ass="fs136">
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи за підсудністю
15 жовтня 2013 року 810/5002/13-а
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівель-виробничого підприємства "Торговий дім "Ворзель"
до
Цюрупинської міської ради Херсонської області
третя особа
Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби
про
визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю Торгівельно-виробниче підприємство "Торговий дім "Ворзель" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Цюрупинської міської ради Херсонської області, третя особа - Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби про визнання протиправною бездіяльність щодо неподання заяви до Державної реєстраційної служби про внесення відомостей до Державного реєстру прав власності на нерухоме майно стосовно припинення дії договору оренди земельної ділянки, що знаходиться за адресою: Херсонська область, м. Цюрупинськ, вул. Гвардійська, 177-А, та про зобов'язання вчинити дії щодо подання такої заяви.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.09.2013 відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
У судове засідання, призначене на 15.10.2013, сторони не з’явились.
Сторони повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить відмітка Відділу документального забезпечення і контролю (канцелярія) суду про направлення поштової кореспонденції та повідомлення про вручення поштових відправлень.
Згідно з вимогами частини четвертої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду.
Так, відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Судом встановлено, що для розгляду і вирішення даної справи відсутня потреба у заслуховуванні свідків чи експертів, також немає інших перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, зазначених у статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, суд визнав за можливе розгляд справи проводити без участі сторін в порядку письмового провадження на основі наявних у матеріалах справи доказів.
До початку судового розгляду справи судом встановлено, що даний позов поданий до суду з порушенням правил предметної підсудності.
Отже, вирішуючи питання про передачу вказаної адміністративної справи за предметною підсудністю суд виходить з наступного.
Згідно з частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Таким чином, у випадку звернення зацікавлених осіб до суду з адміністративним позовом мають застосовуватися лише ті процесуальні норми, що діють на момент вчинення певної процесуальної дії, незалежно від того, коли виникло те чи інше адміністративне правовідношення.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Частиною першою статті 10 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сільські, селищні, міські, районні у містах ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем у справі є Цюрупинська міська рада Херсонської області, який є органом місцевого самоврядування.
Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм, даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному, що виключає можливість розгляду цього спору Київським окружним адміністративним судом.
При цьому, суд звертає увагу на ту обставину, що порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Пунктом 2 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Оскільки після відкриття провадження судом встановлено, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності, враховуючи, що Київським окружним адміністративним судом розгляд справи по суті не розпочинався, суд вважає за необхідне передати дану справу на розгляд до Ірпінського міського суду Київської області.
В силу положень частини сьомої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Керуючись статтями 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Адміністративну справу № 810/5002/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торгівель-виробничого підприємства "Торговий дім "Ворзель" до Цюрупинської міської ради Херсонської області, третя особа - Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, - передати за предметною підсудністю на розгляд до Ірпінського міського суду Київської області.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Балаклицький А. І.