Справа № 524/4591/13-а
Провадження № 2-а/524/624/13
ПОСТАНОВА
І м е н е м У к р а ї н и
02.10.2013 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
Головуючого - судді Кривич Ж.О.,
при секретарі - Сичовій Я.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука до ОСОБА_1 про відшкодування суми виплаченої субсидії, внаслідок подання отримувачем недостовірної інформації,
В С Т А Н О В И В:
У травні 2013 року до суду звернулося Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука з вказаним позовом до ОСОБА_1
У судовому засіданні представник позивача - Котюжанська Г.М. позовні вимоги підтримала, посилаючись на п. 5 Положення „Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива" просила позов задовольнити та стягнути з відповідача ОСОБА_1 5 358 грн. 30 коп. у відшкодування виплаченої субсидії за період з квітня 2007 року по лютий 2013 року.
Представник зазначила, що 14.03.13 року в результаті вибіркової перевірки особової справи соціальний інспектор з'ясував, що ОСОБА_1 має на праві власності ще одне житлове приміщення - 1/4 частину будинку АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні проти позову заперечувала, суду пояснила, що не мала наміру приховувати наявності у неї на праві власності частини будинку; відповідача вона повідомляла про цю обставину; просила суд врахувати, що це житлове приміщення не придатне для проживання внаслідок самовільного перепланування з боку співвласника.
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, оцінюючи зібрані та надані докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно до Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива», затвердженого постановою КМУ від 21.10.95 року за № 848, ОСОБА_1 протягом періоду з квітня 2007 року по лютий 2013 року надавалась житлова субсидія.
Відповідно до п. 4 Положення субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсоткового платежу.
При перевірці позивачем достовірності даних поданих ОСОБА_1 було встановлено, що за відповідачем значиться 1/4 частина будинку з окремим входом за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 36,3 кв.м.
Ч. 5 п. 5 Положення передбачено, що під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї державним соціальним інспектором з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).
Відповідно до п. 13 Положення для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за
формами, затвердженими Мінсоцполітики, або індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), видані органом Пенсійного фонду України. У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики. Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. На запит органів праці та соціального захисту населення відомості для нарахування субсидій надають: про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях - житлово-експлуатаційні організації або інші органи, визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; у сільській місцевості - сільські (селищні) ради; про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами за формами, затвердженими Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями, - житлово-експлуатаційні організації, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку та організації, що надають житлово-комунальні послуги, у п'ятиденний строк з дня отримання запиту; про фактичне витрачання за попередній період газу, води, електричної та теплової енергії за наявності засобів обліку - організації, які надають ці послуги.
П. 14 Положення передбачено, що по закінченні терміну отримання субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний період. Для цього вони подають до органів праці та соціального захисту населення тільки довідки про доходи зареєстрованих громадян та заяву, в якій підтверджується відсутність змін у складі зареєстрованих та у характеристиці житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидії.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2006 року № 1703 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначання її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до п. 20 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива» надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на становлення права на субсидію в визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) наміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з достовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
З метою отримання субсидії, ОСОБА_1 до відділу разом з іншими документами додавала декларацію про доходи та майновий стан сім'ї.
На підставі свідоцтва про право власності на спадщину за заповітом 04.10.04 року ОСОБА_1 отримала спадкове майно, яке складається з 1/4 частини житлового будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1.
Як вбачається із наданих позивачем доказів, у декларації, поданій ОСОБА_1 19.06.08 року, вона повідомляла Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука про наявність у неї на праві власності житлового приміщення - 1/4 частини будинку АДРЕСА_1. Але ця обставина не стала перешкодою при призначенні відповідачу субсидії у подальшому. Це підтверджує пояснення ОСОБА_1 про те, що вона не мала наміру свідомо приховувати цей факт, і повідомляла управління про право власності на це житло.
Оскільки суд не встановив свідомого подання ОСОБА_1 документів з недостовірними відомостями, або приховування факту наявності у власності частини будинку, підстав для задоволення позову за період з липня 2008 року по лютий 2013 року немає.
Таким чином розмір субсидії, яку повинна відшкодувати ОСОБА_1 за період з січня 2007 року по червень 2008 року, складає 707 грн. 04 коп.
Керуючись Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива», ст.ст. 18, 86, 99, 100, 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука до ОСОБА_1 про відшкодування суми виплаченої субсидії, внаслідок подання отримувачем недостовірної інформації - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Автозаводської районної ради м. Кременчука кошти в сумі 707 (сімсот сім) грн. 04 коп. в рахунок відшкодування виплаченої компенсації за період з січня 2007 року по червень 2008 року.
Стягнути із ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави на рахунок № 31212206700009, одержувач: УДКС у м. Кременчуці (Автозаводський район), код суду 22030001, код ЄДРПОУ 37965850, банк одержувача: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО 831019, судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржено до Харківського Апеляційного адміністративного Суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків подання апеляційної скарги, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не скасовано.
Суддя