоволенні уточнених позовних вимог наполягає.
Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, в своїх запереченнях, зокрема, зазначив, що позовні вимоги є безпідставними та такими що не підлягають задоволенню, оскільки, по-перше, по окремим рішенням позивачем було пропущено строк на звернення до суду, по-друге, відповідачем було частково сплачено заборгованість по рішенням, на підставі яких позивач просить стягнути заборгованість. Також зазначив, що перерозподіл позивачем, отриманих від відповідача сум є незаконним, а облікові картки платника не є доказами існування заборгованості відповідача перед бюджетами та іншими цільовими фондами та не повинні прийматися судом як докази по справі. Просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Вислухавши пояснення представника відповідача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Як встановлено судом, 26.03.2008р. працівниками державної податкової інспекції проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою: вул. 12 квітня, буд. 5, м. Запоріжжя, та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності №08000066/2308-08270809/2308 від 26.03.2008 року (а.с.17).
Перевіркою встановлено порушення п.п. 1, 2, 8, 9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», п. 2.2, 2.8, 2.10 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари, послуги, а саме: не проведення розрахункової операції через РРО на загальну суму 33,40 грн.; невидача розрахункового документу встановленої форми; відсутні цінники на 16 найменуваннях товару; не щоденне друкування фіскального звітного чеку; порушення режиму попереднього програмування ціни реалізованого товару; невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; зберігання алкогольного напою без марки акцизного збору встановленого зразка; здійснення діяльності 04.11.2007 та 05.11.2007 року ФОП ОСОБА_2 на РРО, який був поставлений на облік в ДПІ у Орджонікідзевському районі 06.11.2007 року.
На підставі Акту перевірки №08000066/2308-08270809/2308 від 26.03.2008 року Державною податковою інспекцією у Комунарському районі прийнято:
- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000562308/0 від 11.04.2008 року, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари, послуги на суму 2032,50 грн.( а.с.13),
- рішення про застосування фінансових санкцій № 0000572308/0 від 11.04.2008 року, яким до відповідача були застосовані фінансові санкції за порушення положень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на суму 1700,00 грн. (а.с.15)
Рішення отримані платником податків 21.04.2008 року про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 19).
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000562308/0 від 11.04.2008 року частково сплачено відповідачем на суму 1149,00 грн., залишок штрафної санкції становить 883,50 грн.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000572308/0 від 11.04.2008 року частково сплачено відповідачем на суму 47,00 грн., залишок штрафної санкції становить 1653,00 грн.
Відповідачем були оскаржені винесені податковим органом рішення № 0000562308/0 від 11.04.2008 року та № 0000572308/0 від 11.04.2008 року.
В матеріалах справи міститься копія Постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 25.08.2011 року по справі №2а-0870/4641/11, яка набрала законної сили 26.06.2012 року, за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції в Комунарському районі м. Запоріжжя, м. Запоріжжя про визнання рішення № 0000562308/0 від 11.04.2008 року недійсним, якою у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі (а.с. 85).
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду 25.08.2011 року по справі №2а-0870/4641/11 встановлено правомірність застосування до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 грошового зобов'язання в розмірі 2032,50 грн. на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000562308/0 від 11.04.2008 року.
Також в матеріалах справи міститься копія Ухвали Запорізького окружного адміністративного суду від 23.11.2011 року по справі №2а-0870/10167/11 про залишення позовної заяви без розгляду, яка набрала законної сили 13.26.2013 року за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя про визнання рішення про застосування фінансових санкцій № 0000572308/0 від 11.04.2008 року, недійсним, якою у задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до суду позивачу відмовлено, позовна заява залишена без розгляду (а.с. 126).
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, а згідно з ч. 2 ст. 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Таким чином, рішення суду від 25.08.2011 року по справі №2а-0870/4641/11 та від 23.11.2011 року по справі №2а-0870/10167/11 мають преюдиційне значення для цієї адміністративної справи, оскільки встановлюють факт узгодженості вказаних рішень.
21.06.2008р. працівниками державної податкової інспекції у Якимівському районі Запорізької області проведено перевірку магазину, який знаходиться у смт Кирилівка, та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності №003614/08210434/2303-08272661/2307 від 21.06.2008 року (а.с.24).
