Ухвала суду № 34014302, 04.10.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.10.2013
Номер справи
801/9500/13-а
Номер документу
34014302
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 жовтня 2013 р.

Справа №801/9500/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Калініченко Г.Б., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні)

до Комунального заклада "Красногвардійське територіальне медичне об'єднання"

про стягнення 3400 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Комунального закладу "Красногвардійське територіальне медичне об'єднання" (далі відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 3400,00 грн.

Позовна заява не відповідає частині 3 статті 106 КАС України з наступних підстав: до адміністративного позову не додано належного документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі. Також, позивачем подана до суду позовна заява, без додання доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України “Про судовий збір” судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Ч. 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

П. 3 ч. 2 ст. 4 Закону встановлено, що за подання до суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року, відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік”, становить 1147,00 грн.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій и бездіяльності.

За таких обставин, звернені до суду вимоги про стягнення штрафу у розмірі 3400,00 грн., безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

Аналогічної позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у листі №165/11/13-12 від 18.01.2012 року про надання роз’яснення щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір”.

Так, Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) у позовній заві просить звільнити його від сплати судового збору на підставі того, що кошти на сплату судового збору не виділяються, та надає довідку про те, що на 2013 рік Відокремленому підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" не було виділено коштів щодо сплати судового збору, яка підписана начальником та головним бухгалтером підрозділу, а тому вказана довідка не є доказом відсутності коштів у позивача для сплати ним судового збору.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків

Керуючись ч.3 ст. 106, ст. 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 21.10.13 усунути вказані недоліки, а саме: надати обґрунтоване клопотання про звільнення від сплати судового збору та належні докази відсутності коштів для сплати судового збору за подання адміністративного позову та докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/9500/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Калініченко Г.Б.