номер провадження справи 33/55/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.10.2013 Справа № 908/2654/13
за позовом Прокурора Комунарського району м. Запоріжжя (69050, м. Запоріжжя, вул Космічна, 118-А) в інтересах держави в особі Запорізької міської ради (69015, м.Запоріжжя, пр. Леніна, 206)
до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма «Терем ЛТД» (69035, м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 51)
про зміну договору
Суддя Мірошниченко М.В.
Секретар судового засідання Хилько Ю.І.
За участю представників сторін:
від прокуратури: Красних О.О. посв. № 013463 від 03.12.2012р.
від позивача: Шеремет З.В. дов. № 01-38/01771 від 12.07.2013р.
від відповідача: Лазько В.Г. дов. № 24/11 від 15.03.2011р.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Комунарського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізької міської ради звернувся в господарський суд Запорізької області із позовом про зміну п.9 договору оренди земельної ділянки від 06.09.2005р., укладений між Запорізької міською радою та ТОВ ВКФ «Терем ЛТД» площею 0,2223 га., яка знаходиться за адресою: м.Запоріжжя, вул. Парамонова, 20 для розташування офісу, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 06.09.2005р. за № 040526100564, виклавши його в такій редакції: «п. 9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі 101544,19грн., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013року».
У якості підстави позову, у позові та письмових поясненнях зазначено, що на виконання умов укладеного між сторонами договору оренди земельної ділянки від 06.09.2005року, відповідач отримав земельну ділянку площею 0,2223га. для розташування офісу за адресою: м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 20. Згідно до п.9 договору плата встановлена за один календарний рік у розмірі 10105,76грн. в цінах 2005року. Посилаючись на приписи ст. ст. 274, 276.1 Податкового кодексу України, в позові зазначено, що земельний податок, який повинен сплачуватись за земельну ділянку має складати 3% від суми земельного податку. На підставі повноважень, наданих позивачу ч.1 ст. 10, п.34. ч.1 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Запорізькою міською радою прийнято рішення № 16 від 27.07.2011р. «Про затвердження розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення у м.Запоріжжя», яким визначено коефіцієнт щодо встановлення розміру орендної плати за земельні ділянки. В подальшому, рішенням Запорізької міської ради № 37 від 26.06.2012р. «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 «Про затвердження розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення у м.Запоріжжя», встановлено, що для визначення розміру орендної плати використовується коефіцієнт 3. Таким чином розмір орендної плати повинен дорівнювати трикратному розміру земельного податку. Згідно до Витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданого Головним управлінням Держземагенства у Запорізькій області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 3384806,49грн. Таким чином розмір орендної плати становить 101544,19грн. Згідно до ст. 30 Закону України «Про оренду землі», п.32 Договору, зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається в судовому порядку.
Позивачем на адресу відповідача 13.05.2013р. за вих. № 01/02-21/01551т було направлено пропозицію про внесення змін до договору оренди шляхом визначення у п.9 договору розміру орендної плати 101544,19грн.
Посилаючись на приписи норм ст. ст. 651, 654 Цивільного кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України, в позові зазначено, що сторонами не досягнуто згоди щодо приведення п.9 договору оренди у відповідність до вимог законодавства в частині визначення належного розміру орендної плати.
Просить позов задовольнити.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 05.08.2013 р. порушено провадження у справі № 908/2654/13, розгляд якої призначено на 20.08.2013 р. Ухвалою суду від 20.08.2013р. на підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи було відкладено на 03.09.2013р. Ухвалою господарського суду від 03.09.2013р. на підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи було відкладено на 01.10.2013р.
Відповідач у письмовому відзиві на позовну заяву заперечив проти позову, вказавши на наступні обставини. Зокрема, посилаючись на приписи ст.ст. 29, 54, п.1 ч.1 ст. 63 ГПК України вказує, що оскільки підпис прокурора на позовній заяві не скріплений печаткою, тому позовна заява підлягає поверненню без розгляду або необхідно надати час для подання позовної заяви позивачем, оформленої належним чином.
Згідно ст. 121 Конституції України, вимоги Конституції стосовно представництва прокуратури в суді передбачають наявність прямої вказівки того чи іншого закону стосовно необхідності такого представництва, адже орган владних повноважень, яким в цьому випадку є міська рада, має повну право - та дієздатність, в тому числі, юридичний підрозділ який може захистити інтереси позивача у разі їх порушення. Посилання позивача на захист начебто порушених інтересів Держави, в цьому випадку, є розширеним тлумаченням своїх прав та обов'язків і втручанням в декларовану законом свободу підприємницької діяльності.
