Ухвала суду № 34123201, 10.10.2013, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2013
Номер справи
2а/1770/3302/2011
Номер документу
34123201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Дудар О.М.

Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.

УХВАЛА

іменем України

"10" жовтня 2013 р. Справа № 2а/1770/3302/2011

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кузьменко Л.В.

суддів: Зарудяної Л.О.

Іваненко Т.В.,

при секретарі Хаюк Т.В. ,

за участю сторін:

від позивача:Тарасевич Л.А.,представника за довіреністю,

від відповідача:не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції у Львівській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "29" травня 2013 р. у справі за позовом Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації до Державної фінансової інспекції у Львівській області про часткове скасування вимоги ,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації (далі за текстом-ГУзПБА Рівненської ОДА) звернулося з адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління у Львівській області (далі - КРУ у Львівській області) про скасування вимоги від 12.07.2011р. №06-01-15м/4916.

Позивач просив суд скасувати вказану вимогу в частині зобов'язання позивача "з метою усунення вищевказаних порушень відобразити в обліку дебіторську заборгованість за невиконані роботи (різницю у вартості виконаних робіт). Провести претензійно-позовну роботу з підрядними організаціями щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт. В іншому випадку - стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України. Суми відшкодованих незаконних видатків перерахувати в дохід бюджету".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що висновки акта перевірки, за наслідками якого прийнято оспорювану вимогу, не відповідають фактичним обставинам та порушують чинне законодавство.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 29 травня 2013 року позов задоволено повністю.

Визнано протиправною та скасовано вимогу Державної фінансової інспекції у Львівській області від 12.07.2011 №06-01-15м/4916 в частині «з метою усунення вищевказаних порушень відобразити в обліку дебіторську заборгованість за невиконані роботи (різницю у вартості виконаних робіт). Провести претензійно-позовну роботу з підрядними організаціями щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт. В іншому випадку - стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України. Суми відшкодованих незаконних видатків перерахувати в дохід бюджету».

Не погоджуючись з даною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник апелянта в судове засідання не прибув, про день, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши суддю-доповідача, представника позивача, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази та проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Законом України "Про здійснення державних закупівель" регулюються правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт - 300 тисяч гривень.

Умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів можуть встановлюватися або змінюватися виключно цим Законом, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про здійснення державних закупівель" відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів пропозиції конкурсних торгів мають право подавати всі зацікавлені особи.

Відповідно до підпункту 24 частини 1 статті 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель" №2289 від 01.06.2010 року (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі і на які учасникам дозволяється подавати пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні, цінові пропозиції) або пропозиції на переговорах у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника. Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

Частиною 1 ст. 21 Закону України "Про здійснення державних закупівель" встановлено, що оголошення про проведення процедури відкритих торгів безоплатно публікується в державному офіційному друкованому видані з питань державних закупівель та безоплатно розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до ст. 10 цього Закону.

В оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково зазначаються: найменування і місцезнаходження замовника; адреса веб-порталу уповноваженого органу, на якому розміщується інформація про закупівлю, відповідно до статті 10 цього Закону; адреса веб-сайту, на якому замовником додатково розміщується інформація про закупівлю (у разі наявності); найменування предмета закупівлі; кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; місце отримання документації конкурсних торгів; місце та строк подання пропозицій конкурсних торгів; місце, дата і час розкриття пропозицій конкурсних торгів; розмір, вид та умови надання забезпечення пропозицій конкурсних торгів (якщо замовник вимагає його надати); прізвище, ім'я та по батькові, посада та адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками; реєстраційний рахунок замовника, відкритий в органах Державної казначейської служби України (у разі здійснення закупівлі за рахунок бюджетних коштів) (ч. 2 ст. 21 Закону України "Про здійснення державних закупівель").

Пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошита, пронумерована та скріплена печаткою у запечатаному конверті (ч. 1 ст. 25 Закону України "Про здійснення державних закупівель").

Замовник відхиляє пропозиції конкурсних торгів, у разі якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів (п. 3 ч. 1 ст. 29 Закону України "Про здійснення державних закупівель").

Матеріалами справи стверджується, що КРУ у Львівській області з 04.04.2011р. по 03.06.2011р. відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на ІІ квартал 2011 року проведено перевірку державних закупівель у ГУзПБА Рівненської ОДА за період з 01.01.2009р. по 31.03.2011р.,за наслідками якої складено акт від 03.06.2011р. №06-02-21/5 (т.1 - а.а.с.114-207).

У вказаному акті зафіксовано ряд порушень, які на думку контролюючого органу, призвели до збитків на загальну суму 6397,8 тис.грн., а саме:

- внаслідок порушення вимог Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 17.10.2008р. №921 та вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. №2289-ІV - по 9-ти процедурах - в сумі 657,7 тис.грн.;

- внаслідок завищення вартості та обсягів робіт - на загальну суму 5740,1 тис.грн.

