Постанова № 34111208, 10.10.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2013
Номер справи
812/8274/13-а
Номер документу
34111208
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

5.1.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 жовтня 2013 року Справа № 812/8274/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання - Вороніній Г.М.,

за участю:

представника позивача - Територіального управління Держгірпромнагляду

у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції

нагляду у вугільній промисловості - Поливоди О.Б.

представника відповідача - Державного підприємства

«Луганськвугілля» - Селіхова В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС») про застосування заходів реагування,-

ВСТАНОВИВ:

30 вересня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС») про застосування заходів реагування.

Ухвалою судді Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О.В. від 01 жовтня 2013 року відкрито провадження по адміністративній справі за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС») про застосування заходів реагування та призначено справу до розгляду у скороченому провадженні.

Ухвалою судді Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О.В. від 07 жовтня 2013 року адміністративну справу № 812/8274/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС») про застосування заходів реагування призначено до розгляду у судовому засіданні.

Ухвалою судді Луганського окружного адміністративного суду Ковальової Т.І. від 09 жовтня 2013 року адміністративну справу № 812/8274/13-а прийнято до провадження.

В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідно до наказу № 1171 від 26 вересня 2013р. та направлення на перевірку № 09-а від 26 вересня 2013р. посадовою особою територіального управління 26 вересня 2013 року проведено позапланову перевірку суб'єкта господарювання (об'єкта) ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС», КВЕД 05.10, код ЄДРПОУ 26447678, розташованого за адресою: 92015, Луганська область, Лутугинський район, с. Біле-1, вул. Кірова, 63 у зв'язку з настанням нещасного випадку у груповому похилу пл. 1-1.

Під час перевірки групового похилу пл. 1-1 ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС» виявлено 29 (двадцять дев'ять) порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 8 (вісім) створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Згідно розділу 5 Акту перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 27 вересня 2013 р. №ПЛ-18/09 зафіксовані порушення ст.13,14 Закону України № 2694, а саме :

- на ПК9 відсутній мінімальний зазор між стрічковим конвеєром 1ЛТП-800К № 1 і рухомим складом, що є порушенням вимог п.9, гл.3, р. V (НПАОП 10.0-1.01-10);

- не встановлено перекриття ємкого бункера, що є порушенням вимог п.4, гл.1, р.\/ (НПАОП 10.0-1.01-10);

- на сполученні групового похилу пласта L1 зі східним вентиляційним штреком пласта L1 гор. 490 м. відсутня огорожа проходу для людей під нижньою гілкою стрічки, що є порушенням вимог п.6, гл.2, р.IV (НПАОП 10.0-1.01-10);

- не обладнаний електричним блокуванням, що виключає одночасну роботу конвеєра і лебідки ЛВ-25, що є порушенням вимог п.3, гл. 6, р. VII (НПАОП 10.0-1.01-10);

- відсутній датчик бокового сходу стрічки (з лівого боку по ходу), що є порушенням вимог п.1, гл. 6, р. VII (ПАОП 10.0-1.01-10);

- установка пожежогасіння УВПК-Б1 працює в ручному режимі, що є порушенням вимог п. 6, гл. 3, р. IX (НПАОП 10.0-1.01-10);

- у неробочому стані блокування запуску конвеєра при знятому огородженні, що є порушенням вимог п. 2, гл. 6, р.VII (НПАОП 10.0-1.01-10);

- установка пожежогасіння УВПК-Б1 працює в ручному режимі, що є порушенням вимог п. 6, гл. 3, р. IX (НПАОП 10.0-1.01-10).

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 № 826 (далі - Положення), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС», 92015, Луганська область, Лутугинський район, с. Біле-1, вул. Кірова, 63 шляхом часткового заборонення робіт, а саме робіт пов'язаних з експлуатацією стрічкових конвеєрів 1ЛТП-800К № 1, 1ЛТ-800К № 2, 1Л-80УК-01 у груповому похилу пл. 1-1, ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС», у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, зазначивши, що всі зазначені порушення викладені в акті позапланової перевірки № ПЛ- 18/09 від 27.09.13р. у пунктах: 1; 2; 5.1; 5.3; 5.4; 5.5; 5.6; 5.7.2; 5.7.3; 5.9.1; 5.9.2; 5.10.1 - усунені повністю. Представник позивача не заперечував проти відмови у задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача у судовому засіданні не визнав позовні вимоги в повному обсязі з наступних підстав.