Законом України «Про оренду землі» від 06.10.1998 р. № 161-XIV (ч. 5 ст. 21) встановлено різні розміри орендної плати за користування земельною ділянкою в залежності від умов її використання. З огляду на зазначені вище обставини, умови Договору від 06.09.2005 р. оренди земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 20 та зважаючи на приписи ст.ст. 167, 213, 638 ЦК України можна дійти висновку, що сторони, укладаючи Договір, встановлювали та усвідомлювали свої наміри і волю при вчиненні зазначених правочинів. Зміна однієї із суттєвих умов Договору (розмір орендної плати) змусить Орендаря переглядати свої господарські плани, внести відповідні корективи до них та віднайти додаткові кошти для забезпечення своєчасної оплати земельного податку.
В той же час, згідно ч. 2 ст. 189 ГК України «Ціна є істотною умовою господарського договору» та її зміна в сторону збільшення в 10 разів не могла бути передбачена ніяким суб'єктом господарювання при укладанні договору оренди. Крім цього, з огляду на ринкові ціни нерухомості до якої відносяться і земельні ділянки, на цей час відсутні будь-які об'єктивні причини для зростання ціни на землю.
З посиланням на ст. 288.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-УІ, зазначає, що її приписи стосуються виключно взаємовідносин, що виникли з дня набрання чинності ПК України. В той же час, Договір оренди земельної ділянки укладено задовго до введення в дію ПК України. Виходячи з норм ст. 22 Конституції України, Рішення Конституційного суду України від 09.02.1999р. у справі № 1-7/99, вказує, що обґрунтування позову нормами податкового кодексу є безпідставним, оскільки заборонено розповсюджувати дію нормативно-правових актів, що погіршують стан особи, у зворотному часі.
За змістом ст. ст. 24, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та / чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тому орган місцевого самоврядування не може скасовувати свої попередні рішення чи вносити зміни, якщо суб'єкти правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Тому за доводами відповідача зміна ціни орендної плати порушує стабільність суспільних відносин.
Прийнявши рішення про зміну розміру орендної плати в сторону збільшення, позивачем не було дотримано вимог ст. ст. 4, 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003р. № 1160, оскільки відповідач не був повідомлений про розгляд пропозицій стосовно зміни розміру грошової оцінки землі, і як наслідок, про збільшення розміру орендної плати.
Просить відмовити у задоволенні позову.
За клопотанням представників прокуратури, позивача та відповідача фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася.
Представники прокуратури та позивача в судових засіданнях підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судових засіданнях заперечив проти позову в повному обсязі.
В судовому засіданні 01.10.2013 р. оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури та сторін, суд знаходить підстави для задоволення позову.
Як випливає з матеріалів справи, між Запорізькою міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю ВКФ «Терем ЛТД» був укладений договір оренди земельної ділянки, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 06.09.2005р. за №040526100564.
У відповідності до п.1, п.2 договору оренди, позивач надає, а відповідач приймає в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 0,2223га., розташовану за адресою: м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 20 для розташування офісу.
Пунктом 15 договору визначено цільове призначення земельної ділянки: землі житлової та громадської забудови.
Згідно до п.8 договір укладається на 10 років.
Пунктом 9 договору оренди визначено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 10105,76грн. за календарний рік в цінах 2005року.
Пунктом 10 договору передбачено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції.
Пунктом 12 договору сторони обумовили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором оренди землі; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати.
Пунктом 30 договору оренди передбачені обов'язки Орендаря (відповідача у справі). При цьому, одним з обов'язків відповідача є обов'язок самостійно щорічно індексувати розмір орендної плати відповідно до індексації нормативної грошової оцінки земель згідно з чинним законодавством.
Як свідчить п. 32 договору оренди зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.
За Актом прийому-передачі від 06.09.2005року, земельна ділянка була фактично передана у користування відповідачеві.
Статтею 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено, що право комунальної власності на землю належить територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах.
Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключною компетенцією міської ради є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до ст. 144 Конституції України є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Рішенням Запорізької міської ради № 16 від 27.07.2011 р. «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя» затверджено розміри орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя згідно з додатком, відповідно до якого для визначення розміру орендної плати земельних ділянок м. Запоріжжя (за виключенням певних пунктів) розповсюджується коефіцієнт « 3».
26.06.2012р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 37 «Про
внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 «Про затвердження
розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення
у м. Запоріжжя», яке було оприлюднене 24.07.2012р. в газеті «Запорозька Січ» та набрало чинності 01.01.2013р.
Рішенням № 37 встановлено, що для визначення розміру орендної плати земельних ділянок м. Запоріжжя (крім тих категорій земель, які зазначені в пунктах 2-11 додатку до Рішення № 37) використовується коефіцієнт 3, тобто коефіцієнт, згідно якого визначається розмір орендної плати.
Станом на час вирішення спору в судовому засіданні зазначені рішення Запорізької міської ради не визнані недійсними та не скасовані у встановленому законом порядку, тобто є чинними і породжують відповідні правові наслідки, в тому числі, для відповідача у справі.
Відповідно до п.п.14.1.147 ст. 14 Податкового кодексу України, плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
На час вирішення спору в судовому засіданні порядок визначення розміру орендної плати врегульований статтею 288 Податкового кодексу України, який набув чинності з 01.01.2011 р. Так, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. (ст. 288.1). Розмір орендної плати встановлюються у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. (стаття 288.5.1).
Статтею 274.1 Податкового кодексу України встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Орендна плата за землю визначена частиною 1 статті 21 Закону України «Про оренду землі» як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про оцінку землі» нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.
03.03.2008 р. Запорізькою міською радою прийнято рішення № 79 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя».
Отже, для розрахунку суми орендної плати за земельну ділянку, що знаходиться у користуванні відповідача, застосовується нормативна грошова оцінка відповідно до затвердженої технічної документації 2008 року з урахуванням індексації.
Статтею 20 Закону України «Про оцінку землі» визначено, що дані про нормативну грошову оцінку землі оформлюються, як витяг.
За даними витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданого Головним управлінням Держземагентства у Запорізькій області, станом на 15.02.2013 р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:03:023:0024, загальною площею 0,2223 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 20, складає 3 384 806,49 грн.
Таким чином, розмір орендної плати за користування земельною ділянкою по Договору оренди має розраховуватись:
3 384 806,49 х 1% х 3 = 101544,19 (грн.), де:
101544,19 - розмір орендної плати;
3 384 806,49 х 1% - розмір земельного податку, визначений згідно з вимогами Податкового кодексу України (нормативна грошова оцінка х ставку податку);
3 - коефіцієнт, визначений рішенням ЗМР від 26.06.2012 р. № 37.
За умовами п. 12 Договору оренди розмір орендної плати переглядається один раз на рік, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати.
Відповідно до статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, що передбачено ст. 652 ЦК України.
У п. 32 Договору оренди сторони домовились, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.
Відповідно до вимог ст. 188 Господарського кодексу України, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
На виконання вимог вказаної норми, Запорізькою міською радою направлено на адресу відповідача пропозицію від 13.05.2013 р. за вих. № 01/02-21/01551 щодо внесення змін до Договору оренди шляхом викладення п. 9 договору наступним чином: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 101544 грн. 19 коп., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013 року». Направлення письмової пропозиції підтверджується квитанцією щодо сплати направлення поштового повідомлення.
Станом на дату розгляду спору додаткову угоду про внесення змін до Договору оренди сторонами не укладено, відповідачем не вжито дій, що свідчать про намір внести зміни до Договору оренди.
Статтею 632 ЦК України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Згідно зі ст. 290 ГК України розмір плати за користування земельною ділянкою, що є державною або комунальною власністю, не може бути нижчим за встановлений відповідно до закону.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що розмір орендної плати за надану відповідачу земельну ділянку, визначений діючим пунктом 9 Договору, не відповідає законодавчо встановленому, а умовами п.12 Договору оренди землі від 06.09.2005р. передбачено внесення змін до нього у разі зміни розміру земельного податку та прийняття орендодавцем рішення про збільшення орендної плати, суд вважає, що наявні достатні підстави для зміни Договору у частині, що стосується розміру орендної плати за користування земельною ділянкою, виклавши пункт 9 Договору у редакції, викладеній в позовній заяві.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Прокурор і позивач надали всі необхідні докази в обґрунтування позовних вимог.