Перевіркою встановлено порушення п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
На підставі Акту перевірки №003614/08210434/2303-08272661/2307 від 21.06.2008 року Державною податковою інспекцією у Комунарському районі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0001142307/0 від 08.07.2008 року, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суму 254,25 грн.( а.с.14)
Рішення отримане платником податків 14.07.2008 року про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 26).
Відповідачем не проводилась процедура адміністративного та судового оскарження вищезазначеного рішення. Узгоджене податкове зобов'язання відповідачем у добровільному порядку не сплачено.
05.01.2009р. працівниками державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя проведено перевірку відділу магазину, який знаходиться за адресою: вул. Чумаченко, 23, м. Запоріжжя, та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт перевірки за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №0011/08/27/23-2930010571 від 05.01.2009 року (а.с.32).
Перевіркою встановлено порушення п. 1, 2, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через РРО; невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; порушення режиму попереднього програмування.
На підставі Акту перевірки №0011/08/27/23-2930010571 від 05.01.2009 року Державною податковою інспекцією у Комунарському районі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0000112307/0 від 14.01.2009 року, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суму 394,75 грн.( а.с.12)
Рішення отримане платником податків 20.01.2009 року про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 36).
Відповідачем не проводилась процедура адміністративного та судового оскарження вищезазначеного рішення. Узгоджене податкове зобов'язання відповідачем у добровільному порядку не сплачено.
06.08.2009р. працівниками державної податкової інспекції у Якимівському районі Запорізької області проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою: Кирилівка, вул. Коса Пересип, Запорізька область, та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт перевірки за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0088/08/21/23-2930010571 від 07.08.2009 року (а.с.21).
Перевіркою встановлено порушення п. 9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; порушення режиму попереднього програмування; порушення порядку ведення КОРО - відсутня дата початку використання КОРО.
На підставі Акту перевірки №0088/08/21/23-2930010571 від 07.08.2009 року Державною податковою інспекцією у Комунарському районі прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0001832307 від 28.08.2009 року, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суму 1107,50 грн.( а.с.20).
Рішення отримане платником податків 02.10.2009 року про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 23).
Відповідачем не проводилась процедура адміністративного та судового оскарження вищезазначеного рішення. Узгоджене податкове зобов'язання відповідачем у добровільному порядку не сплачено.
23.07.2010р. працівниками державної податкової інспекції у Якимівському районі Запорізької області проведено перевірку крамниці, яка знаходиться за адресою: смт. Кирилівка, вул. Калініна, 63, Запорізька область, та належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.
За результатами перевірки складено акт перевірки за дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0096/08/21/23/НОМЕР_4 від 26.07.2010 року (а.с.27).
Перевіркою встановлено порушення п. 1, 2, 9, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через РРО; невидача відповідного розрахункового документа; порушення порядку ведення обліку товарних запасів на складах та за місцем їх реалізації; невідповідність готівки на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; не щоденне друкування фіскальних звітних чеків; відсутність запису в КОРО щодо оприбуткування готівки згідно Z звітів.
На підставі Акту перевірки № 0096/08/21/23/НОМЕР_4 від 26.07.2010 року Державною податковою інспекцією у Комунарському районі прийнято:
- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0002252307 від 21.08.2010 року, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на суму 1680,25 грн.( а.с.7);
- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» № 0002242307 від 25.08.2010 року, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за порушення положень Постанови «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» на суму 2281,00 грн.(а.с.6)
Рішення отримані особисто відповідачем 25.08.2010 року про що свідчить підпис на корінці рішень (а.с. 6,7).
Відповідачем не проводилась процедура адміністративного та судового оскарження вищезазначених рішень. Узгоджене податкове зобов'язання відповідачем у добровільному порядку не сплачено.
