Постанова № 3395508, 07.02.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2009
Номер справи
2-а-1819/08
Номер документу
3395508
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

07 лютого 2009 року Справа № 2-а-1819/08

Черкаський окружний адміністративний суд м. Черкаси в складі:

 головуючого - судді Мишенка В. В.,

при секретарі - Дубовій Ю.С.,

за участю представника позивача -ОСОБА_1- за довіреністю,

відповідача - особисто,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області подало позов, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_21700,00 грн. фінансових санкцій на користь Державного бюджету.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що Законом України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів» (ст. 16) передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної Законами України. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та розділу 6 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007 р. № 71 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2007 р. за № 116/13383 (далі - положення про Департамент контролю), регіональні управління здійснюють контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоях та тютюнових виробах марок акцизного збору, в тому числі під час оптової та роздрібної торгівлі ними; проводять перевірки діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів. 26.09.2008 року посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Черкаській області, працівниками Кам'янського РВ УМВС України в Черкаській області та районного центру служби в справах сім'ї, дітей та молоді, служби в справах дітей РДА здійснено перевірку магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, в якому здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_2) щодо дотримання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». За результатами даної перевірки складено акт від 26.09.2008 р. НОМЕР_4, в якому зафіксовано порушення вимог ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: в приміщенні магазину здійснювався продаж тютюнових виробів особі яка не досягла 18 років.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, відповідач позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити в їх задоволенні.

Вислухавши доводи сторін, покази свідків та ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено, що 21.07.2006 року відповідача зареєстровано фізичною особою-підприємцем (свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_2). 30.10.2007 року позивачем подано заяву на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами на об'єкт торгівлі магазин, розташований за адресою: АДРЕСА_3, в якій позивач просить видати ліцензію з 06.11.2007 року. Формою заяви про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженої наказом ДААК ДПА України від 06.04.2005 р. № 123, передбачено примітку «З умовами і вимогами законодавства, іншими нормативними актами, які регулюють господарську діяльність у галузі здійснення роздрібної торгівлі алкогольним напоями та тютюновими виробами, ознайомлений» та підтверджено підписом відповідача. Ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами за НОМЕР_3, в якій зазначено термін дії до 05.11.2008 року, відповідачем було отримано. Як вбачається з акта перевірки НОМЕР_4 від 26.09.2008 року відповідачем порушено вимоги ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме 26.09.2008 року о 20 год.59 хв. найманим працівником ОСОБА_3 було продано одну пачку цигарок «Classic blue» по ціні 2,25 грн. особі яка не досягла віку 18 років. Даний факт також підтвердили допитані в судовому засіданні свідки по справі. Рішенням про застосування фінансових санкцій від 08.10.2008 року заНОМЕР_5до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2застосовані фінансові санкції відповідно до абзацу 8 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в розмірі 1700,00 грн. Вказане рішення направлено відповідачу та отримане ним 14.10.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Твердження відповідача про те, що громадянин ОСОБА_4 є повнолітнім спростовується матеріалами справи та показами свідків, які стверджують протилежне. Крім того, з пояснення ОСОБА_4 вбачається, що він 1995 року народження. Також твердження відповідача про те, що ОСОБА_3, яка реалізувала тютюнові вироби неповнолітньому не перебувала з ним в трудових відносинах спростовується ст. 24 КЗпП України, в якій зазначено, що трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи.

Відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно частини 6 статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Абзацом 8 статті 17 зазначеного Закону встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог ст. 15-3 цього Закону в розмірі 1700,00 грн.

Частиною 3 цієї статті передбачено, що рішення про стягнення штрафів, встановлених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав відповідну ліцензію, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду (частина четверта статті 17).

На підставі викладеного, суд вважає, що позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР» «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв тютюнових виробів» , ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94,159-163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2проживаючого за адресою: АДРЕСА_4, ідентифікаційний код НОМЕР_1 на користь Державного бюджету України через УДК в Кам'янському районі на р\р 31115106700164, УЄДРПУ 22808990, МФО 854018 - 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.) 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя В.В.Мишенко

Повний текст постанови виготовлений 12 лютого 2009 р.