ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2009 року Справа № 2-а-2510/08
Черкаський окружний адміністративний суд м. Черкаси у складі:
головуючого - судді Мишенка В. В.,
при секретарі - Дубовій Ю.С.,
за участю представника позивача -ОСОБА_3 - за довіреністю,
прокурора відділу обласної прокуратури - Кучеренко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор подав позов, в якому просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1» фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Свої вимоги прокурор обґрунтовує тим, що за результатами здійснення 08.08.2008 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Черкаській області (далі - Головавтотрансінспекції) перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом було виявлено, що відповідач за допомогою водія ОСОБА_2, який керував транспортним засобом марки КАМАЗ державний номер НОМЕР_1надавав послуги з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме без дорожнього листа, про що складено акт НОМЕР_2 від 08.08.2008 року.
Враховуючи, що в ході розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, керівником органу державного контролю - територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області, 15.09.2008 року винесено постановуНОМЕР_3про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», в сумі 1700 грн.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, відповідач в судове засідання не прибув, хоча судом про день та час розгляду справи ставився до відому належним чином, що стверджується поштовим повідомленням від 25 грудня 2008 року. На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.
Вислухавши доводи прокурора, представника позивача та ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено, що відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках визначених законом.
Відповідно до Закону України від 05.04.2001, № 2344-III "Про автомобільний транспорт» - Верховна Рада України визначає основні напрями державної політики у сфері автомобільного транспорту, законодавчі основи її реалізації.
Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.
Центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.
Нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, видані в межах його компетенції, обов'язкові до виконання на території України.
У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Статтею 60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за формою згідно з додатком 2 акт складається у двох примірниках, кожен з яких підписується посадовими особами, що провели перевірку, та посадовою особою суб'єкта господарювання або фізичною особою - суб'єктом господарювання (далі - уповноважена особа суб'єкта господарювання). Один примірник акта передається уповноваженій особі суб'єкта господарювання, щодо якого було проведено перевірку, інший - до органу державного контролю. Виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Планові, позапланові та рейдові перевірки можуть проводитися із залученням спеціалістів органів внутрішніх справ і науково-дослідних установ (за погодженням з їх керівниками) з питань, що належать до їх компетенції. (Постанова Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті").
За результатами здійснення 08.08.2008 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом виявлено, що відповідач за допомогою водія ОСОБА_2, який керував транспортним засобом марки КАМАЗ державний номер НОМЕР_1надавав послуги з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутній дорожній лист, чим порушено вимоги ст.ст. 34,48 вищевказаного закону та спільний наказ МОЗ та МВС України № 124/345, про що складено акт НОМЕР_2 від 08.08.2008 року.
За результатами перевірки, керівником органу державного контролю - територіального управління Головавтотрансінспекції в Черкаській області, 15.09.2008 року винесено постанову НОМЕР_3про застосування фінансових санкцій, передбачених абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», в сумі 1700,00 грн.
Копія постанови від 18.09.2008 року за вихідним НОМЕР_3надіслана відповідачу.
Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», до доходів державного бюджету України зараховуються надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади.
З огляду на те, що автомобільний транспорт є стратегічно важливою галуззю народного господарства держави, від сталого функціонування якої залежить національна безпека України, тому, порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт є порушенням загальнодержавних інтересів, що у відповідності з ст. 121 Конституції України покладає на органи прокуратури обов'язок по представництву інтересів держави шляхом пред'явлення та підтримання позовів у судах.
На підставі викладеного, суд вважає, що позов першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах головної державної інспекції на автомобільному транспорті України підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах , в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст..ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов першого заступника прокурора Черкаської області в інтересах головної державної інспекції на автомобільному транспорті України приватного підприємці до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з ПП ОСОБА_1: АДРЕСА_1 на користь держави на рахунок НОМЕР_4, код бюджетної класифікації 21081100, банк ГУ ДКУ в Черкаській області, МФО 854018, одержувач: УДК в м. Черкаси, код одержувача: 22809222 - 1700 грн.,00 (одна тисяча сімсот грн.) 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 12 лютого 2009 року.