З метою усунення виявлених ревізією порушень законодавства КРУ у Львівській області надіслано ГУзПБА Рівненської ОДА вимоги від 12.07.2011 №06-01-15м/4916 (т.1 - а.а.с.12-14), серед яких міститься наступна: "З метою усунення вищевказаних порушень Вам необхідно відобразити в обліку дебіторську заборгованість за невиконані робот (різницю у вартості виконаних робіт). Провести претензійно-позовну роботу з підрядними організаціями щодо відшкодування зайвих виплат шляхом повернення коштів або виконання відповідного обсягу робіт. В іншому випадку - стягнути з осіб, винних у проведенні зайвих виплат, шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст.130-136 Кодексу законів про працю України. Суми відшкодованих незаконних видатків перерахувати в дохід бюджету".

Як вбачається з акта перевірки від 03.06.2011р. №06-02-21/5, відповідач вважає, що ГУзПБА Рівненської ОДА завдано збитки у відповідних сумах у зв'язку з наступними порушеннями:

1) внаслідок порушення вимог Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 17.10.2008р. №921 (далі - Положення №921) та вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. №2289-ІV (далі - Закон №2289-ІV) - по 9-ти процедурах - в сумі 657,7 тис.грн., а саме:

- 69,7тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі послуг з поточного ремонту вул.Андріївська у м.Березне - внаслідок закупівлі послуг у ТОВ "Атланта-Захід", а не у ДП "Рівненський облавтодор" (т.1 - а.а.с.129);

- 81,20тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі послуг з поточного ремонту автомобільної дороги Здолбунів-Глинськ-Стеблівка км 8+400 - км 8+900 - внаслідок закупівлі послуг у ТОВ "Атланта-Захід", а не у ДП "Рівненський облавтодор" (т.1 - а.а.с.136);

- 31,6тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі робіт з реконструкції вул.Жовтневої в с.Колоденка Рівненського району у зв'язку з підтопленням житлових будинків - внаслідок закупівлі робіт у ТОВ "Укрбудреммонтаж інжиніринг" (т.1 - а.а.с.140-141);

-16,9тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі послуг з поточного ремонту вул.Чорновола у м.Березне - внаслідок закупівлі робіт у ТОВ "Укрбудреммонтаж інжиніринг", а не у ДП "Рівненський облавтодор" (т.1 - а.а.с.133);

-248,1тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі робіт з реконструкції приймального відділення обласної дитячої лікарні по вул.Київській,60 у м.Рівне (перша черга) - внаслідок недотримання підрядною організацією ПВКФ "Фіалка" договірних умов та умов тендерної документації (т.1 - а.а.с.176);

-109,2тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі послуг з поточного ремонту автомобільної дороги Смига-Буща-Мартинівка км 1+200 - км 4+200 на суму 109,2тис.грн. - внаслідок оплати ТОВ "Атланта-Захід" послуг з поточного ремонту, наданих в обсягах, що не відповідають пропозиції та договору (т.1 - а.а.с.169);

-46,2тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі послуг з поточного ремонту автомобільної дороги Здолбунів-Глинськ-Стеблівка - внаслідок оплати ТОВ "Атланта-Захід" послуг з поточного ремонту, наданих в обсягах, що не відповідають пропозиції та договору (т.1 - а.с.137);

- 2,1тис.грн. - при проведенні процедури закупівлі робіт з реконструкції вул.Жовтневої в с.Колоденка Рівненського району у зв'язку з підтопленням житлових будинків - внаслідок оплати ТОВ "Укрбудреммонтаж інжиніринг" робіт з реконструкції при неповному виконанні об'ємів окремих видів робіт (т.1 - а.с.141);

-52,7тис.грн. - понесено додаткові витрати при будівництві середньої школи на 550 учнівських місць в с.Шпанів Рівненського району (2 черга) - внаслідок завищення ТОВ "Кортакоз" цін на використані в будівництві матеріали (т.1 - а.с.158);

2) внаслідок завищення вартості та обсягів робіт, прийнятих та оплачених замовником - на загальну суму 5740,1тис.грн., а саме:

- 485,6тис.грн. - внаслідок завищення вартості виконаних робіт по об'єкту будівництва "Навчально-спортивний комплекс колегіуму в с.Балашівка Березнівського району - реконструкція" (підрядник - Березнівський "Райагробуд") (т.1 - а.с.189);

-306,0тис.грн. - внаслідок неправильного застосування ресурсних елементних кошторисних норм та завищення вартості матеріалів у порівнянні з рівнем цін, що склалися в регіоні, по об'єкту будівництва "Загальноосвітня школа на 350 учнівських місць с.Богуші Березнівського району" (підрядник - Березнівський "Райагробуд") (т.1 - а.с.183);

