Справа № 105/5924/13-а
У Х В А Л А
"10" жовтня 2013 р. Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Старова Н.А., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Джанкойської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Джанкойського міськрайонного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту Джанкойської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії.
Перевіривши зазначений адміністративний позов, суддя вважає, що позовні вимоги підлягають залишенню без руху за наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ч. 3 ст.106 КАС України, а саме до заяви не доданий документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначений Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з 01.01.2013 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати в сумі 1147,00 грн.
З огляду на зазначене вище, керуючись частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру з 01.01.2013 року становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2294,00 грн.); за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що в грошовому еквіваленті становить 34,41 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, є майновою.
Таким чином, звернені до суду вимоги про відповідача зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату надбавку згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З урахуванням наведеного, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору у розмірі, передбаченому за подання адміністративного позову майнового характеру, за належними реквізитами.
Судовий збір у розмірі 114, 70 грн. необхідно сплатити на наступні реквізити: р/р № 31215206700014, одержувач: Джанкойське УДКСУ АРК, ЄДРПОУ: 37694755, МФО: 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, призначення платежу: «Судовий збір», код: 22030001.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно резолютивної частини позову позивач просить зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату надбавки згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». Позивачу необхідно уточнити з якої дати він просить зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату даної надбавки.
Вказані недоліки унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 88, 106-108 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
1. Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту Джанкойської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
2. У строк до 24.10.2013 року усунути вказані недоліки, у разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання цієї ухвали, адміністративна позовна заява буде визнана неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її отримання. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н. А. Старова