У Х В А Л А
Справа № 817/3364/13-а
27 вересня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Комшелюк Т.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ABLE cellspacing=0 px >Рівненське регіональне правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"
до
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області
про скасування постанови
В С Т А Н О В И В:
Рівненське регіональне правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача - Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області про визнання протиправною та скасування постанови №522-Ю від 06.09.2013 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач просить скасувати постанову №522-Ю від 06.09.2013 року про накладення штрафу в розмірі 5735,00 грн. за правопорушення у сфері містобудування.
Вищевказане рішення суб'єкта владних повноважень може породжувати підстави для зміни майнового стану позивача, зокрема його реалізація може призвести до зменшення майна Рівненського регіонального правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву". Відповідно оскарження такої постанови спрямоване на захист порушеного права позивача у публічно-правових відносинах з метою збереження належного йому майна.
За практикою Європейського Суду з прав людини (у справі "Щокін проти України") вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового та немайнового характеру встановлені п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", а саме: за подання адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Всупереч ч. 3 ст. 106 КАС України позивачем до позовної заяви не додано документа, що посвідчував би сплату судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру або доказів звільнення від його сплати.
Крім того, позивачем до позовної заяви не додано копій всіх документів, що приєднуються до неї (відсутні 2 копії постанови про накладення штрафу №522-Ю від 06.09.2013 року та 2 копії супровідного листа).
Вищевказане підтверджується актом про нестачу матеріалів або недоліки у формуванні справи відділу документального забезпечення (канцелярії) суду від 25.09.2013 року.
За наведених обставин слід запропонувати позивачу усунути зазначені недоліки позовної заяви в строк до "08" жовтня 2013 р. шляхом подання документа про сплату судового збору у розмірі за ставками, встановленими п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", або доказів звільнення від його сплати, а також копій всіх документів, що приєднуються до позовної заяви (2 копії постанови про накладення штрафу №522-Ю від 06.09.2013 року та 2 копії супровідного листа).
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Рівненське регіональне правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" до Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області про скасування постанови - залишити без руху.
Надати Рівненське регіональне правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" строк для усунення недоліків позовної заяви до "08" жовтня 2013 р..
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Комшелюк Т.О.