ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 жовтня 2013 р. 11:20 Справа №801/9123/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Баценко А.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялті Головного управління Міндоходів
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення штрафних санкцій у сумі 3727,02грн.
за участю представників:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК (далі - позивач) звернулась в Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення штрафних санкцій у сумі 3727,02грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.12.2011р. суддею Лавренчук О.В. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У зв'язку зі звільненням судді Лавренчук О.В. з посади судді Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим справу було передано на розгляд судді Окружного адміністративного суду АР Крим Петренко В.В.
Ухвалою від 21.04.2011 року адміністративну справу № 2а-15567/10/18/0170 прийнято до провадження суддею Окружного адміністративного суду АР Крим Петренко В.В. та справі привласнений новий номер 2а-15567/10/26/0170.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим по справі № 2а-15567/10/26/0170 від 05.07.2011 року було відмовлено у задоволенні позовних вимог
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 29.11.2011 року у справі № 2а-15567/10/26/0170 апеляційну скаргу Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.07.2011 року у справі № 2а-15567/10/26/0170 - залишено без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.07.2011 року у справі № 2а-15567/10/26/0170 - залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.09.2013 року по справі К/9991/7634/12 касаційна скарга Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК задоволена частково, постанова Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 05.07.2011 року по справі № 2а-15567/10/26/0170 та ухвала Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 29.11.2011 року у справі № 2а-15567/10/26/0170 скасовані, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою суду від 18.09.2013 року прийнято адміністративну справу за позовом Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у сумі 3727,02грн, до провадження судді Окружного адміністративного суду АР Крим Яковлєва С.В. із привласненням справі 801/9123/13-а.
Ухвалою суду від 10.10.2013 року проведено заміну позивача у справі на належного позивача - Державну податкову інспекцію у м. Ялті Головного управління Міндоходів.
Позивач явку свого представника у судове засідання, яке відбулось 17.10.2013 року, не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, 16.10.2013 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Ялтинської міської ради 22.03.1995 року, про що видане свідоцтво серії НОМЕР_2.
Посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим 17.06.2010 року на підставі направлень на перевірку № 01630 та № 01631 від 01.06.10 було проведено перевірку за дотриманням вимог суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_2, господарську діяльність у якому здійснює ФОП ОСОБА_1
Результати перевірки за дотриманням вимог суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 викладені в акті (довідці) №02051, реєстраційний №2653/01/12/23/НОМЕР_1.
В акті № 2653/01/12/23/НОМЕР_1 зазначено, що перевірка проводилася в присутності ОСОБА_1, однак зазначена особа відмовилася від підпису, дачі пояснень та отримання другого екземпляру акту перевірки, про що посадовими особами податкового органу, які проводили перевірку, зроблена відмітка в акті перевірки та складено Акт відмови від підпису матеріалів перевірки № 02051 від 17.06.2010 року.
Перевіркою встановлено порушення п. п. 1, 2, 13 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг"від 06.07.05 № 265/95-ВР, ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", ст. 6 Декрету Кабінету Міністрів України 18-92 "Про акцизний збір", ст. 11 Закону України "про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 №481/95-ВР, що встановлено актом перевірки №2653/01/12/23/269303347 від 17.06.10, а саме: реалізація товару - цигарок "Честерфілд" за ціною 8,00 грн., 1 упаковка вина 1 л "Шардоне" за ціною 12,00 грн., 1 бут. Чаю "Несті" за ціною 5,50 грн. на загальну суму 25,50 грн. Реалізатору була надана купюра достоїнством 500,00 грн. Реалізатор розрахункову операцію через РРО не провів, решту за придбаний товар видав з кишені фартука, грошову купюру помістив до кишені. При проведенні перевірки реалізатор пішов з місця розрахунків з готівкою; реалізація цигарок "Честерфілд" за ціною, вищу за максимально встановлену заводом - виробником. Рекомендована ціна - 7,25 грн., реалізовано за ціною 8,00 грн.; незабезпечена відповідність готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків з сумою грошових коштів, визначених в Х-звіті РРО; оригінал торгового патенту був відсутній на доступному для огляду місці.
За результатами вивчення акту перевірки, приймаючи до уваги встановлені порушення законодавства, Державною податковою інспекцією в м. Ялта АР Крим були винесені рішення №0007312303 від 19.07.10 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1000,00 грн., № 0007302303 від 19.07.10 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2407, 50 грн. та № 0007322303 від 19.07.10 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 320,00 грн.
Згідно з п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг були зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснювали розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовувались фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно зі ст. 22 Закону (яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та тютюновими виробами визначені у Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Відповідно до абз. 11 ч. 2 ст. 17 вказаного закону (в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій) до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» несуть таку відповідальність: за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням (абз. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки відповідача та прийняття рішень про застосування фінансових санкцій).
На підставі зазначеного вище, враховуючи порушення, виявлені під час перевірки, позивачем було зроблено розрахунок фінансових санкцій, що підлягають застосуванню до відповідача.
Позивачем були винесені рішення №0007312303 від 19.07.10 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1000,00 грн., № 0007302303 від 19.07.10 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2407, 50 грн. та № 0007322303 від 19.07.10 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 320,00 грн.
Вказані рішення були отримані відповідачем поштою 27.07.2010 року, згідно п/п 8185583.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були оскаржені або скасовані, та не надано доказів сплати заборгованості по фінансовим санкціям.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом складає 3727,02 грн., що підтверджується матеріалами справи.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1. ст. 20 якого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості або оскарження зазначених рішень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, ідент. номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету м. Ялта заборгованість по штрафним санкціям у загальній сумі 3727,02 грн. (три тисячі сімсот двадцять сім гривень дві копійки), а саме: у сумі 2757,50 грн. (дві тисячі сімсот п'ятдесят сім гривень п'ятдесят копійок) на користь Держбюджету на р/р 31110104700039, код платежу 3021080900 в УГК в АР Крим, МФО 824026, ОКПО 34740850; у сумі 999,52 грн. (дев'ятсот дев'яносто дев'ять гривень п'ятдесят дві копійки) на користь Держбюджету на р/р 31118106700039, код платежу 3021081100 в УГК в АР Крим, МФО 824026, ОКПО 34740850.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.