ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 жовтня 2013 р.Справа №801/9556/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1
до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК
про визнання незаконними та скасування постанов, заборони та припису,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК (далі відповідач) про визнання незаконною та скасування постанови Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК № 111 від 09 липня 2013 року про накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності; визнання незаконною та скасування постанови Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК № 112 від 09 липня 2013 року про накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності; визнання незаконною та скасування заборони Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 09 липня 2013 року; визнання незаконним та скасування припису Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 04 липня 2013 року.
Позовна заява не відповідає частині 3 статті 106 КАС України з наступних підстав: до адміністративного позову не додано належного документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі.
Так, до адміністративного позову додано меморіальний ордер № 508 (#58311976) від 12.08.2013 року про сплату судового збору за подання позовної заяви в сумі 583,50 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Ч. 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
П. 3 ч. 2 ст. 4 Закону встановлено, що за подання до суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Ч. 3 ст. 4 Закону передбачено, що за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлюється у 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року, відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», становить 1147,00 грн.
У позовній заяві ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування постанови Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК № 111 від 09 липня 2013 року про накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності; визнання незаконною та скасування постанови Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК № 112 від 09 липня 2013 року про накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності; визнання незаконною та скасування заборони Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 09 липня 2013 року; визнання незаконним та скасування припису Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 04 липня 2013 року, поєднані майнові та немайнові вимоги, а відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір справляється за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Враховуючи вищевикладене судом встановлено, що сплачена відповідно до меморіального ордеру № 508 (#58311976) від 12.08.2013 року сума судового збору не підтверджує сплату судового збору за вимоги майнового характеру, та є недостатньою, оскільки у адміністративному позові поєднані одночасно вимоги майнового та немайнового характеру.
Таким чином судовий збір за подачу даного адміністративного позову повинен бути сплачений позивачем окремо за ставкою, що передбачена для сплати судового збору за подачу позовної заяви майнового (на суму 573,50 грн.) та немайнового характеру (на суму 34,41 грн.), отже, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору на загальну суму 607,91 грн.
Позовна заява не відповідає ч. 4 ст. 106 КАС України з наступних підстав: підпис зроблений позивачем у позовній заяві не відповідає підпису зроблено позивачем у акті АРК перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 04 липня 2013 року.
За таких обставин, у суду є сумнів щодо особи, яка підписала адміністративний позов ОСОБА_1.
Крім того, судом встановлено, що постанови Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК № 111 від 09 липня 2013 року про накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності; № 112 від 09 липня 2013 року про накладання штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності; заборона Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 09 липня 2013 року; припис Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК від 04 липня 2013 року, застосовувалися саме до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, а не до ОСОБА_1.
Таким чином позивач повинен уточнити свій статус.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків
Керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 25.10.13 усунути вказані недоліки, , а саме: додати до адміністративного позову платіжний документ про сплату у встановленому розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового немайнового характеру на загальну суму 607,91 грн., надати адміністративний позов та його копію, підписані саме позивачем, надати копію паспорту ОСОБА_1, уточнити статус позивача.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/9556/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.