-158,2тис.грн. - внаслідок завищення вартості виконаних робіт з будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Познань Рокитнівського району Рівненської області (підрядник - ТОВ "Рівнеагроспецмонтаж") (т.1 - а.с.183);

-23,0тис.грн. - внаслідок оплати завищеної вартості та обсягів робіт з будівництва середньої школи на 550 учнівських місць в с.Шпанів Рівненського району (2 черга) (підрядник - ТОВ "Кортакоз") (т.1 - а.с.189);

-6,9тис.грн. - внаслідок незастосування підрядником Березнівський "Райагробуд" понижуючих коефіцієнтів при визначенні суми загальновиробничих витрат завищено вартість робіт з будівництва об'єкта "Станція знезалізнення води в м.Березне по вул.Ціолковського" (т.1 - а.с.190);

- 2132,9тис.грн. - внаслідок непідтвердження ПВКФ "Фіалка" під час зустрічної звірки понесених витрат на виконання робіт, зокрема, на будівельні матеріали, експлуатацію будівельних машин та механізмів, витрат на відрядження робітників по об'єктах "Переобладнання казарми військової частини №15 під терапевтичний корпус на 100 ліжок центральної районної лікарні в м.Сарни", "Реконструкція приймального відділення обласної дитячої лікарні по вул.Київській,60 в м.Рівне" та "Реконструкція дитячого навчального закладу №1 по вул.Поштовій, 12в м.Дубровиця" (т.1 - а.с.197);

- 2627,5тис.грн. - внаслідок непідтвердження ТОВ "Атланта-Захід" під час зустрічної звірки понесених витрат на виконання робіт, зокрема, на будівельні матеріали, експлуатацію будівельних машин та механізмів, витрат на відрядження робітників по об'єктах "Поточний ремонт покриття дороги вул..Центральної в смт.Зарічне", "Поточний ремонт покриття дороги вул.Віли-1 в м.Здолбунів", "Поточний ремонт покриття дороги вул.Андріївської в м.Березне", "Поточний ремонт покриття автомобільної Здолбунів-Глинськ-Стеблівка", "Поточний ремонт покриття автомобільної дороги Смига-Буща-Мартинівка" (т.1 - а.с.194).

Судом першої інстанції встановленота стверджується матеріалами справи, що тендерним комітетом ГУзПБА Рівненської ОДА на засіданні 17.06.2010 (протокол №7) прийнято рішення провести закупівлю послуг з поточного ремонту вул.Андріївська в м.Березне Березнівського району за процедурою відкритих торгів та розробити тендерну документацію. Тендерна документація затверджена головою тендерного комітету Карачанським О.Г. 22.06.2010 та відповідає вимогам Положення №921. Очікувана вартість предмета закупівлі, визначена на підставі розробленого ВАТ «Рівнеавтошляхбуд» та затвердженого Березнівською міською радою зведеного кошторисного розрахунку та дефектного акта, становить 957178,00грн.

Оголошення про проведення торгів опубліковано 05.07.2010 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» №27(415) за №22502(буд). Відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі кінцевий термін подання тендерних пропозицій 02.08.2010.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій та протоколу розкриття від 02.08.2010, пропозиції подали чотири учасники: ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» - ціна пропозиції 940000,00грн., ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» - ціна пропозиції 875264,00грн., ТОВ «Атланта-Захід» - ціна пропозиції 944990,00грн., філія ПП «МВМ-13» - ціна пропозиції 888724,00грн.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 02.08.2010, пропозиції учасників відповідають вимогам тендерної документації та допущені до оцінки.

Згідно з протоколом оцінки тендерних пропозицій, пропозиція учасника ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» одержала 89,76 балів (за критерієм «ціна» - 83,8 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 5,96 балів), пропозиція ДП «Рівненський облавтодор» - 91,99 балів (за критерієм «ціна» - 90 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 1,99 балів), пропозиція ТОВ «Атланта-Захід» - 93,36 балів (за критерієм «ціна» - 83,36 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 10 балів), пропозиція філії ПП «МВМ-13» - 89,14 балів (за критерієм «ціна» - 88,64 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 0,5 бала).

Рішенням тендерного комітету від 26.08.2010 переможцем торгів визнано пропозицію ТОВ «Атланта-Захід».

За результатами торгів, позивачем з ТОВ «Атланта-Захід» укладено договір від 03.09.2010 №113 на суму 944990,40грн., вартість послуг визначається на підставі динамічної договірної ціни.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ТОВ «Атланта-Захід» надано послуг на суму 944990,40грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, тендерним комітетом ГУзПБА Рівненської ОДА на засіданні 17.06.2010 (протокол №17) прийнято рішення провести закупівлю послуг з поточного ремонту автомобільної дороги Здолбунів-Глинськ-Стеблівка км 8+400 - км 8+900 за процедурою відкритих торгів та розробити тендерну документацію. Тендерна документація затверджена головою тендерного комітету Карачанським О.Г. 22.06.2010 та відповідає вимогам Положення №921. Очікувана вартість предмета закупівлі, визначена на підставі розробленого Службою автомобільних доріг в Рівненській області зведеного кошторисного розрахунку та дефектного акта, становить 600000,00грн.