Позов підлягає задоволенню.
Доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву та поясненнях є необґрунтованими, з огляду на наступне.
Щодо необхідності скріплення печаткою підпису прокурора Комунарського району м.Запоріжжя в позовній заяві, суд зауважує, що ст. 54 ГПК України не містить такої вимоги до форми та змісту позовної заяви. Процесуальні підстави для повернення позовної заяви згідно до п.1 ч.1 ст. 63 ГПК України відсутні, оскільки позов підписано особою, яка має право її підписувати з визначенням посадового становища.
Щодо доводів про неможливість застосування Податкового кодексу України до спірних правовідносин, оскільки договір оренди від 06.09.2005р. був укладений до набрання чинності цим Кодексом, суд зазначає, що Податковий кодекс України набрав чинності з 01.01.2011р. Пунктом 8 договору передбачено, що він укладається на 10 років (тобто - до 06.09.2015р.). Таким чином, орендні правовідносини, які породжує договір оренди між позивачем та відповідачем продовжують діяти і після 01.01.2011р., а тому з цього моменту повинні відповідати вимогам діючого законодавства, в тому числі - Податкового кодексу України. Крім того, самим пунктом п. 12 Договору оренди сторони визначили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати. Крім того, п.п. 2 п.10 Розділу ХХ Податкового кодексу України визначено, що збори (плата, внески), не встановлені цим кодексом як загальнодержавні або місцеві, але встановлені законодавчими актами України як обов'язкові платежі до набрання чинності цим кодексом, справляються за правилами, встановленими цими законодавчими актами України, до набрання чинності законом про адміністративні послуги та іншими законами, що регулюватимуть справляння відповідних зборів (плати, внесків). До того ж відповідно до положень ч.1, ч.2 ст. 21 Закону Укораїни «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Тобто договір оренди повинен бути приведеним у відповідність до норм чинного законодавства (у тому числі - Податкового кодексу України).
Щодо доводів відповідача з посиланням на ст. ст. 24, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та / чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, внаслідок чого орган місцевого самоврядування не може скасовувати свої попередні рішення чи вносити зміни, якщо суб'єкти правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення; а також відносно того, що прийнявши рішення про зміну розміру орендної плати в сторону збільшення, позивачем не було дотримано вимог ст. ст. 4, 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003р. № 1160, оскільки відповідач не був повідомлений про розгляд пропозицій стосовно зміни розміру грошової оцінки землі, і як наслідок, про збільшення розміру орендної плати, суд зауважує наступне. Рішення Запорізької міської ради № 16 від 27.07.2011 р. «Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у м. Запоріжжя» та рішення Запорізької міської ради від 26.06.2012р. № 37 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.07.2011 № 16 «Про затвердження
розмірів орендної плати земельної ділянки певного функціонального призначення
у м. Запоріжжя», на час вирішення спору в судовому засіданні не визнані недійсними та не скасовані у встановленому законом порядку, тобто є чинними і породжують відповідні правові наслідки, в тому числі, для відповідача у справі. Крім того, Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» в п. 2.19 роз'яснено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку, чого в даному випадку не відбулось.
Відповідно до ст. 49 ГПК України сума 1147,00 судового збору покладається на відповідача у справі шляхом стягнення в дохід державного бюджету, оскільки при зверненні з позовом прокурор звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Внести зміни до п.9 договору оренди земельної ділянки від 06.09.2005р., укладений між Запорізької міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-Комерційна Фірма «Терем ЛТД» площею 0,2223 га., яка знаходиться за адресою: м.Запоріжжя, вул. Парамонова, 20 для розташування офісу, який зареєстровано у Запорізькій регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у державному реєстрі земель вчинено запис від 06.09.2005р. за № 040526100564, виклавши його в такій редакції: «п. 9 Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі 101544,19грн., що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2013року».
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційна фірма «Терем ЛТД» (69035, м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 51, код ЄДР 13622499, р/рахунки в установі банку не відомі) на користь Державного бюджету України (одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжі (Орджонікідзевський район), 22030001; банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО 813015; код ЄДРПОУ 38025409; р/р № 31215206783007)) суму 1 147 (одну тисячу сто сорок сім) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ.
Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст., ст. 84, 85 ГПК України 04.10. 2013 р.
Суддя М.В. Мірошниченко