Доводи представника відповідача щодо начебто сплати рішень - № 0000562308/0 від 11.04.2008 року, № 0001142307/0 від 08.07.2008, № 0000112307/0 від 14.01.2009 року, № 0002252307 від 21.08.2010 року (часткова сплата), № 0000572308/0 від 11.04.2008 року (часткова сплата), - суд вважає необґрунтованими та не бере до уваги, оскільки в жодній із квитанцій, якими відповідач обґрунтовує сплату зазначених вище рішень, немає чіткого зазначення призначення платежу, за яким би податковий орган мав змогу ідентифікувати вказані платежі та направити їх на погашення саме тих рішень, які відповідач мав бажання оплатити (а.с. 70-74). Більш того, позивачем надані докази того, що кошти, які надходили від відповідача по квитанціям від 01.02.2008 року, від 28.02.2008 року, від 19.03.2008 року, від 31.03.2008 року, від 06.02.2008 року, від 22.04.2008 року, від 02.06.2008 року, від 21.07.2008 року, від 13.08.2008 року, від 21.08.2009 року, зараховувалися у сплату інших рішень про нарахування штрафних (фінансових) санкцій, які виносилися податковим органом раніше. Це, зокрема, такі рішення, як № 0001512308 від 01.08.2007 року (на його сплату були направлені грошові кошти, сплачені платником за квитанціями від 01.02.2008 року в розмірі 196,00 грн., від 28.02.2008 року в розмірі 500,00 грн., від 19.03.2008 року в розмірі 100,00 грн., від 31.03.2008 року в розмірі 750,00 грн., від 06.02.2008 року в розмірі 150,00 грн.), №0001502308 від 01.08.2007 року (на його сплату були направлені грошові кошти, сплачені платником за квитанціями від 22.04.2008 року в розмірі 980,00 грн., від 02.06.2008 року в розмірі 500,00 грн., від 21.07.2008 року по квитанції № 289 в розмірі 254,25 грн., від 21.07.2008 року по квитанції № 291- частково на суму 1372,25 грн.), та № 0000562308 від 11.04.2008 року (на його сплату були направлені грошові кошти, сплачені платником за квитанціями № 291 від 21.07.2008 року - частково на суму 127,75 грн., від 13.08.2008 року в розмірі 126,50 грн., від 21.08.2009 в розмірі 394,75 грн., від 26.04.2011 року в розмірі 500,00 грн.).
Посилання представника відповідача на Постанови Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 26.05.2008 року по справам № 3-6918/08 та № 3-7323/08 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 та ОСОБА_2, якими провадження припинено у зв'язку із відсутністю складу правопорушення (а.с. 68,69), не беруться судом до уваги, оскільки у зазначених постановах не зазначено жодного факту, що спростовує допущені порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства, що регулює здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
Стосовно заперечень відповідача щодо доручення в якості доказів до матеріалів справи облікових карток Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, суд вважає за необхідне зазначити.
Згідно ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги (ч. 3 ст. 70 КАС України).
Відповідно до положень ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, у суду відсутня інформація відносно того, що зазначені документи були одержані позивачем з порушенням закону, у зв'язку з чим суд оцінивши зазначені документи за своїм внутрішнім переконанням, прийшов до висновку про можливість формування із зазначених документів доказової бази по справі.
Згідно пунктів 1, 2, 8, 9, 11, 12, 13 статті 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Пункти 1, 2, 4, 6 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
2) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Положення ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлюють, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Сума заборгованості по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 6601,25 грн., як встановлено судом, відповідачем не сплачена.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Частиною 4 статті 17 Закону, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Сума заборгованості по адміністративним штрафам у розмірі 1653 грн. 00 коп., як встановлено судом, відповідачем не сплачена.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Державною податковою інспекцією у Комунарському районі м. Запоріжжя до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 вимоги про стягнення 8254,25 грн. штрафних (фінансових) санкцій, обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 69, 70,86, 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_4) на користь Державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя податковий борг в загальному розмірі 8254,25 грн. (вісім тисяч двісті п'ятдесят чотири грн. 25 коп.), а саме:
- по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 6601,25 грн. (шість тисяч шістсот одна грн. 25 коп.) на р/р № 31416541700005, код платежу 21080900, МФО 813015, одержувач - Державний бюджет Комунарського району, ЄДРПОУ 34677119, призначення платежу - «штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,
- по адміністративним штрафам в сумі 1653,00 грн. (одна тисяча шістсот п'ятдесят три грн. 00 коп.) на р/р № 31118106700005, код платежу 21081100, МФО 813015, одержувач - Державний бюджет Комунарського району, ЄДРПОУ 34677119, призначення платежу - «адміністративні штрафи та інші санкції».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О.Нестеренко