Головуючий у 1 інстанції - Корекян Н.Р.
Суддя-доповідач - Білак С. В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2013 року справа №244/3195/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Білак С.В., Сухарька М.Г., Гаврищук Т.Г., розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення м. Сніжного Донецької області на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 31 липня 2013 р. у справі № 244/3195/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення м. Сніжного Донецької області про визнання права на отримання компенсації за оплату комунальних послуг, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення м. Сніжного Донецької області про визнання права на отримання компенсації за оплату комунальних послуг.
Позивач просив визнати за ним право на отримання компенсації за оплату електроенергії та централізованого опалення житла відповідно до норм діючого законодавства на 2013 рік, зобов'язати відповідача надати грошову компенсацію відповідно до норм діючого законодавства за оплату комунальних послуг з 01.01.2013 року.
Постановою Сніжнянського міського суду Донецької області від 31 липня 2013 р. у справі № 244/3195/13-а позовні вимоги задоволено.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення м. Сніжного Донецької області надати ОСОБА_2 грошову компенсацію за комунальні послуги з 01.01.2013 року.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначив, що судом першої інстанції порушені норми матеріального та процесуального права, а тому просив скасувати постанову та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначив, що за приписами ст. 48 Гірничого Закону України право на компенсацію за оплату електроенергії, газу та централізованого опалення житла, що виплачується за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, мають особи, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, та є пенсіонерами гірничого підприємства після його ліквідації.
Статус підприємства АТЗТ «Угольінвест» - банкрут, а не ліквідоване гірниче підприємство.
Таким чином позивач не є пенсіонером ліквідованого гірничого підприємства і з цієї причини не має законного права на отримання компенсації з оплати комунальних послуг за рахунок коштів Державного бюджету.
Сторони до судового засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач є пенсіонером з 01.07.2009 року, що підтверджується пенсійним посвідченням (а.с. 17).
Останнім місцем роботи ОСОБА_2 є акціонерне товариство закритого типу «Угольінвест».
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців 14.06.2012 року проведено державну реєстрацію припинення АТЗТ «Угольінвест», у зв'язку з визнання його банкрутом (а.с. 7).
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 07.06.2012 року ухвалено ліквідувати юридичну особу АТЗТ «Угольінвест» та зобов'язано державного реєстратора здійснити державну реєстрацію припинення юридичної особи (а.с. 8).
На звернення позивача до відповідача із заявою про надання компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла. Відповідач відмовив йому у наданні компенсації, оскільки акціонерне товариство закритого типу «Угольинвест» не є ліквідованим, а лише припинило свою діяльність.
Відповідно до частини 7 статті 43 Гірничого Закону України підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором, таким категоріям осіб: працівникам з видобутку (переробки) вугілля та вуглебудівних підприємств за переліком професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України; пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних із підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років - для жінок; пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах та мають загальний пільговий стаж на підземних роботах та/або роботах, пов'язаних з підземними умовами, та/або роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках, - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років - для жінок; інвалідам і ветеранам війни та праці, особам, нагородженим знаками Шахтарської Слави або Шахтарської Доблесті трьох ступенів, особам, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання, у разі, якщо вони користувалися цим правом до настання інвалідності; членам сімей (вдовам) працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника, а також померлих пенсіонерів, які за життя мали таке право.
Статтею 48 Гірничого Закону України передбачені соціальні гарантії працівників гірничих підприємств, що ліквідуються передбачено, що після ліквідації або консервації гірничого підприємства забезпечення вугіллям на побутові потреби здійснюється правонаступником.
Знаходження підприємства, з якого позивач звільнився у зв'язку з виходом на пенсію, в стадії ліквідації, та відповідно відсутності права у колишніх працівників права на отримання компенсації за оплату комунальних послуг за рахунок коштів державного бюджету є безпідставними, оскільки Законом України № 1564-VI від 25.06.2009 року стаття 48 цього Закону доповнена частиною 7, відповідно до якої особи, зазначені в частині 5 цієї статті, які проживають в будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачується за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 року № 887 затверджено Порядок надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням з вересня 2008 року.
Таким чином, судом першої інстанції зроблено вірний висновок про надання грошової компенсації. Посилання Управління праці та соціального захисту населення м. Сніжного Донецької області на те, що АТЗТ «Угольінвест» не є ліквідованим, є безпідставним, оскільки документально підтверджено, що воно юридично ліквідоване.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.
Доводи апеляційних скарг не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.
Керуючись статтями 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення м. Сніжного Донецької області на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 31 липня 2013 р. у справі № 244/3195/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 31 липня 2013 р. у справі № 244/3195/13-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання рішення законної сили.
Головуючий С.В. Білак
Судді М.Г. Сухарьок
Т.Г. Гаврищук