ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Попова О.Г.
Суддя-доповідач:Євпак В.В.
УХВАЛА
іменем України
"09" жовтня 2013 р. Справа № 806/5660/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Євпак В.В.
суддів: Капустинського М.М.
Мацького Є.М.,
при секретарі Волянська О.В. ,
за участю представника позивача ОСОБА_3,
відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" серпня 2013 р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області звернулось в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску за період березень-грудень 2011 року, січень-грудень 2012 року та січень-березень 2013 року в сумі 9123,69 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2013 року позов задоволено .
Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області заборгованість у сумі 9123 грн. 69 коп.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідачка звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог з підстав недоведеності позовних вимог.
Перевіривши матеріали справи, судове рішення, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідач зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності і згідно Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року №2464-VI (далі за текстом - Закон №2464-VI) зареєстрована як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України.
Станом на 23.07.2013 року за ОСОБА_4 утворилась заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-грудень 2011 року, січень-грудень 2012 року та січень-березень 2013 року в сумі 9123 грн. 69 коп.
У зв'язку із несплатою заборгованості, позивач звернувся до суду.
Суд першої інстанції, задовольняючи позов? виходив з правомірності заявлених вимог.
Колегія суддів погоджується з таким висновком, виходячи з наступного.
Спеціальним законом, що визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року №2464-VI.
За змістом статті 1 Закону №2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) це - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
За приписами статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є фізичні особи -підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. Статусу платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зазначені вище суб'єкти господарювання набувають з дня взяття їх на облік Пенсійним фондом, зокрема на підставі відповідної заяви або відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464-VI передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а згідно пункту 4 цієї ж статті - подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Мінімальний страховий внесок згідно статті 1 Закону №2464-VI - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Згідно пункту 11 статті 8 Закону №2464-VI встановлено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб'єктами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах сплачують страховий внесок в розмірі 34,7% від суми, що визначається такими платниками самостійно, як для себе, так і зазначених членів його сім'ї. При цьому сума з якої нараховується єдиний соціальний внесок не може бути меншою ніж мінімальна заробітна плата.
Відповідно до частини 8 статті 9 Закону №2464-VI платники зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом (календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік).
Згідно частини 12 статті 9 Закону № 2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Мінімальний страховий внесок становив з 01.01.2011 року -326 грн. 53 коп., 01.04.2011 року - 333 грн. 12 коп., 01.10.2011 року -341 грн. 80 коп., 01.12.2011 року -348 грн. 39 коп.; з січня по березень 2012 року становив по 372,33 грн., з квітня по червень 2012 року - по 379,62 грн., з липня по вересень 2012 року - по 382,39 грн., з жовтня по листопад 2012 року - 387,95 грн., з грудня 2012 року - по 393,50 грн.; з січня 2013 року по листопад 2013 року становить по 398,01 грн.
Як вбачається з довідки-розрахунку № 397 від 23.07.2013 року, складеної позивачем, сума недоїмки по сплаті єдиного внеску, що рахується за ОСОБА_4 становить 9123,69 грн. (а.с.4-5).
Зазначена сума заборгованості підтверджена витягом з картки особового рахунку фізичної особи підприємця - ОСОБА_4
Грошове зобов»язання зі сплати єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування за період березень-грудень 2011 року, січень-грудень 2012 року та січень-березень 2013 року визначено відповідачу територіальним органом Пенсійного фонду в сумі 9123,69 грн.
Вимога про сплату боргу від 23.05.2013р. № Ф-178У відповідачем отримана 27.05.2013 року та оскаржена не була, а тому є узгодженою(а.с.6).
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" серпня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: судді: В.В. Євпак М.М. Капустинський Є.М. Мацький
Повний текст cудового рішення виготовлено "14" жовтня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області пл. Польова, 8,м.Житомир,10009
3- відповідачу/відповідачам: Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 АДРЕСА_1