Оголошення про проведення торгів опубліковано 23.08.2010 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» №34 (422) за №228843. Відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі, кінцевий термін подання тендерних пропозицій 22.09.2010.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій та протоколу розкриття від 22.09.2010, пропозиції подали три учасники: ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» - ціна пропозиції 473375,00грн., ТОВ «Атланта-Захід» - ціна пропозиції 554607,60грн., філія ПП «МВМ-13» - ціна пропозиції 558510,00грн.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 22.09.2010, відповідають вимогам документації конкурсних торгів та допущені до оцінки пропозиції учасників ТОВ «Атланта-Захід» та філії ПП «МВМ-13».

Згідно з протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 11.10.2010, пропозиція учасника ТОВ «Атланта-Захід» одержала 100 балів (за критерієм «ціна» - 90 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 10 балів), пропозиція учасника філії ПП «МВМ-13» - 99,37 балів (за критерієм «ціна» - 89,37 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 10 балів).

Переможцем конкурсних торгів визнано ТОВ «Атланта-Захід».

За результатами торгів, позивачем з ТОВ «Атланта-Захід» укладено договір від 09.11.2010 №154 на суму 544607,60грн.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ТОВ «Атланта-Захід» надано послуг на суму 544607,60грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, тендерним комітетом ГУзПБА Рівненської ОДА на засіданні 17.06.2010 (протокол №7) прийнято рішення провести закупівлю робіт з реконструкції вул.Жовтневої в с.Колоденка Рівненського району у зв'язку з підтопленням житлових будинків за процедурою відкритих торгів та розробити тендерну документацію. Тендерна документація затверджена головою тендерного комітету Карачанським О.Г. 22.06.2010 та відповідає вимогам Положення №921. Очікувана вартість предмета закупівлі, визначена на підставі розробленого ПП «Рівнепроектсервіс» та затвердженого Корнинською сільською радою зведеного кошторисного розрахунку та дефектного акта, становить 434013,00грн.

Оголошення про проведення торгів опубліковано 05.07.2010 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» №27 (415) за №22508 (буд). Відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі, кінцевий термін подання тендерних пропозицій 22.07.2010.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій та протоколу розкриття від 02.08.2010, пропозиції подали два учасники: ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» - ціна пропозиції 404670,00грн., ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» - ціна пропозиції 373064,00грн.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 02.08.2010, пропозиції обох учасників відповідають вимогам тендерної документації та допущені до оцінки.

Згідно з протоколом оцінки тендерних пропозицій від 26.08.2010, пропозиція учасника ДП «Рівненський облавтодор» одержала 91,99 балів (за критерієм «ціна» - 90 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 1,99 балів), пропозиція учасника ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» - 92,97 балів (за критерієм «ціна» - 82,97 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 10 балів).

Переможцем конкурсних торгів визнано ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг».

За результатами торгів, позивачем з ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» укладено договір від 03.09.2010 №117 на суму 404670,00грн.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» виконано робіт на суму 404670,00грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, тендерним комітетом ГУзПБА Рівненської ОДА на засіданні 17.06.2010 (протокол №7) прийнято рішення провести закупівлю послуг з поточного ремонту вул.Чорновола м.Березне за процедурою відкритих торгів та розробити тендерну документацію. Тендерна документація затверджена головою тендерного комітету Карачанським О.Г. 22.06.2010 та відповідає вимогам Положення №921. Очікувана вартість предмета закупівлі, визначена на підставі розробленого ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» та затвердженого Березнівською міською радою, зведеного кошторисного розрахунку та дефектного акта, становить 234822,00грн.

Оголошення про проведення торгів опубліковано 05.07.2010 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» №27 (415) за №22501. Відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі, кінцевий термін подання тендерних пропозицій 20.07.2010.

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету від 15.07.2010 №10 до тендерної документації (технічного завдання) внесено, про які учасникам надіслано письмові повідомлення . Строк подання пропозицій продовжено до 02.08.2010.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій та протоколу розкриття від 02.08.2010, пропозиції подали чотири учасники: ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» - ціна пропозиції 225000,00грн., ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» - ціна пропозиції 213107,00грн., ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» - ціна пропозиції 229995,60грн., філія ПП «МВМ-13» - 218146,00грн.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 02.08.2010, пропозицій усіх учасників відповідають вимогам тендерної документації та допущені до оцінки.

