ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Єфіменко О.В.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"07" жовтня 2013 р. Справа № 806/1541/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
при секретарі Самченко В.М. ,
за участю
представника відповідача Шафранського Д.С.
прокурора Лозовика А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "31" липня 2013 р. у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 до Державна податкова інспекція у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби, третя особа - прокуратура Житомирського району про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2013 року ОСОБА_5 звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0002771701 від 6 березня 2013 року, яким останньому донараховано земельний податок з фізичних осіб у сумі 658097,30 грн.
Постановою від 31 липня 2013 року визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення №0002771701 від 06.03.2013 року, винесене Державною податковою інспекцією у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби.
В апеляційній скарзі Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених ст.195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, в період з 16 січня по 22 січня 2013 року Державною податковою інспекцією у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ОСОБА_5 з питань правильності нарахування та сплати земельного податку з фізичних осіб до бюджету за період з 31 липня 2009 року по 31 грудня 2012 року.
За результатами перевірки посадовими особами податкового органу встановлено, що ОСОБА_5 занижено податкове зобов'язання по платі за землю з фізичних осіб в сумі 658097,30 грн., про що складено акт.
Перевіркою встановлено порушення п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України, в результаті чого ОСОБА_5 занижено податкове зобов'язання по платі за землю з фізичних осіб в сумі 658097,30 грн.
Податковими повідомленнями-рішеннями Державної податкової інспекції у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби від 06.03.2013 року №0002771701 позивачу збільшено суму земельного податку з фізичних осіб на 658097,30 грн.
Щодо правомірності податкового повідомлення-рішення ДПІ у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби від 06.03.2013 року №0002771701 колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до п. 269.1. ст. 269 ПК платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Статтею 270 ПК передбачено, що об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Згідно з п. 271.1. ст. 271 ПК базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом та площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до вимог ст. 274 ПК ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
Пунктом 286.5. ст. 286 ПК встановлено, що нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Згідно з п. 287.1. статті 287 ПК встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Як вбачається з матеріалів справи, 31 липня 2009 року між позивачем та ПП «Канпол і К.» укладено договір купівлі - продажу земельної ділянки № 6422 (а.с. 63).
Згідно з п. 1 ч. 1 вказаного договору ПП "Канпол і К." передало у власність - продало, а громадянин ОСОБА_5 прийняв у власність - купив земельну ділянку площею 15,0341 га, яка знаходиться на території Тетерівської сільської ради в АДРЕСА_1. Земельна ділянка відчужується без зміни її цільового призначення - для обслуговування викуплених приміщень звірогосподарства та комерційних цілей.
Пунктом 2.2 ч. 2 договору визначено, що відповідно до відомостей, викладених у висновку, виданому ПП "Ріел - Сервіс" 26.02.2009 року експертна грошова оцінка земельної ділянки, яка продається становить 1774024,00 грн.
10 серпня 2009 року позивачу видано державний акт на право власності на вказану земельну ділянку, площею 14,9366 га (а.с. 64).
Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 902/1 управління Держкомзему у Житомирському районі Житомирської області від 2 липня 2010 року нормативна грошова оцінка згаданої ділянки становить 23619245,58 грн. (а с. 65).
Відповідачем вказано, що при проведенні працівниками ДПІ у Житомирському районі перевірки заборгованість по сплаті земельного податку визначено саме на підставі нормативно грошової оцінки, визначеної управлінням Держкомзему у Житомирському районі Житомирської області.
Судом першої інстанції вірно застосовано приписи ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України до вказаних правовідносин - обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до постанови Житомирського районного суду Житомирської області від 22 березня 2013 року частково скасованої Житомирським апеляційним адміністративним судом від 29 травня 2013 року визнано протиправними дії управління Держкомзему у Житомирському районі Житомирської області у частині застосування коефіцієнта функціонального використання для земель комерційного призначення - 2,5 при здійсненні розрахунку нормативно грошової оцінки згаданої ділянки та зобов'язано управління Держземагенства у Житомирському районі Житомирської області провести перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 149366 кв.м. відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, зареєстрованого 05.04.2006 за № 388/12262.
На час донарахування грошового зобов'язання ОСОБА_5 податковий орган діяв правомірно і не міг знати, що управління Держкомзему у Житомирському районі Житомирської області не вірно визначило нормативно грошову оцінку земельної ділянки позивача.
Не дивлячись на вказане, зважаючи на те, що податкове зобов'язання платнику ОСОБА_5 визначено як 1 відсоток від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а зазначеним вище судовим рішенням, яке набрало законної сили 29 травня 2013 року, ця нормативно грошова оцінка земельної ділянки позивача скасована та управлінням Держземагенства у Житомирському районі Житомирської області не виготовлено нового документа з цього приводу, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що спірне податкове повідомлення-рішення №0002771701 від 6 березня 2013 року підлягає скасуванню.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "31" липня 2013 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: судді: (підпис) (підпис) (підпис) А.Ю.Бучик Є.В.Одемчук С.М. Шевчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Повний текст cудового рішення виготовлено "09" жовтня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу:
2 - позивачу Фізична особа-підприємець ОСОБА_5 АДРЕСА_2,10004
3- відповідачу Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області пл.Перемоги, 2,м.Житомир,10014
5-третій особі Прокуратура Житомирського району вул.Щорса, 92,м.Житомир,10031