ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 червня 2013 р. Справа № 804/1834/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Потолової Г.В.
при секретарі - Покусай С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Магіст» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з ТОВ «Торговий дім Магіст» податкового боргу по податку на додану вартість, податку на прибуток та комунальному податку на загальну суму 37'241грн. 75коп.
Позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просить суд розглянути справу в порядку письмового провадження (а.с.34).
На адресу відповідача ухвала про відкриття провадження у справі разом з доданими документами надіслана вчасно, з урахуванням приписів ст.35 КАС України (а.с.31-32).
Враховуючи, що адреса відповідача, зазначена у позовній заяві, співпадає зі зазначеною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.25), відповідач вважається належним чином повідомлений про розгляд справи у судовому засіданні, відповідно до ст.35 КАС України.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення проти позову до суду не надходили.
pan style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">За викладених обставин, з урахуванням приписів ст.128 КАС України, судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних у ній доказів.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Торговий дім Магіст» (код ЄДРПОУ 36408724) зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради 11.03.2009р. (а.с.3-5) та перебуває на обліку як платник податків у ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська.
ly:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Отже, відповідач належним чином зареєстрований як юридична особа та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють сплату податків в Україні.
Так, на підставі п.1, п.2, п.6 ст.10, п.1, п.4 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (дійсний на момент виникнення правовідносин), п.п.2.1.4 п.2.1 ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (дійсний на момент виникнення правовідносин) п.п.7.7.5, п.1.1, ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (дійсний на момент виникнення правовідносин) фахівцями ДПІ в Жовтневому районі м.Запоріжжя проведена невиїзна (камеральна) документальна перевірка з питання своєчасності подання податкової звітності з ПДВ та умовно нарахованого ПДВ за останній звітний період за травень 2010 року (при наявності залишків ТМЦ) підприємства ТОВ «Торговий дім Магіст» (код ЄДРПОУ 30054998).
Невиїзною документальною перевіркою встановлені порушення:
- п.п.9.8.г п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» (зі змінами та доповненнями);
- п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (зі змінами та доповненнями);
- п.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» (зі змінами та доповненнями).
За результатами перевірки податковим органом складений Акт №626/16/36408724 від 15.11.2010р. (а.с.10).
На підставі зазначеного Акту перевірки ДПІ в Жовтневому районі м.Запоріжжя прийняті податкові повідомлення-рішення, а саме:
- №0006601600/0 від 15.11.2010р., яким відповідачу збільшене грошове зобов'язання по податку на додану вартість за основним платежем на суму 33'955грн. 00коп. та штрафними (фінансовими) санкціями на суму 1' 697грн. 70коп.;
style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">- №0006611600/0 від 15.11.2010р., яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції по податку на додану вартість у сумі 340грн. 00коп. (а.с.9).
Також, фахівцями ДПІ в Жовтневому районі м.Запоріжжя проведена невиїзна документальна перевірка з питання подання податкової звітності по податку на прибуток та по комунальному податку підприємства ТОВ «Торговий дім Магіст» (код ЄДРПОУ 30054998), про що складений Акт №482/15/36408724 від 22.11.2010р., на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення, а саме:
- №0006911501/0 від 22.11.2010р., яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції по податку на прибуток у сумі 510грн. 00коп.;
color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">- №0006921501/0 від 22.11.2010р., яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції по комунальному податку у сумі 1' 530грн. 00коп. (а.с.7).
Матеріалами справи підтверджено, що 27.05.2010р. внесені зміні до відомостей про юридичну особу ТОВ «Торговий дім Магіст» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: зміна місцезнаходження. У зв'язку з чим, ТОВ «Торговий дім Магіст» знаходиться за адресою: 49000, м.Дніпропетровськ, вул.Аржанова, 2/3 та взято на облік в ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська.
У зв'язку з тим, що відповідачем сума податку на прибуток, податку на додану вартість та комунального податку в повному обсязі не сплачена, у останнього виник податковий борг у загальній сумі 37'241грн.75коп., з урахуванням часткової сплати у сумі 791грн. 00коп. (1'530,00 + 340,00 + 33'955,00 - 535,00 + 1'697,75 + 510,00 - 256,00).
Таким чином, податковий борг по податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку відповідача складає у загальній сумі 37'241грн.75коп., який на час розгляду справи не погашений.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд виходить з наступного.
Згідно ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.
color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VІ, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Проте, оскільки правовідносини у даній адміністративній справі виникли до набрання чинності ПК України, суд приходить до висновку, що, в даному випадку, при розгляді справи, слід застосовувати норми раніше діючого законодавства. При цьому, згідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
w Roman CYR;font-size:12pt;">Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» (дійсний на момент виникнення правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність і інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (дійсний на момент виникнення правовідносин), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Крім того, частиною 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);an>
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
ize:12pt;">4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.
Згідно п.п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (дійсний на момент виникнення правовідносин) податковим періодом є один календарний місяць.
Відповідно до абзацу «а» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (дійсний на момент виникнення правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Також, відповідно до абзацу «б» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.
Абзацом 3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 зазначеного Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
За нормами пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначення процедури оскарження дій органів стягнення встановлюється Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон), який є спеціальним законом з питань оподаткування.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючий такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, станом на час розгляду справи відповідачем не сплачений податковий борг по податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку згідно податкових повідомлень-рішень №0006601600/0 від 15.11.2010р., №0006611600/0 від 15.11.2010р., №0006911501/0 від 22.11.2010р., №0006921501/0 від 22.11.2010р. у загальній сумі 37'241грн.75коп.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Магіст» про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Магіст» (49000, м.Дніпропетровськ, вул.Аржанова, 2/3; код ЄДРПОУ 36408724) на користь Державного бюджету України податковий борг по податку на додану вартість, податку на прибуток та комунальному податку у загальній сумі 37' 241грн. 75коп (тридцять сім тисяч двісті сорок одна грн. 75коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя Г.В. Потолова