Згідно з протоколом оцінки тендерних пропозицій від 26.08.2010, пропозиція учасника ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» одержала 91,2 балів (за критерієм «ціна» - 85,24 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 5,96 балів), пропозиція ДП «Рівненський облавтодор» - 91,99 балів (за критерієм «ціна» - 90 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 1,99 балів), пропозиція учасника ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» - 93,39 балів (за критерієм «ціна» - 83,39 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 10 балів), пропозиція Філії ПП «МВМ-13» - 88,42балів (за критерієм «ціна» - 87,92 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 0,5 балів).

Переможцем конкурсних торгів визнано ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг».

За результатами торгів, позивачем з ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» укладено договір від 03.09.2010 на суму 229995,60грн.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» виконано робіт на суму 229995,60грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, у 2009 році, відповідно до річного плану, тендерним комітетом ГУзПБА Рівненської ОДА проведено торги на закупівлю робіт по реконструкції приймального відділення обласної дитячої лікарні по вул.Київська,60 в м.Рівне (І черга) за процедурою відкритих торгів з очікуваною вартістю предмета закупівлі 1675307,00грн.

Згідно із зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва та висновком комплексної державної експертизи від 25.06.2009 №144/09, загальна кошторисна вартість робіт складає 1636502,00грн.

За результатами проведеної оцінки тендерним комітетом переможцем обрано ПВКФ «Фіалка», з яким позивачем укладено договір генпідряду від 23.06.2009 №9 на суму 1007935,00грн.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ПВКФ «Фіалка» упродовж 2009-2010 років виконано робіт на суму 1007935,00грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, відповідно до затвердженого плану закупівель на 2010 рік, комітетом з конкурсних торгів ГУзПБА Рівненської ОДА передбачено проведення відкритих торгів для закупівлі послуг з поточного ремонти автомобільної дороги Смига-Буща-Мартинівка км 1+200 - км 4+200. Очікувана вартість предмета закупівлі становить 464009,00грн.

Оголошення про проведення торгів опубліковано 20.09.2010 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» №38 (426) за №32250. Відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі, кінцевий термін подання тендерних пропозицій 29.10.2010.

Відповідно до реєстру отриманих тендерних пропозицій та протоколу розкриття від 29.10.2010, пропозиції подали два учасники: ТОВ «Атланта-Захід» - ціна пропозиції 453997,20грн., ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» - ціна пропозиції 459999,00грн.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 29.20.2010, пропозиції обох учасників відповідають вимогам тендерної документації та допущені до оцінки.

Згідно з протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 04.11.2010, пропозиція учасника ТОВ «Атланта-Захід» одержала 100,00 балів (за критерієм «ціна» - 90 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 10,00 балів), пропозиція учасника ЗАТ «Рівнеавтошляхбуд» - 89,25 балів (за критерієм «ціна» - 88,83 балів, за критерієм «умови розрахунків» - 0,42 балів).

Переможцем конкурсних торгів визнано ТОВ «Атланта-Захід».

За результатами торгів, позивачем з ТОВ «Атланта-Захід» укладено договір підряду від 30.11.2010 №155 на суму 453997,00грн.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ТОВ «Атланта-Захід» виконано робіт на суму 453997,00грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, тендерним комітетом ГУзПБА Рівненської ОДА на засіданні 20.07.2010 (протокол №11) прийнято рішення провести закупівлю робіт з будівництва середньої школи на 550 учнівських місць в с.Шпанів Рівненського району (ІІ черга) за процедурою відкритих торгів. Очікувана вартість предмета закупівлі, визначена на підставі розробленого Рівненським кооперативно-державним проектно-вишукувальним інститутом «Рівнеагропроект» зведеного кошторисного розрахунку, становить 13345456,00грн.

Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів та протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів від 22.10.2010, пропозиції подали три учасники: ТОВ фірма «Атлант ЛТД» - ціна пропозиції 11512223,00грн., ПП «Вітол Валмер» - ціна пропозиції 11454630,00грн., ТОВ «Кортакоз» - ціна пропозиції 11220402,00грн.

Відповідно до протоколу розкриття тендерних пропозицій від 22.10.2010, відповідають вимогам документації конкурсних торгів та допущені до оцінки пропозиції учасників ПП «Вітол Валмер» та ТОВ «Кортакоз».

Рішенням комітету з конкурсних торгів від 04.11.2010 переможцем визнано ТОВ «Кортакоз», з яким позивачем укладено угоду від 30.11.2010 №24 на суму 11220402,00грн.

Згідно з даними бухгалтерського обліку позивача, на виконання вказаного договору ТОВ «Кортакоз» станом на 31.03.2011 виконано робіт на суму 1394700,00грн., за які ГУзПБА Рівненської ОДА проведено оплату в повному обсязі.

