КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/119/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А. Суддя-доповідач: Файдюк В.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Файдюка В.В.
суддів: Літвіної Н.М.
Чаку Є.В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 лютого 2013 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрнафтоцентр» до Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 лютого 2013 року адміністративний позов ТОВ «Укрнафтоцентр» до ДПІ у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень - задоволено.
Не погоджуючись з зазначеною постановою, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить її скасувати та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» від 24 грудня 2012 року № 726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» від 20 березня 2013 року № 229 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів; реорганізовано шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби; визначено територіальні органи Міністерства доходів і зборів правонаступниками територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби, що реорганізуються.
Враховуючи зазначене, відповідачем в даній адміністративній справі є саме Державна податкова інспекція у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, 03 грудня 2012 року відповідачем винесено податкові повідомлення-рішення № 0002812320, № 0002822320 про збільшення грошових зобов'язань позивача з податку на прибуток в розмірі 236 088, 00 грн. та з ПДВ на суму 204 049, 00 грн. відповідно.
Дані рішення прийнято відповідачем за результатами позапланової невиїзної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «ВСТК» та ПП «Андре Едвертайзінг» за період з 01 січня 2011 року по 31 травня 2011 року, оформленої актом від 24 липня 2012 року № 262/22-511/31752507.
Також судом встановлено, що вказана податкова перевірка проведена відповідачем на підставі пп. 78.1.11 п. 78.1 статті 78 Податкового кодексу України у зв'язку з надходженням постанови старшого слідчого з особливо важливих справ Слідчого управління ДПС в Одеській області Балахтіна І.М. від 16 серпня 2012 року про призначення документальної позапланової невиїзної перевірки.
Не погоджуючись з зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями та наказом про проведення перевірки, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Однією з підстав для проведення документальної позапланової виїзної перевірки п.п. 78.1.11 п. 78.1 статті 78 ПК України визначає отримання постанови слідчого, винесеної ним відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у його провадженні.
При цьому, до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду, п. 86.9 статті 86 ПК України забороняє, у разі якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність перевірки, приймати податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки.
Вказаною нормою передбачено, що матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.
Таким чином, матеріали перевірки та висновки органу державної податкової служби, викладені в акті позапланової виїзної документальної перевірки, що призначена згідно з пп. 78.1.11 п. 78.1 статті 78 ПК України на виконання постанови старшого слідчого з особливо важливих справ Слідчого управління ДПС в Одеській області Балахтіна І.М. від 16 серпня 2012 року, відповідно до кримінально-процесуального закону, до дня набрання законної сили відповідним рішенням у кримінальній справі, можуть бути оцінені як докази виключно у рамках розслідування та розгляду такої кримінальної справи і не можуть бути підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення про визначення платникові податків розрахованого за результатами такої перевірки грошового зобов'язання.
Докази набрання законної сили відповідним рішенням суду в кримінальній справі у матеріалах справи відсутні.
Таким чином, колегія суддів вважає, що оскільки перевірка позивача була призначена відповідно до кримінально-процесуального закону, за відсутності доказів набрання законної сили судовим рішенням в кримінальній справі, у відповідача були відсутні правові підстави для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Таким чином, вірним є висновок суду першої інстанції про задоволення даного адміністративного позову.
Отже при винесенні постанови судом було дотримано всіх вимог законодавства, а тому відсутні підстави для її скасування.
Відповідно до статті 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 лютого 2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Файдюк В.В.
Судді: Літвіна Н. М.
Чаку Є.В.