Постанова № 33969156, 19.09.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
19.09.2013
Номер справи
801/8214/13-а
Номер документу
33969156
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 вересня 2013 р. Справа №801/8214/13-а

(12:54) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Кримхліб"

до Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

про визнання недійсною та скасування постанови

за участю представників сторін:

від позивача - Потапенко Б.П., дов.,

від відповідача - Ніколаішвілі В.Я., дов.

Суть спору:

Публічне акціонерне товариство "Кримхліб" звернулось до Окружного адміністративного суду А Р Крим з адміністративним позовом до Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання недійсною та скасування постанови від 13.08.2013 р. № 183-КР-1-Е.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на протиправність постанови відповідача від 13.08.2013 р. № 183-КР-1-Е, у зв`язку з тим, що Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" не передбачає санкції за несвоєчасне розміщення регулярної річної інформації.

Відповідачем надані письмові заперечення проти позову, згідно з якими просив у позові відмовити, у зв'язку з тим, що несвоєчасне розміщення регулярної річної інформації у Загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів є нерозміщенням інформації у встановлений нормативно-правовим актом строк, тому штрафні санкції за порушення законодавства були застосовані до позивача правомірно, відповідно до вимог Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити в задоволенні позову з підстав, викладених у запереченнях проти позову.

З урахуванням вищевикладеного, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства України, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст.5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року № 448 (далі - Закон України № 448) державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до п. 8 ст. 8 Закону України № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам.

Відповідно до п. 1 Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України № 1063 від 23.11.2011 р. (далі - Положення № 1063) Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі- НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. НКЦПФР здійснює державне регулювання ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 3 Положення № 1063 до основних завдань НКЦПФР відносяться, зокрема: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування ринку цінних паперів та похідних (деривативів) в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; здійснення державного регулювання та контролю за емісією і обігом цінних паперів та похідних (деривативів) на території України.

Відповідно до п.п. 22, 23 п. 3 Положення № 1063 НКЦПФР розробляє та організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери; визначає порядок та строки розгляду уповноваженими особами НКЦПФР справ про порушення юридичними особами, громадянами та посадовими особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Згідно з п.п. 63, 64, 81 п. 4 Положення № 1063 НКЦПФР має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові до виконання розпорядження про усунення порушень вимог законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати на осіб, винних у порушенні вимог законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафні та інші санкції аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів; створювати, реорганізовувати та ліквідовувати територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) як юридичні особи публічного права.

Відповідно до ч. 2 п. 8 Положення № 1063 територіальні органи діють на підставі положень, що затверджуються НКЦПФР як колегіальним органом.

Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 215 від 31.01.2012 р. затверджено Положення про Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі- Положення № 215).

Відповідно до п. 1 вищевказаного Положення № 215 Кримське територіальне управління НКЦПФР входить до системи Комісії.

Відповідно до п.п. 14) п. 5 Положення № 215 Управління відповідно до покладених на нього завдань: здійснює заходи щодо усунення порушень емітентами, особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовими біржами та саморегулівними організаціями чинного законодавства про цінні папери.

Відповідно до п.п. 1), 5), 8) п. 6 Положення № 215 Управління має право: здійснювати контроль за достовірністю інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, та її відповідністю встановленим стандартам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, обов'язкові до виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати на юридичних та фізичних осіб, винних у порушенні законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафи та інші санкції в межах повноважень, наданих Комісією.

Отже, Кримське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим є суб'єктом владних повноважень, яке у правовідносинах з фізичними та юридичними особами реалізує надані владні управлінські функції.

Таким чином, з урахуванням наведеного, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.

08.05.2013 р. ПАТ "Кримхліб" розмістило в ЕСКРІН річну інформацію за звітний період 31.12.2012 р., що підтверджується даними електронної сторінки в мережі Інтернет (http://escrin.gov.ua/00381580.aspx).

ПАТ "Кримхліб" листом вих. № 856 від 29.05.2013 р., повідомило відповідача про те, що річна інформація позивача за 2012 рік була опублікована у Відомостях Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 92 від 21.05.2013 р.; до листа позивачем були додані копії сторінок № 19-20 примірника Відомостей Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 92 від 21.05.2013 р.