Крім того, відповідно до договору від 07.08.2008, укладеного між ГУзПБА Рівненської ОДА та Березнівським «Райагробудом», останній зобов'язався виконати роботи з реконструкції Навчально-спортивного комплексу колегіуму в с.Балашівка Березнівського району. Згідно з додатковою угодою від 28.07.2010 №2 до вказаного договору, вартість робіт складає 1559544,00грн. Додатковими угодами від 16.08.2010 №2/1 та від 14.09.2010 №2/2 змінено фінансові зобов'язання за даною додатковою угодою станом на 14.09.2010 до 7584949,00грн.

Відповідно до договору від 23.11.2010 №21, укладеного між ГУзПБА Рівненської ОДА та Березнівським «Райагробудом» останній зобов'язався виконати роботи з реконструкції Навчально-спортивного комплексу колегіуму в с.Балашівка Березнівського району відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації. Загальна вартість робіт складає 2967585,00грн., у тому числі на 2010 рік - 100061966,00грн. Додатковою угодою від 14.12.2010 №1 змінено вартість робіт, які підлягають виконанню у 2010 році до 1747272,00грн.

Формування договірної ціни будівельно-монтажних робіт здійснювалося відповідно до кошторисної документації, складеної на підставі ресурсних елементних кошторисних норм, відповідно з Правилами визначення вартості будівництва в Україні, ДБН Д.1.1-1-2000, затвердженими наказом Держбуду України від 27.0-8.2000 №1174.

Згідно з актами приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в за вересень-грудень 2010 року, вартість виконаних робіт по об'єкту склала 2505766,00грн. Роботи позивачем оплачено в повному обсязі.

Крім того, відповідно до договору від 12.11.2008 №86, укладеного між ГУзПБА Рівненської ОДА та Березнівським «Райагробудом», останній зобов'язався виконати роботи з будівництва загальноосвітньої школи на 350 учнівських місць в с.Богуші Березнівського району, згідно з погодженою проектно-кошторисною документацією. Відповідно до додаткової угоди від 19.07.2010 №4 до вказаного договору, вартість робіт складає 12956981,00грн., у тому числі на 2010 рік - 3463100,00грн. Додатковою угодою від 12.10.2010 №5 змінено вартість робіт, які підлягають виконанню у 2010 році, до 10361061,00грн.

Формування договірної ціни будівельно-монтажних робіт здійснювалося відповідно до кошторисної документації, складеної на підставі ресурсних елементних кошторисних норм, відповідно з Правилами визначення вартості будівництва в Україні, ДБН Д.1.1-1-2000, затвердженими наказом Держбуду України від 27.0-8.2000 №1174.

Згідно з актами приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в за вересень-грудень 2010 року, вартість виконаних робіт по об'єкту склала 10361061,00грн. Роботи позивачем оплачено в повному обсязі.

Крім того, відповідно до договору від 28.09.2010 №16, укладеного між ГУзПБА Рівненської ОДА та ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж», останнє зобов'язалося виконати роботи з будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вс.Познань Рокитнвіського району Рівненської області. Загальна вартість будівельно-монтажних робіт відповідно до умов договору підряду та додаткових угод №1, №2 становить 26556010,00грн.

Формування договірної ціни будівельно-монтажних робіт здійснювалося відповідно з Правилами визначення вартості будівництва в Україні, ДБН Д.1.1-1-2000, затвердженими наказом Держбуду України від 27.0-8.2000 №1174.

Згідно з актами приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в за жовтень-грудень 2010 року, вартість виконаних робіт по об'єкту склала 26556010,00грн. Роботи позивачем оплачено в повному обсязі.

Крім того, відповідно до договору від 28.07.2010 №12, укладеного між ГУзПБА Рівненської ОДА та Березнівським «Райагробудом», останній зобов'язався виконати роботи з будівництва станції знезалізнення води в м.Березне по вул.Ціолковського, відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації. Загальна вартість робіт за договором визначається на підставі динамічної договірної ціни і становить 283900,00грн., у тому числі на 2010 рік - 1061966,00грн. Додатковими угодами від 30.08.2010 №1/1 та від 14.09.2010 №1/2 до вказаного договору змінювалася вартість робіт, які підлягають виконанню у 2010 році.

Формування договірної ціни здійснювалося відповідно до кошторисної документації, складеної на підставі ресурсних елементних кошторисних норм, відповідно з Правилами визначення вартості будівництва в Україні, ДБН Д.1.1-1-2000, затвердженими наказом Держбуду України від 27.0-8.2000 №1174.

Згідно з актами приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в за серпень-жовтень 2010 року, вартість виконаних робіт по об'єкту склала 283900,00грн. Роботи позивачем оплачено в повному обсязі.

