Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2013 р. Справа №805/12623/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12-10 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Чекменьова Г.А.,
при секретарі - Токмаковій Є.А.,
за участю:
представника позивача: Міщаниної А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у сумі 6 800 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу, мотивуючи вимоги тим, що 13 травня 2013 року рішенням Красноармійської ОДПІ № 0000052203 до ФОП ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. за реалізацію алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років. Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем та не оскаржувалось у встановленому порядку. Рішення про застосування фінансових санкцій є чинним, але сума штрафу не сплачена відповідачем. Посилаючись на вказані обставини просять суд стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі - 6 800 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені вимоги, просила їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином, причин неявки суду не повідомила. Заяв про відкладення розгляду справи від неї не надходило. В адресу суду повернувся конверт з повісткою з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач була належним чином повідомлена про дату і місце судового засідання, в зв'язку з чим вважає за можливе розглянути справу за її відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Згідно з пп.191.1.9 п. 191. 1. ст.19 Податкового кодексу України, до функцій органів державної податкової служби відноситься здійснення ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництву спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Згідно із положеннями ст.ст.16,18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", контроль за дотриманням цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції визначеної Законами.
Преамбулою Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено, що цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ратифікованим виноградним, спиртом етиловим ратифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрована розпорядженням виконавчого комітету Красноармійської міської ради Донецької області та з 22.10.2007 перебуває на обліку у Красноармійській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Донецької області, як платник податків (а.с.18,21).
08.06.2011 року працівниками Красноармійського MB ГУ МВС України в Донецькій області складено протокол про адміністративне правопорушення, що вчинено ОСОБА_3, за ч.2 ст.156 КУпАП, на підставі того, що 07.06.2011 в 20 год. 00 хв., знаходячись на робочому місці в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1», який належить Відповідачу, порушила правила торгівлі, а саме: було здійснено продаж пива, місткість алкоголю в якому складає 4,6%, особі, яка не досягла 18 років (а.с. 13).
Постановою адміністративної комісії Красноармійської міської ради від 25.06.2011 ОСОБА_3 визнано винною та притягнуто до адміністративної відповідальності (а.с. 12).
Відповідно до п 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювали виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: матеріали правоохоронних, податкових та інших органі виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницькі діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які в свою чергу надійшли на адресу Красноармійської ОДПІ 12.03.2013 року
Згідно з п.2 Порядку №790, фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України "Про держави регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулюванні виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону і сумі 6800 гривень.
Згідно з п.2 ч.1 ст.153 Закону, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: особам, які не досягли 18 років.
Відповідно до ч. З ст.17 Закону, рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Відповідно до рішення Красноармійської ОДПІ від 13.05.2013 №0000052203, до ФОП ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн., яке в свою чергу не було оскаржено у встановленому законодавством порядку, та зобов'язано сплатити штраф (а.с. 7).
Зазначене рішення було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням. Рішення відповідачем отримано 16.05.2013, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні (а.с. 8).
Згідно з п. 10 Порядку № 790, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Отже відповідачем, станом на 13.08.2013 року, штраф в розмірі 6800 грн. не сплачено, тому у Красноармійській ОДПІ виникла необхідність звернення до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Таким чином суд задовольняє позов позивача у повному обсязі та стягує з відповідача суму визначену рішенням про застосування фінансових санкцій від 13 травня 2013 року № 0000052203 у розмірі - 6 800 грн.
Керуючись статтями 2, 17, 94, 158-163, 167, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_2) санкції у вигляді штрафу у розмірі 6 800 (шість тисяч вісімсот) грн. на користь Державного бюджету України (р/р 31114106700259, код платежу 21081100, отримувач: державний бюджет УДКСУ у м. Красноармійськ Донецької області, код ЄДРПОУ 37803022, банк одержувача - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016).
Вступна та резолютивна частина постанови прийнята у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 01 жовтня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 07 жовтня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.