На підставі повідомлення № 14/2142 від 01.10.13р. та направлення на перевірку № 10, посадовою особою територіального управління 02 жовтня 2013 року проведено позапланову перевірку суб'єкта господарювання (об'єкта) ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС», КВЕД 05.10, код ЄДРПОУ 26447678, розташованого за адресою: 92015, Луганська область, Лутугинський р-н, с. Біле-1, вул. Кірова, 63.

Під час перевірки групового похилу пл. 1-1 ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС» встановлено порушення ПБ та інших нормативно-правових документів, викладені в акті позапланової перевірки № ПЛ- 18/09 від 27.09.13р. у пунктах: 1; 2; 5.1; 5.3; 5.4; 5.5; 5.6; 5.7.2; 5.7.3; 5.9.1; 5.9.2; 5.10.1 - усунені повністю.

Зазначені вище обставини додатково підтверджується листом за № 18-57/668 від 04.10.13р.

Таким чином, порушення нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 8 (вісім) створюють загрозу життю та здоров'ю людей усунені.

Враховуючи зазначене, у зв'язку з відсутністю загрози життю та здоров'ю людей немає підстави для часткового зупинення роботи об'єкта.

Просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Луганській області зареєстровано в якості юридичної особи та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.8,9)

На підставі наказу № 1171 від 26 вересня 2013 р. та направлення на перевірку № 09-а від 26 вересня 2013р. посадовою особою територіального управління 26 вересня 2013 року проведено позапланову перевірку суб'єкта господарювання (об'єкта) ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС», КВЕД 05.10, код ЄДРПОУ 26447678, розташованого за адресою: 92015, Луганська область, Лутугинський район, с. Біле-1, вул. Кірова, 63 у зв'язку з настанням нещасного випадку у груповому похилу пл. 1-1 (а.с.15,16).

Під час перевірки групового похилу пл. 1-1 ВП «Шахта імені XIX з'їзду КПРС» виявлено 29 (двадцять дев'ять) порушень нормативно-правових актів з охорони праці, з яких 8 (вісім) створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Згідно розділу 5 Акту перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 27 вересня 2013 р. №ПЛ-18/09 зафіксовані порушення ст.13,14 Закону України № 2694, а саме :

- на ПК9 відсутній мінімальний зазор між стрічковим конвеєром 1ЛТП-800К № 1 і рухомим складом, що є порушенням вимог п.9, гл.3, р. V (НПАОП 10.0-1.01-10);

- не встановлено перекриття ємкого бункера, що є порушенням вимог п.4, гл.1, р.\/ (НПАОП 10.0-1.01-10);

- на сполученні групового похилу пласта L1 зі східним вентиляційним штреком пласта L1 гор. 490 м. відсутня огорожа проходу для людей під нижньою гілкою стрічки, що є порушенням вимог п.6, гл.2, р.IV (НПАОП 10.0-1.01-10);

- не обладнаний електричним блокуванням, що виключає одночасну роботу конвеєра і лебідки ЛВ-25, що є порушенням вимог п.3, гл. 6, р. VII (НПАОП 10.0-1.01-10);

- відсутній датчик бокового сходу стрічки (з лівого боку по ходу), що є порушенням вимог п.1, гл. 6, р. VII (ПАОП 10.0-1.01-10);

- установка пожежогасіння УВПК-Б1 працює в ручному режимі, що є порушенням вимог п. 6, гл. 3, р. IX (НПАОП 10.0-1.01-10);

- у неробочому стані блокування запуску конвеєра при знятому огородженні, що є порушенням вимог п. 2, гл. 6, р.VII (НПАОП 10.0-1.01-10);

- установка пожежогасіння УВПК-Б1 працює в ручному режимі, що є порушенням вимог п. 6, гл. 3, р. IX (НПАОП 10.0-1.01-10) (а.с.17-19).

01 жовтня 2013 року ДП «Луганськвугілля» повідомило позивача про здійснені заходи на виконання акту перевірки № ПЛ -18/09 від 27.09.2013 року (а.с.32).

02 жовтня 2013 року позивачем повторно було проведено перевірку відповідача щодо усунення порушень зазначених у акті перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 27 вересня 2013 р. №ПЛ-18/09.