Крім того, у 2009-2010 роках між ГУзПБА Рівненської ОДА та ПВКФ «Фіалка» укладено ряд договорів підряду на виконання робіт з будівництва та реконструкції об'єктів області. Зокрема:

-договір генпідряду від 27.08.2008 №35 на виконання комплексу будівельно-монтажних робіт з переобладнання казарми військової частини №15 під терапевтичний корпус на 100 ліжок Центральної районної лікарні м.Сарни на суму 4504353,00грн., у тому числі га 2008 рік - 2640900,00грн. Додатковою угодою від 23.11.2009 №2 передбачено, що вартість робіт на 2009 рік складає 820540,00грн. Додатковими угодами від 19.07.2010 №4 та від 27.10.2010 №5 уточнено вартість на 2010 рік - 1043953,00грн.;

- договір генпідряду від 23.06.2009 №9 на виконання комплексу будівельно-монтажних робіт з реконструкції приймального відділення обласної дитячої лікарні по вул.Київській, 60 в м.Рівне на суму 1007935,00грн., в тому числі на 2009 рік - 970317,00грн. Додатковою угодою від 20.08.2010 №2 передбачено, що вартість робіт на 2010 рік складає 37618,00грн.;

- договір генпідряду від 09.10.2009 №26 на виконання комплексу будівельно-монтажних робіт з реконструкції дитячого навчального закладу №1 по вул.Поштовій,12 в м.Дубровиця, на суму 586920,00грн.;

- договір генпідряду від 09.10.2009 №27 на виконання комплексу будівельно-монтажних робіт з реконструкції 9добудови класних кімнат) загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в с.Яцьковичі Березнівського району, на суму 1052328,00грн.;

- договір підряду від 23.11.2010 №23 на виконання комплексу будівельно-монтажних робіт з переобладнання казарми військової частини №15 під терапевтичний корпус на 100 ліжок центральної районної лікарні м.Сарни, на суму 5527336,80грн., в тому числі на 2010 рік - 31580,00грн. Додатковою угодою від 15.12.2010 №1 передбачено, що вартість робіт на 2010 рік складає 1148193,00грн.;

- договір підряду від 14.12.2010 №33 на виконання комплексу будівельно-монтажних робіт з реконструкції приймального відділення обласної дитячої лікарні по вул.Київській, 60 в м.Рівне на суму 264780,00грн. Додатковою угодою від 15.12.2010 №1 передбачено, що вартість робіт на 2010 рік складає 184333,00грн.

Згідно з актами приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в та довідками про вартість виконаних підрядних робіт форми №КБ-3, всього у період з 01.01.2009 по 31.03.2011 ПВКФ «Фіалка» виконано робіт на суму 4790834,00грн., у тому числі: за 2009 рік - 2376737,00грн., за 2010 рік - 2418850,00грн.

Виконані ПВКФ «Фіалка» роботи ГУзПБА Рівненської ОДА оплачено в повному обсязі.

Крім того, у 2009-2010 роках між ГУзПБА Рівненської ОДА та ТОВ «Атланта-Захід» укладено ряд договорів підряду на виконання робіт з будівництва та реконструкції об'єктів області. Зокрема:

- договір підряду від 03.09.2010 №10 на виконання робіт з поточного ремонту покриття дороги вул.Центральної в смт.Зарічне на суму 447361,00грн.;

- договір підряду від 03.09.2010 №11 на виконання робіт з поточного ремонту покриття дороги вул.Віли-1 в м.Здолбунів на суму 484999,00грн.;

- договір підряду від 03.09.2010 №12 на виконання робіт з поточного ремонту покриття дороги вул.Андріївської в м.Березне на суму 944990,00грн.;

- договір підряду від 09.11.2010 №15 на виконання робіт з поточного ремонту покриття автомобільної дороги Здолбунів-Глинськ-Стеблівка на суму 554608,00грн.;

- договір підряду від 30.11.2010 №19 на виконання робіт з поточного ремонту покриття автомобільної дороги Смига-Буща-Мартинівка на суму 453997,00грн.;

- договір підряду від 30.11.2010 №20 на виконання робіт з капітального ремонту покриття дороги вул.Мостової в с.Борове на суму 481970,00грн.

Згідно з актами приймання виконаних підрядних робіт форми №КБ-2в та довідками про вартість виконаних підрядних робіт форми №КБ-3, всього у період з 01.01.2009 по 31.03.2011 ТОВ «Атланта-Захід» виконано робіт на суму 2766721,20грн.

Виконані ТОВ «Атланта-Захід» роботи на ГУзПБА Рівненської ОДА оплачено в повному обсязі.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про здійснення державних закупівель" передбачено порядок оскарження процедури закупівель.

Скарги подаються до органу оскарження не пізніше 14 днів з дня отримання суб'єктом оскарження повідомлення про відповідне рішення чи дію замовника, що порушує права чи законні інтереси суб'єкта скарження, або з дня, коли суб'єкту оскарження стало відомо про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, але до моменту укладення договору про закупівлю. Скарги, які стосуються документації конкурсних торгів, можуть подаватися у будь-який строк після публікації повідомлення про їх проведення, але не пізніше закінчення строку, встановленого для подання пропозицій конкурсних торгів (п. 4 ст. 18 Закону України "Про здійснення державних закупівель").

Згідно п. 19 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про здійснення державних закупівель" органом оскарження є Антимонопольний комітет України.

Судом першої інстанції встановлено та стверджується матеріалами справи, що процедура закупівель в порядку, передбаченому ст. 18 Закону України "Про здійснення державних закупівель", які були предметом ревізії відповідачам, ніким не оскаржувалась.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з висновками якого погоджується і суд апеляційної інстанції, виходив з того, що особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії та те, що відповідачем доведено правомірність оскаржуваних рішень відтак, адміністративний позов задоволено.

Згідно із ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" №2939-XII головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Статтею 8 Закону №2939-XII передбачено основні функції органу державного фінансового контролю, зокрема, орган державного фінансового контролю: 1) здійснює державний фінансовий контроль та контроль за: виконанням функцій з управління об'єктами державної власності; цільовим використанням коштів державного і місцевих бюджетів; цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), одержаних під державні (місцеві) гарантії; складанням бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету; станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів; усуненням виявлених недоліків і порушень; 2) розробляє пропозиції щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому; 3) вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб; 4) здійснює інші повноваження, визначені законами України та покладені на нього Президентом України.

Орган державного фінансового контролю розглядає листи, заяви і скарги громадян про факти порушення законодавства з фінансових питань. Звернення, в яких повідомляється про крадіжки, розтрати, недостачі, інші правопорушення, негайно пересилаються правоохоронним органам для прийняття рішення згідно з законодавством.

У зв'язку з цим статтею 10 Закону №2939-XII органу державного фінансового контролю надано право: перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Крім того, підпунктами 18, 21 пункту 6 Положення №499/2011 передбачено, що Держфінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку: порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства; порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях; при виявленні збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, визначати їх розмір згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

В даній справі предметом позову є оскарження вимоги державної фінансової інспекції, які адресовано керівнику підконтрольної установи з приводу усунення виявлених ревізією недоліків.

Із змісту вказаних вище положень законодавства вбачається, що відповідач здійснює фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Відповідний контроль здійснюється шляхом проведення ревізії. У випадку встановлення порушень законодавства, відповідач має право пред'являти письмову вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства. Між тим, зміст вимоги відповідача повинен узгоджуватися з приписами чинного законодавства, що, зокрема, означає те, що вимога повинна містити вичерпну вказівку підконтрольному суб'єкту щодо вчинення дій, які відповідно до норм законодавства будуть направлені на усунення порушених вимог закону.

Ці положення кореспондуються з приписами пунктів 45, 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550 (далі - Порядок №550), якими передбачено, що в міру виявлення ревізією порушень законодавства посадові особи служби, не чекаючи закінчення ревізії, мають право усно рекомендувати керівникам об'єкта контролю невідкладно вжити заходів для їх усунення та запобігання у подальшому. Якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

З аналізу пункту 7 статті 10 Закону N2939-XII та підпункту 15 пункту 6 Положення №499/2011, пунктів 45, 56 Порядку №550 убачається, що вимога керівникам підконтрольних установ щодо усунення виявлених порушень законодавства може стосуватися припинення дійсного триваючого порушення і має на меті його припинення та запобігання у подальшому.

Так, зміст вимоги вказує на те, що в них відповідач зобов'язує позивача відобразити дебіторську заборгованість за невиконані роботи та вчинити певні дії. Між тим, укладені угоди ніким не оспорено, актами приймання виконаних підрядних робіт та довідками про вартість виконаних підрядних робіт підтверджуються суми фактично виконаних робіт, а виконані господарюючими суб"єктами роботи ГУзПБА Рівненської ОДА оплачено в повному обсязі.

Отже, вимога органу державного фінансового контролю (контрольно-ревізійного органу) про усунення виявлених ревізією недоліків (порушень) відносно подій (фактів), що відбулися, вчинена відповідачем не у спосіб, передбачений Законом N2939-XII, а також не відповідає меті наданого Законом повноваження.

Згідно із частиною першою статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для скасування постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 29 травня 2013 року колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "29" травня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Л.В. Кузьменко

судді: (підпис) (підпис) Л.О. Зарудяна Т.В. Іваненко

З оригіналом згідно: суддя _______ Л.В. Кузьменко

Повний текст cудового рішення виготовлено "14" жовтня 2013 р.

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації м-н Просвіти,1,Рівне,33028

3- відповідачу Державна фінансова інспекція у Львівській області вул. Костюшка,8,м.Львів,79000