Постанова № 34014489, 26.09.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2013
Номер справи
805/11747/13-а
Номер документу
34014489
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 вересня 2013 р. Справа №805/11747/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:45

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., при секретарі судового засідання Перовій В.В.., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

до

Приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС»

про

стягнення штрафу в сумі 5 100, 00 гривень.

за участю

прокурора - Хейфець Р.В.,

представників сторін:

від позивача - Лапіна Н.В. - за довіреністю

від відповідача - не з'явився,

Прокурор м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС»

про стягнення штрафу в сумі 5 100, 00 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги згідно яких вказав інші реквізити для зарахування надходжень з кодом бюджетної класифікації 21081100, а саме: р/р 31116106700064, ЄДРПОУ-37990227, код банку - ГУ ДКСУ у Донецькій області, отримувач Макіївське УК/ м. Макіївка/21081100.

Прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, просили позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

09.08.2013 року Прокурор м. Донецька звернувся до суду з позовною заявою в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС» про стягнення штрафу в сумі 5 100, 00 гривень.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на п.2 статті 31 Закону України «Про теплопостачання», з якого вбачається, що уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100,00 гривень). На виконання зазначених вище приписів позивачем за ухилення від виконання припису Держенергонагляду №02/11-04-188/1 від 28.11.2012 постановою № 02/10-02-83 від 29.04.2013 року накладено на приватне підприємство «Макринок - Сервіс» штраф у сумі 5 100,00 гривень, який відповідачем у зазначений Законом України «Про теплопостачання» строк не сплачений.

Судом встановлено, позивач - Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Згідно статті 9 Закону України «Про електроенергетику» Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії діє у складі Державного підприємства Національна енергетична компанія «Укренерго» та його територіальних структурних підрозділів та підпорядкована безпосередньо ДП «НЕК «УКРЕНЕРГО» при виконані функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядкована Міністерству енергетики та вугільної промисловості України і засновано на державні власності.

Метою діяльності підприємства є: забезпечення надійного та ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України забезпечення стійкості та живучості ОЕС України, запобігання порушенням нормального режиму роботи ОЕС України і аваріям системного значення ліквідація можливих аварій з найменшими втратами для країни , дотримання вимог енергетичної безпеки України.

Статтею 5 Закону України «Про теплопостачання» (далі - Закону) визначено, що державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів всіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку вітроенергетики, як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики, шляхом оплати вітровим електростанціям всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості по розрахунках за електроенергію.

Частинами 1, 3 ст. 9 Закону визначено, що Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж мають право: давати у межах своїх повноважень керівникам об'єктів електроенергетики приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.

Відповідач - Приватне підприємство «МАКРИНОК-СЕРВІС» зареєстроване як юридична особа 11.06.1998 року Виконавчим комітетом Макіївської міської ради, про що свідчить наявна в матеріалах справи копія Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.(Бланк серії АБ № 531714).

У судовому засіданні встановлено 28.11.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду відповідно до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» у 28.11.2012 року проведено захід з державного енергетичного нагляду з питань технічного стану із дотримання режимів споживання теплової енергії, експлуатації тепловикористовувальних установок і мереж, систем опалення, вентиляції горячого водопостачання та систем збору і повернення конденсату приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС», відповідачу було видано припис № 02/11-04-188/1, яким останнього зобов'язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з теплопостачання, термін виконання найбільш тривалого заходу-до 28.02.2013 року. Припис було отримано та підписано керівником суб'єкта господарювання - директором приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС» без заперечень і скріплено печаткою відповідача.

Актом перевірки №10/11-05-024 від 18.04.2013 року старший державний інспектор з енергетичного нагляду встановила факт ухилення від виконання відповідачем 20 пунктів виданого припису№02/11-04-188/1 від 28.11.2012 року, строк виконання якого скінчився.

Акт перевірки №10/11-05-024 від 18.04.2013 року отримано і підписано керівником суб'єкта господарювання - директором приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС» без заперечень і скріплено печаткою відповідача.

Згідно приписів п.2 статті 31 Закону України «Про теплопостачання», уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5 100,00 гривень).

Як вбачається з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року «Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання» рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду. Згідно п. 8 зазначеної вище постанови рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

Як встановлено судом, за ухилення від виконання припису Держенергонагляду № 02/11-04-188/1 від 28.11.2012 року, позивачем постановою №02/10-02-83 від 29.04.2013 року застосовано до відповідача штрафну санкцію у сумі 5 100,00 гривень. Постанову про накладення штрафу надіслану відповідачу листом № 15-29/905 від 29.04.2013 року яку відповідачем отримано 20.06.2013 року.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про теплопостачання» суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 15 днів з моменту отримання постанови про його накладення, у разі несплати штрафу у зазначений термі, він стягується в судовому порядку.

Відповідачем зазначена у постанові сума штрафу у зазначені законом строки сплачена не була.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС» простягнення штрафу в сумі 5 100, 00 гривень підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС» про стягнення штрафу в сумі 5 100, 00 гривень. - задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «МАКРИНОК-СЕРВІС» до Державного бюджету України штраф у сумі 5 100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 копійок на р/р 31116106700064, ЄДРПОУ-37990227, код банку - ГУ ДКСУ у Донецькій області, отримувач Макіївське УК/ м. Макіївка/21081100.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 26 вересня 2013 року.

Постанову у повному обсязі виготовлено 01 жовтня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена через Донецький окружний адміністративний суд в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Толстолуцька М.М.