24.07.2013 р. за № 02/02/1457 Кримським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в якій було визначено наступне:

- ПАТ "Кримхліб" не розмістило регулярну річну інформацію за 2012 рік в Електронній системі комплексного розкриття інформації (далі - ЕСКРІН) відповідно до термінів, встановлених пунктом 1 розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 22.06.2010 № 981, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2010 р. за № 707/18002, із змінами та доповненнями, яка розкривається відповідно до ст. 39-40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV;

- згідно даних, що має відповідач та даних ПАТ "Фондова біржа ПФТС" акції ПАТ "Кримхліб" значаться у 2 рівні лістингу та у звітному 2012 році знаходилися у 2 рівні лістингу;

- річна інформація ПАТ "Кримхліб" за 2012 рік в Електронній системі комплексного розкриття інформації була розміщена 08.05.2013 р. та зміни до річної інформації за 2012 рік були розміщені 18.05.2013 р.

Вищевказаною постановою № 02/02/1457 від 24.07.2013 року керівнику (або уповноваженому представнику) ПАТ "Кримхліб" було постановлено з`явитися на підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень 06.08.2013 р.

Постанова № 02/02/1457 від 24.07.2013 р. була направлена позивачу рекомендованим листом 25.07.2013 р., що підтверджується чеком КД УГППС "Укрпочта", копія якого наявна в матеріалах справи.

06.08.2013 р. Кримським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було складено:

1) Акт № 182-КР-1-Е, у якому було зазначено, що відповідно до п. 1 розділу VI Положення № 981 річна інформація розміщується в ЕСКРІН не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, тобто річна інформація за 2012 рік повинна була бути розміщена в ЕСКРІН не пізніше 30.04.2013 р.; річна інформація ПАТ "Кримхліб" за 2012 рік в Електронній системі комплексного розкриття інформації була розміщена 08.05.2013 р. та зміни до річної інформації за 2012 рік були розміщені 18.05.2013 р. Таким чином ПАТ "Кримхліб" порушило ст. 39-40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV та пункт п. 1 розділу VI Положення № 981;

2) Акт № 183-КР-1-Е, у якому було зазначено, що річна інформація опубліковується в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, тобто річна інформація за 2012 рік повинна була бути опублікована в офіційному друкованому виданні не пізніше 30.04.2013 р.; річна інформація ПАТ "Кримхліб" за 2012 рік була опублікована в офіційному друкованому виданні Комісії "Відомості Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" № 92 від 21.05.2013 р. (стор. 19-20 друкованого видання).Таким чином ПАТ "Кримхліб" порушило ст. 39-40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV та пункт п. 1 розділу VI Положення № 981.

06.08.2013 р. відповідачем було винесено Постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів № 02/02/1571, в якій відповідач визначив, що розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПАТ "Кримхліб" відбудеться 13.08.2013 р.

13.08.2013 р. Кримським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було прийнято Постанову № 183-КР-1-Е про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої за неопублікування інформації до Публічного акціонерного товариства "Кримхліб" застосовано санкції у вигляді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян - 5 100 грн.

Вищевказана Постанова від 13.08.2013 р. № 183-КР-1-Е була направлена позивачу 13.08.2013 р. вих. № 02/02/1611, що підтверджується даними з журналу реєстрації вихідної кореспонденції відповідача, копія якого наявна в матеріалах справи; копією чека КД УГППС "Укрпочта" на оборотній стороні постанови.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV (далі - Закон України № 3480).

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України № 3480 фондовий ринок (ринок цінних паперів) - сукупність учасників фондового ринку та правовідносин між ними щодо розміщення, обігу та обліку цінних паперів і похідних (деривативів).

Згідно з ч. 2 ст. 2 Закону України № 3480 до учасників фондового ринку , зокрема, відноситься емітент - юридична особа, Автономна Республіка Крим або міські ради, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання за ними перед їх власниками.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України № 3480 розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом:

- розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Додаткові вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів, які пройшли процедуру лістингу на фондовій біржі, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України № 3480 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Ч. 2 ст. 40 Закону України № 3480 передбачено, що звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Згідно з ч. 4 ст. 40 Закону України № 3480 річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- розміщення на власному веб-сайті.

Відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону України № 3480 строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п. 3 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. № 1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 р. за № 97/13364 (далі- Положення № 1591) емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом:

- розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (далі - загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу (далі - стрічка новин);

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційні друковані видання);

- подання до Комісії.

Відповідно до п.п. 1-3 глави 1 розділу 5 Положення № 1591 емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.

Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.

Обов'язок здійснювати розкриття річної інформації поширюється на осіб, які станом на 31 грудня звітного року є емітентами.

Відповідно до ч. 1 глави 2 розділу 5 Положення № 1591 річна інформація емітентів цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевих позик) включає: титульний аркуш; зміст; основні відомості про емітента; інформацію про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв); інформацію про чисельність працівників та оплату їх праці; інформацію про посадових осіб емітента; інформацію про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента; інформацію про загальні збори акціонерів; інформацію про дивіденди; інформацію про юридичних осіб, послугами яких користується емітент; відомості про цінні папери емітента; опис бізнесу; інформацію про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента; інформацію про гарантії третьої особи за кожним випуском боргових цінних паперів; відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникала протягом звітного періоду; інформацію про стан корпоративного управління (для акціонерних товариств); річну фінансову звітність; аудиторський висновок; копію(ї) протоколу(ів) загальних зборів емітента, що проводились у звітному році (для акціонерних товариств) (додається до паперової форми при поданні інформації до Комісії); звіт про стан об'єкта нерухомості (у разі емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва).

Відповідно до ч. 1 глави 7 розділу 5 Положення № 1591 розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Положенням про розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2010 р. за № 707/18002 (далі - Положення № 981) регулює склад, порядок та строки розкриття регулярної (річної та квартальної) та особливої інформації (далі - Інформація) в Електронній системі комплексного розкриття інформації (далі - ЕСКРІН) емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі.

Відповідно до ч. 1 розділу 1 Положення № 981 розкриття інформації здійснюється шляхом її розміщення в ЕСКРІН та опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії (далі - офіційне друковане видання). Емітенти до моменту опублікування інформації в одному з офіційних друкованих видань розміщують її на власному веб-сайті (веб-сторінці) (далі - сторінка в мережі Інтернет) відповідно до вимог законодавства.

Згідно з ч. 3 розділу 1 Положення № 981 обов'язок розкривати річну інформацію відповідно до цього Положення виникає, якщо цінні папери емітента у звітному році знаходилися в лістингу організатора торгівлі незалежно від тривалості перебування в лістингу та незалежно від того, чи були цінні папери такого емітента протягом звітного року виключені з лістингу організатора торгівлі.

Відповідно до ч. 1 розділу 6 Положення № 981 річна інформація згідно з цим Положенням розкривається шляхом розміщення в ЕСКРІН та опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до ч. 8 розділу 6 Положення № 981 емітент повинен опублікувати річну інформацію в офіційному друкованому виданні згідно з формою, наведеною в додатку 3 до цього Положення, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, але не раніше дати розміщення такої інформації в ЕСКРІН. Копії сторінок примірника офіційного друкованого видання, в якому опублікована річна інформація, із супровідним листом емітенти подають (надсилають) до територіальних органів Комісії за їх місцезнаходженням протягом 10 днів після дати опублікування річної інформації в офіційному друкованому виданні. Емітенти, які є професійними учасниками фондового ринку, подають (надсилають) копії сторінок примірника офіційного друкованого видання до загального відділу центрального апарату Комісії протягом 10 днів після дати опублікування річної інформації в офіційному друкованому виданні.

З урахуванням вищенаведеного, позивач повинен був розкрити річну інформацію шляхом розміщення її в ЕСКРІН та опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, тобто не пізніше 30.04.2013 року.

Позивач в порушення ст. 39, 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV та п. 1 розділу VI Положення про розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 22.06.2010 № 981, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2010 р. за № 707/18002, не здійснив розміщення річної інформації за 2012 рік в ЕСКРІН та не опублікував цю інформацію в офіційному друкованому виданні своєчасно у сток до 30.04.2013 р.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України № 448 уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України № 448 санкції до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Відповідно до п. 1 розділу 4 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.10.2012 № 1470, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2012 р. за № 1855/22167 (далі- Правила № 1470) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 1 розділу 7 Правил № 1470 розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Відповідно до п.п. 1 розділу 7 Правил № 1470 справою про правопорушення уповноважена особа приймає, зокрема, рішення про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 1 розділу 17 Правил № 1470 за правопорушення на ринку цінних паперів, зазначених у статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції, передбачені цією статтею.

П. 6 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З системного аналізу диспозицій норм п. 6 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст. ст. 39, 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1 розділу 6 Положення про розкриття інформації емітентами акцій та облігацій підприємств, які знаходяться у лістингу організатора торгівлі, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2010 р. за № 707/18002 вбачається, що нерозміщенням інформації, за яке передбачається відповідна санкція, є нерозкриття інформації шляхом розміщення її в ЕСКРІН та опублікування в офіційному друкованому виданні не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, тобто санкція у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян застосовується, зокрема за несвоєчасне розміщення інформації в ЕСКРІН та несвоєчасне опублікування інформації в офіційному друкованому виданні, в строк, передбачений законом.

Позивачем належних доказів, які документально підтверджують відсутність порушень вимог законодавства про цінні папери, в порядку ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.

Позовні вимоги задоволенню не підлягають.

В судовому засіданні 19.09.2013 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. В повному обсязі постанову складено 23.09.13 р.

Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Шкляр Т.О.