УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 жовтня 2013 року№ 812/8621/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області про зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
10 жовтня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла зазначена позовна заява.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у даній справі суд виходить з наступного.
Згідно статті 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою (стаття 105 КАС України).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України встановлено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 4 статті 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
З системного аналізу наведених норм випливає, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви та може містити вимоги згідно з частинами четвертою статті 105 цього Кодексу.
До Луганського окружного адміністративного суду позивач звернувся зі скаргою на дії державного виконавця та просить суд зупинити стягнення на заробітну плату з моменту прийняття скарги, що не відповідає вимогам частини 4 статті 105 КАС України.
Суд може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень або заборонити вчиняти певні дії відповідно до положень статті 117 КАС України.
Отже, позовна заява не відповідає вимогам статті 105 та 106 КАС України щодо форми та змісту позовних вимог, що унеможливлює відкриття провадження у даній справі.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір».
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року N3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України від 06 грудня 2012 року №5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» установлено на 2013 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1147,00 гривні.
З огляду на розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2013 року, встановленої статтею 8 Закону України від 06 грудня 2012 року №5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік», за подання до адміністративного суду у 2013 році позовної заяви немайнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати - 34,41 грн.
Згідно пункту 7 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову встановлена ставка судового збору у розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
В порушення частини 3 статті 106 КАС України позивачем до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору. Підстав для звільнення від сплати судового збору позивачем не зазначено.
Частиною 1 статті 181 КАС України передбачено, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (пункт 1 частини 2 статті 181 КАС України).
В тексті позовної заяви позивач зазначає, що тільки після письмового звернення 02 вересня 2013 року до Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області, ним були отримані копії всіх документів виконавчого провадження.
До суду позовна заява надійшла 10 жовтня 2013 року (поштою надіслана 07.10.2013), доказів про дату отримання копій зазначених документів виконавчого провадження, в тому числі постанови від 13 серпня 2013 року, позивачем не надано, тобто невідомо, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, що перешкоджає суду з'ясувати чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків (частина 1 статті 108 КАС України).
З урахуванням положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 104, 105, 106, 107, 108, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області про зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень, залишити без руху.
Запропонувати позивачу у 5-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду:
- позовної заяви, оформленої за формою та змістом позовних вимог у відповідності до вимог ст.105 КАС України;
- відомостей про дату отримання документів виконавчого провадження, у тому числі постанови від 13 серпня 2013 року, з примусового виконання виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області заборгованості в розмірі 4180,30 грн., та докази в їх підтвердження.
- оригіналу документу про сплату судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру в розмірі 34,41 грн. за реквізитами:
- Отримувач УДКСУ у м.Луганську
- Код ОКПО 37991503
- МФО 804013
- Банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області
- Рахунок 31213206784006
- Код класифікації доходів (ККД) 22030001
- Символ звiтностi банку 206
- Назва Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
В разі невиконання вимог ухвали суду, позов буде повернуто позивачу.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяО.В. Захарова