ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"26" вересня 2013 р. м. Київ К/9991/30532/11
К-25694/10
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:головуючого судді-доповідача:Усенко Є.А.,суддів: Блажівської Н.Є., Пилипчук Н.Г., розглянувши у попередньому судовому засіданні
касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва
на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.08.2010
та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2011
у справі № 2а-3712/10/1470 Миколаївського окружного адміністративного суду
за позовом Закритого акціонерного товариства «Актон»
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва
про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.08.2010, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2011, скасовано рішення ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.06.2009 № 0001172303.
У касаційній скарзі ДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій з підстав неправильного застосування судами норм матеріального та процесуального права та прийняти нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Заперечуючи проти касаційної скарги, позивач просить залишити її без задоволення як безпідставну.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню.
Фактичною підставою для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3000,10 грн., згідно з рішенням від 20.08.2009 № 0001692303, з приводу правомірності якого виник спір, став висновок податкового органу, викладений в акті перевірки від 05.06.2009 № 0587/14/00/23/01560712, про порушення позивачем пункту 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон № 265/95-ВР), а саме: порушення порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації внаслідок на загальну суму 1500,50 грн..
Відповідно до пункту 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР cуб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 Закону № 265/95-ВР передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
За змістом вказаних норм покладений на суб'єкта підприємницької діяльності обов`язок ведення товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації не включає в себе обов`язку ведення та зберігання документів обліку, за якими такі товари придбавались, саме в місці реалізації товарів.
На підставі наявних в матеріалах справи доказів, а саме: копій видаткових накладних від постачальників (а.с. 74-82), оцінка яким дана з дотриманням норм ст. 86 КАС України, суди попередніх інстанцій встановили факт ведення позивачем обліку товарних запасів, які знаходяться у реалізації, та зробили правильний висновок про неправомірність застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій згідно з оскаржуваним рішенням.
Відповідно до статті 224 цього Кодексу суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст. ст. 220, 221, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва залишити без задоволення.
Постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.08.2010 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 13.04.2011 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236-2391 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя:Є.А. Усенко Судді: Н.Є. Блажівська Н.Г. Пилипчук