За результатами перевірки складено акт від 02 жовтня 2013 року № ПЛ -02/10 відповідно до якого вищевказані порушення ст.13,14 Закону України № 2694, зафіксовані у акті перевірки від 27 вересня 2013 року № ПЛ-18/09, - усунені (а.с.29-31).

Відповідно до Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року №408/2011, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України.

Основними завданнями Держгірпромнагляду є реалізація державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, здійснення державного гірничого нагляду, охорони надр, промислової безпеки у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного ринкового нагляду у межах своєї відповідальності, а також внесення пропозицій щодо її формування, організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів, зокрема, з питань промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю (п.3 Положення).

Держгірпромнагляд України відповідно до покладених на нього завдань, окрім іншого, здійснює у визначеному порядку державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю (п.п.6 п.4 Положення).

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон).

Наказом Держгірпромнагляду України від 02.12.2011 № 186-к затверджено Положення про територіальне управління Держгірпромнагляду України у Луганській області (далі - теруправління), згідно пункту І якого, територіальне управління є територіальним органом, який діє у складі Держгірпромнагляду України у та йому підпорядковується.

Управління є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження, надані йому Положенням про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, а також Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За визначенням статті 1 Закону, державний нагляд (контроль) це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Статтею 7 Закону закріплено, що для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу, яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові) і засвідчується печаткою. Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.

Відповідно до частини шостої статті 7 Закону, за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); вид заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом.

Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

У разі відмови суб'єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис. Один примірник акта вручається суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі, а другий - зберігається в органі державного нагляду (контролю).

Частиною сьомою статті 7 Закону унормовано, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

В свою чергу процедура проведення перевірок під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів, у тому числі з питань безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та геологічного вивчення надр, їх використання та охорони, а також використання і переробки мінеральної сировини, визначається Положенням про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 року №826 (далі - Порядок).

Означений Порядок розроблено відповідно до Конвенцій Міжнародної організації праці №81 1947 року про інспекцію праці у промисловості й торгівлі, ратифікованої Законом України від 08.09.2004 року №1985-IV та №129 1969 року про інспекцію праці в сільському господарстві, ратифікованої Законом України від 08.09.2004 року №1986-IV, Законів України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", " Про охорону праці", підпункту 41 пункту 4 Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року №402, Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року №408, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 року №413 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю)" та з метою впорядкування організації та здійснення державного нагляду Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України та її територіальними органами.

Положення встановлює процедуру проведення перевірок під час здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів, у тому числі, з питань безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та геологічного вивчення надр, їх використання та охорони, а також використання і переробки мінеральної сировини (п.1.2 Порядку).

Вказаний Порядок, відповідно до пункту 1.3, безпосередньо поширюється на посадових осіб Держгірпромнагляду України та його територіальні органи.

Державний нагляд (контроль) здійснюється шляхом проведення посадовими особами Держгірпромнагляду України згідно з цим Порядком перевірок (обстежень) установ, підприємств, організацій, їх відокремлених підрозділів, філій, представництв, юридичних осіб, фізичних осіб, що використовують найману працю, у тому числі окремих виробничих об'єктів суб'єктів господарювання - виробничих цехів та дільниць, машин і механізмів, промислових майданчиків, інших відокремлених виробничих структурних підрозділів. Перевірки поділяються на планові та позапланові (п.2.1 та п.2.2 Порядку).

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки: порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; порушень вимог Кодексу України про надра; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки; виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня

Статтею 4 Закону України "Про охорону праці", визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що підстав для задоволення адміністративного позову не вбачається, оскільки відповідачем фактично усунуті порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, тобто з приводу яких подано позовну заяву.

Відповідно до положень статей 88, 94 КАС України, враховуючи, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2013 року сплата судового збору Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Луганській області Державної інспекції нагляду у вугільній промисловості була відстрочена до ухвалення судового рішення у даній справі, з позивача на користь Державного бюджету належить до стягнення сума судового збору 34 грн. 41 коп.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахта імені ХІХ з'їзду КПРС») про застосування заходів реагування, - відмовити.

Стягнути з Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Луганської державної гірничотехнічної інспекції нагляду у вугільній промисловості на користь Державного бюджету України судовий збір у сумі 34,41 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 15 жовтня 2013 року.

Суддя Т.І. Ковальова