Справа № 122/20486/13-п
Провадження по справі 3/122/2154/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2013 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді - Масалигіної Н.С.,
За участю секретаря - Курського І.В.,
представника митниці - Краснової Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сімферополі справу про порушення митних правил, що надійшла з Кримської митниці Міндоходів в АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Ізраїлю:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, НОМЕР_1, виданий 04.12.2006 року, працюючого інженером-будівельником підприємства Галіль - Андеса (Ізраїль), який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за статтею 471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
27 червня 2013 року, о 15 - 30 годин, на території ПАТ «Міжнародний аеропорт «Сімферополь» здійснювався митний контроль ручної поклажі і багажу пасажирів, що слідували авіарейсом № 233 «Сімферополь - Тель - Авів». Громадянин Ізраїлю ОСОБА_3, що слідував вказаним авіарейсом, самостійно обрав формою митного контролю проходження через зону спрощеного митного контролю («зелений» коридор) і митну декларацію не заповнював, задекларувавши (шляхом вчинення дій - обрання спрощеного порядку проходження митного контролю) відсутність у нього товарів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких встановлено заборони або обмеження.
Під час митного контролю у ОСОБА_3, за допомогою технічних засобів митного контролю (рентген-апарат) було виявлено 5 (п'ять) монет з темного металу, а саме: монета номіналом 5 копійок, 1776 р.в., монета номіналом 3 копійки, 1914 р.в., монета номіналом 1 копійка, 1911 р.в., монета номіналом 1 копійка, 1903 р.в., монета номіналом 1 копійка, 1909 р.в., що знаходилися у валізі без ознак приховування.
Згідно експертного висновку Кримської республіканської установи «Центральний музей Тавриди» від 03.09.2013 № 397, вилучені у ОСОБА_3 5 (п'ять) монет з темного металу мають культурну цінність, як об'єкти матеріальної культури, що мають історичне значення, включення до Державного реєстру національного культурного надбання недоцільне, загальна орієнтовна вартість - 200 грн.
До суду ОСОБА_3 не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно. При складанні протоколу про порушення митних правил надав пояснення, зі змісту яких вбачається, що виявлені в нього 5 (п'ять) монет з темного металу, не заявив письмово в митній декларації та усно інспектору митниці через те, що не знав про обов'язковість їх декларування.
Суд, відповідно до статті 526 Митного кодексу України вважає за можливе розглянути справу про порушення митних правил у відсутність особи, яка притягується до відповідальності.
Заслухавши думку представника митниці, яка підтримала подання та вважала доведеним факт порушення ОСОБА_3 митного законодавства, суд дійшов до висновку про наявність у діях ОСОБА_3 складу порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 471 Митного кодексу України.
Згідно ст. 366 Митного кодексу України двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.
Канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Відповідно до п. 3 митної декларації, за формою затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 431, громадяни мають заявляти митному органу при переміщенні через митний кордон України відомості про наявність у багажі є предметів, які підлягають обов'язковому декларуванню і переміщення яких через кордон здійснюється за дозвільними документами відповідних компетентних органів.
У відповідності із ст. 21 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» від 21.09.99 року № 1068-XIV, під час вивезення культурних цінностей з території України митному органу подається свідоцтво на право їх вивезення. Вказаного дозволу ОСОБА_3 не мав.
Таким чином ОСОБА_3 скоїв правопорушення, передбачене статтею 471 Митного кодексу України, тобто порушення встановленого відповідно до Митного кодексу порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.
Вина ОСОБА_3 у скоєнні порушення, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України підтверджується наявними у справі доказами, які були досліджені судом у їх сукупності: протоколом про порушення митних правил (а.с. 3 - 4), протоколом опитування правопорушника (а.с.5), експертним висновком (а.с.14 - 15) та іншими доказами.
Враховуючи норми діючого Законодавства, а саме те, що у разі переміщення через митний кордон України товарів, переміщення яких заборонено або обмежено, через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор» та вчинення в зв'язку з цим правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, товар підлягає конфіскації, оскільки в даному випадку він віднесений до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.
За таких обставин, враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності у межах санкції статті, за якою ОСОБА_3 притягається до адміністративної відповідальності, у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих податком мінімумів доходів громадян та конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил: п'яти монет, що знаходяться на зберіганні на складі Кримської митниці Міндоходів в АР Крим, за прибутковою накладною 27.13 від 01.07.2013 року (а.с.8).
Грошові кошти з правопорушника за рахунок забезпечення штрафу по справі про порушення митних правил працівниками Кримської митниці Міндоходів в АР Крим не відбиралися.
На підставі ст. 471 Митного кодексу України, керуючись ст.ст. 526 - 529 Митного кодексу України та ст.ст. 283 - 285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, громадянина Ізраїлю, НОМЕР_1, виданий 04.12.2006 року, працюючого інженером-будівельником підприємства Галіль - Андеса (Ізраїль), який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 винним у скоєнні правопорушення, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.
Притягнути ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, громадянина Ізраїлю, НОМЕР_1, виданий 04.12.2006 року, працюючого інженером-будівельником підприємства Галіль - Андеса (Ізраїль), який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 471 Митного кодексу України у вигляді штрафу, що сплачується у дохід держави у розмірі 1700 гривень (одна тисяча сімсот гривень) з конфіскацією безпосередніх предметів правопорушення: п'яти монет, що знаходяться на зберіганні на складі Кримської митниці Міндоходів в АР Крим, за прибутковою накладною № 27.13 від 01.07.2013 року.
Реквізити для сплати штрафу: код бюджетної класифікації доходів Держбюджету 21081100; ЕДРПОУ ДК м. Сімферополь 34740405, МФО 824026, р\р 31112106700002 ГУ ДК в АР Крим «Штрафи за адміністративними та кримінальними справами та по реалізації конфіскованого майна».
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Відповідно до вимог ст. 303 КУпАП строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження чи опротестування постанови відповідно до статті 291 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги або протесту. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора на постанову судді у справах про адміністративне правопорушення подаються до Апеляційного суду АРК через Залізничний районний суд м. Сімферополя АРК.
Суддя: