Постанова № 33928115, 04.10.2013, Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.10.2013
Номер справи
119/7533/13-п
Номер документу
33928115
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 119/7533/13-п

Справа № 3/119/2043/13

119/7533/13-п

ПОСТАНОВА

іменем України

04 жовтня 2013 р. м. Феодосія

Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого: судді Шаповал А.В.

при секретарі: Гайдук К.І.

за участю прокурора: Чуприна В.О.

захисника: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, яка надійшла з прокуратури м. Севастополя відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Кінешма Іванівської області Росії, Громадянина України, працюючого інспектором по контролю держави Прапору портнагляду Феодосійської філії Державного підприємства „Адміністрація морських портів України" зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1

за ст. 172-4 ч. 1 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 вчинив порушення встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_2 наказом № 165-к Голови Державної інспекції України з безпеки на морському і річковому транспорті (Укрморрічінспекція" від 12.04.2012 р. прийнятий на посаду старшого державного інспектора з безпеки на морському транспорті Керченського регіонального відділу Севастопольського міжрегіонального управління Укрморрічінспекції. Відповідно до наказу Голови Укрморрічінспекції № 190-к від 30.04.2013 р. ОСОБА_2 за його згодою з 07.05.2013 р. переведено на посаду старшого державного інспектора відділу надання адміністративних послуг Севастопольського міжрегіонального управління департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті Укрморрічінспекції. Таким чином ОСОБА_2 відповідно до п.п. „ж" п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції", п. 1 Положення про Державну інспекцію України з безпеки на морському та річковому транспорті, затвердженого Указом Президента України № 447/2011 від 08.04.2011 р., п. 1.1 Положення про Севастопольське міжрегіональне управління Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, затвердженого Головою Укрморрічінспекції від 24.04.2013 р. є посадовою особою структурного підрозділу іншого центрального органу державної виконавчої влади - суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого поширюються обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції" ОСОБА_2 заборонено займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачене Конституцією або законами України.

Водночас, в порушення зазначених норм, ОСОБА_2 в період часу з 12.04.2012 р. по 27.06.2013 р. одночасно із перебуванням на вищезазначених посадах в Севастопольському міжрегіональному управлінні Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті Укрморрічінспекції займався іншою оплачуваною діяльністю - працював в Державному підприємстві „Феодосійський морський торгівельний порт" на посаді інспектора з контролю держави прапору Інспекції державного портового нагляду. У вказаний період (квітень 2012 р. - червень 2013 р.) ОСОБА_2 за роботу в ДП „Феодосійський морський торгівельний порт" була нарахована заробітна плата в розмірі 36310,72 грн., фактично отримано ним на руки 29925,05 грн. (без урахування податкових відрахувань і соціальних внесків).

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого корупційного правопорушення не визнав і пояснив суду, що він дійсно працював на зазначених посадах, однак він вважає, що не є суб'єктом корупційного правопорушення, оскільки на його думку старший державний інспектора не є посадовою особою, оскільки не володіє організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями.

Незважаючи на невизнання своєї вини ОСОБА_2, його вина у вчинені інкримінованого корупційного правопорушення підтверджується:

- довідкою Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті № 82/10-13 від 10.09.2013 р., згідно якої ОСОБА_2 працює в Укрморрічінспекції з 12.04.2012 р., з 07.05.2013 р. - на посаді старшого державного інспектора з безпеки на морському транспорті відділу надання адміністративних послуг Севастопольського міжрегіонального управління Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті (а.с. 5);

- наказом Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті № 165-к від 12.04.2012 р., згідно якому ОСОБА_2 прийнятий на посаду старшого державного інспектора з безпеки на морському транспорті Керченського регіонального відділу Севастопольського міжрегіонального управління Укрморрічінспекції (а.с. 6);

- витягом з наказу Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті № 190-к від 30.04.2013 р., згідно якому ОСОБА_2 з 07.05.2013 р. переведено на посаду старшого державного інспектора відділу надання адміністративних послуг Севастопольського міжрегіонального управління департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті (а.с. 7);

- положенням про Севастопольське міжрегіональне управління Департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті від 24.04.2013 р. (а.с. 9-19);

- повідомленням ДП „Феодосійський морський торговельний порт" від 12.09.2013 р., про те, що ОСОБА_2 з 01.10.2007 р. по 27.06.2013 р. працював на посаді інспектора по контролю держави Прапором на 0,5 окладу і був звільнений в порядку переводу в Феодосійську філію ДП „Адміністрація морських портів України" (а.с. 21-22);

- наказом № 145/л від 05.10.2007 р. по ДП „ФМТП" про прийняття за сумісництвом ОСОБА_2 на посаду інспектора по контролю держави Прапору (а.с. 24).

- довідкою про доходи ОСОБА_2 на ДП „ФМТП" в період з квітня 2012 р. по червень 2013 р.

За таких обставин суд вважає, що вина ОСОБА_2 у вчиненні інкримінованого корупційного правопорушення доведена.

Відповідно по п.п. „ж" п. 1 ст. 4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції" (в редакції, яка діяла до внесення змін згідно з Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної антикорупційної політики" № 224-VІІ від 14.05.2013 р., який вступив в силу з 09.06.2013 р.) суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - посадові та службові особи інших органів державної влади. Згідно п.п. „ж" п. 1 ст. 4 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції" (в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної антикорупційної політики" № 224-VІІ від 14.05.2013 р., який вступив в силу з 09.06.2013 р.) суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - посадові та службові особи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції" особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Таким чином, не зважаючи на вказані вимоги закону, ОСОБА_2, будучи службовою особою територіального органу державної влади (структурного територіального підрозділу Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті), здійснював іншу оплатну трудову діяльність.

Доводи ОСОБА_2 щодо того, що він не є посадовою особою органу державної влади, в його службові обов'язки не входило виконання державних функцій, спростовуються наявними в матеріалах справи доказами, а саме: наказом Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті № 165-к від 12.04.2012 р., згідно якому ОСОБА_2 прийнятий на посаду старшого державного інспектора з безпеки на морському транспорті Керченського регіонального відділу Севастопольського міжрегіонального управління Укрморрічінспекції (а.с. 6), витягом з наказу Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті № 190-к від 30.04.2013 р., згідно якому ОСОБА_2 з 07.05.2013 р. переведено на посаду старшого державного інспектора відділу надання адміністративних послуг Севастопольського міжрегіонального управління департаменту державного нагляду та контролю за безпекою на морському та річковому транспорті, посадовою інструкцією старшого державного інспектора Севастопольського міжрегіонального управління Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, відповідно до змісту якої ОСОБА_2 мав власні повноваження.

На підставі викладеного суд вважає, що дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-4 КпАП України - як порушення особою встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту).

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставини, що обтяжують відповідальність, в зв'язку з чим суд вважає, що в якості стягнення йому необхідно призначити мінімальний штраф, а також необхідно застосувати додаткове стягнення у виді конфіскації винагороди від роботи за сумісництвом. При цьому суд вважає необхідним конфіскувати саме той заробіток, який був отриманий ОСОБА_2 на руки по роботі за сумісництвом у ДП „ФМТП" в сумі 29925,05 грн.

Керуючись ст. 172-4 ч. 1, 284, 294 КпАП України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-4 ч. 1 КпАП України і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850-00 грн. з конфіскацією в дохід держави винагороди від роботи за сумісництвом в сумі 29925,05 грн.

Штраф підлягає внесенню протягом 15-ти діб на р/р 31112106700024, отримувач Держбюджет м. Феодосії, код 21081100, банк ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709.

Конфісковані грошові кошти звернути в доход держави, перерахував їх на р/р 31119109700024, отримувач Держбюджет м. Феодосії код 2410200, банк ГУ ГКС в АРК МФО 824026, ЄДРПОУ 37986011.

У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Строк пред'явлення до виконання протягом 3 місяців.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом 10 діб з дня її винесення.

Суддя А.В. Шаповал