Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 жовтня 2013 р. Справа №805/12631/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10-00 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Волгіної Н.П.,
при секретарі судового засідання - Алфьорової А.Ю., за участю:
представника позивача - Шаповаленка О.В.,
представника відповідача - Павленка І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Західної державної регіональної гірничотехнічної інспекції у вугільній промисловості до Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Західної державної регіональної гірничотехнічної інспекції у вугільній промисловості, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» шляхом повного зупинення роботи з проведення вибою вентиляційного штреку 1 північної лави блоку 1 у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначене наступне.
Відповідно до направлення на перевірку б/н від 20 серпня 2013 року цього ж дня посадовими особами теруправління проведено позапланову перевірку суб'єкта господарювання (об'єкта) Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» розташованого за адресою: смт. Удачне, Красноармійський район, Донецька область, вибою вентиляційного штреку 1 північної лави блоку 1 на предмет виконання вимог законодавства з охорони праці, під час якої виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, з яких шістнадцять створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
У зв'язку із виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей позивач вважає, що є підстави для зупинення робіт по проведенню вибою вентиляційного штреку 1 північної лави блоку 1 з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей.
Керуючись п. 2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11 серпня 2011 року № 826 (далі - Положення), позивач звернувся до суду з даним позовом (а.с. 2-4).
Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні зазначив, що зазначені у акті перевірки порушення у більшій частині усунені, але для повного їх усунення необхідний час.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Публічне акціонерне товариство «Шахтоуправління «Покровське» зареєстроване 25 грудня 1991 року, обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за кодом 13498562, місцезнаходження: 85300, Донецька область, м. Красноармійськ, пл. Шибанкова, буд. 1А (а.с. 45-47).
15 серпня 2013 року Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Донецькій області прийнято наказ № 840 про проведення позапланової перевірки стану охорони праці в Публічному акціонерному товаристві «Шахтоуправління «Покровське» (а.с. 16).
20 серпня 2013 року Західною державною регіональною гірничотехнічною інспекцією у вугільній промисловості на ім'я директора Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» виписано направлення на проведення перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки (а.с. 17).
20 серпня 2013 року головним державним гірничотехнічним інспектором Шаповаленком О.В. на підставі наказу № 840 від 15 серпня 2013 року та направлення на перевірку б/н від 20 серпня 2013 року проведено позапланову перевірку об'єкта відповідача - вентиляційного штреку 1 північної лави блоку 1 Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» на предмет дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. За наслідками проведення перевірки складено акт № 022/1-07-763 від 20 серпня 2013 року, який отримано директором підприємства 20 серпня 2013 року (а.с. 18-22).
Відповідно вказаного Акту перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 20 серпня 2013 року № 022/1-07-763 під час проведення перевірки виявлені порушення вимог законодавства, а саме:
1. По техдокументації:
1.1 згідно припису головного геолога від 31.07.2013 року не розроблені заходи по безпечному веденню гірничих робіт у зоні геологічного збросу з амплітудою Н - більше 1,5 м, що є порушенням п.10 гл.1 розд. IV НПАОП 10.0.-1.01.10 «Правил безпеки у вугільних шахтах»;
1.1 проведення виробки на момент перевірки ведеться у зоні впливу Удачнинського надвигу комбайном КСП-43 з використанням прогнозу викидонебезпечності по міцності пласта, що є порушенням п.3 гл. 5 розд. V НПАОП 10.0.-1.01.10 «Правил безпеки у вугільних шахтах»;
2. Конвеєрний квершлаг блоку 6-1:
2.1 протипожежний трубопровід не заповнено водою, що є порушенням п. 7 гл. 3 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01- 10;
2.2 вентиляторні установки працюють на рециркуляцію, що є порушенням п. 3 гл. 4 р. VI. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
2.3 вентилятор резервної установки встановлено меншої потужності (замість ВМЕ-2/8 встановлено ВМЕ-6У), що є порушенням п. 2 гл. 4 p. VІ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0- 1.01-10;
2.4 ПК 12, 15, 18, 28, 30, 47, 51, 57 кабельні муфти заземлені з порушенням ПТЕ, що є порушенням п. 6 гл. 10 p. VIII. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
2.5 біля ТСПВ № 275, № 181 встановлені вогнегасники з простроченим терміном перезарядки, що є порушенням п. 3 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
3. протипожежний трубопровід відсутній на протязі 500 м відкотного квершлагу блоку 6-1, що є порушенням п. 7 гл. 3 p. IХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
4. Вентиляційний штрек 1 північної лави блоку 1:
4.1 не в працездатному стані автоматична установка пожежогасіння УВПК-Б1 нам приводній станції стрічкового конвеєра 1ЛТП-1000, що є порушенням п. 3 гл. 2 p. ІV Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
4.6 не встановлено розосереджений сланцевий заслон у вибою, що є порушенням п. 15 гл. 7 р. VІ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
4.8 на комбайні КСП-43 не в працездатному стані зрошування в зону різання, що є порушенням п. 4 гл. 7 p. VІ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
4.11 вибій не укомплектовано вогнегасниками на 50%, що є порушенням п. 3 гл. 1 p. ІХ. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;
4.12 сланцевий заслон ПК 12-17 не укомплектовано на 25%, що є порушенням п. 17 гл. 7 p. VI. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10.
У зв'язку з не усуненням відповідачем зазначених порушень позивач звернувся до суду з даним позовом.
При прийнятті рішення суд керується наступним.
Статтею 19 Конституції України, встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011 (далі - Положення № 408) Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України. Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.
Згідно п. 6 Положення № 408, Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.
Відповідно до п. 1 Положення про територіальне управління Держгірпромнагляду України у Донецькій області, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 2 грудня 2011 року № 186-к, ТУ Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у та їй підпорядковується.
Згідно із ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Статтею 38 Закону України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 № 2694-XII (далі - Закон № 2694-XII) визначено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Таким чином, позивач у справі є органом владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці.
Положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, поряд з іншими правовими актами регулює Закон України "Про охорону праці".
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 2694-XII охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 6 цього Закону умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.
Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (ч. 1 ст. 13 Закону № 2694-XII).
Статтею 27 Закону № 2694-XII передбачено, що нормативно-правові акти з охорони праці - це правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання.
Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22 березня 2010 року N 62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 червня 2010 року за 398/17693, затвердженні Правила безпеки у вугільних шахтах (далі - Правила). Ці Правила встановлюють порядок безпечного ведення гірничих робіт і використання гірничошахтного, транспортного та електротехнічного обладнання, провітрювання та протиаварійного захисту гірничих виробок, забезпечення пилогазового режиму, виробничої санітарії та охорони праці.
Згідно з п. 10 гл. 1 розділу ІV Правил кожна шахта повинна мати затверджену відповідно до вимог чинного законодавства та цих Правил технічну документацію, а також ситуаційний план поверхні із зазначенням всіх об'єктів і споруд в межах її гірничого відводу. Для всіх видів документації терміни зберігання зазначаються на їх титульному листі. Геологорозвідувальні, гірничі та будівельні роботи мають проводитися із геолого-маркшейдерським забезпеченням.
Відповідно до п. 3 гл. 2 розділу IV Правил експлуатація та обслуговування машин і гірничошахтного обладнання, приладів і апаратури, а також їх монтаж, демонтаж і збереження здійснюються відповідно до вимог цих Правил та інструкцій (керівництв) з їх експлуатації та відповідно до вимог чинного законодавства. Зміна конструкції машин, обладнання, схем управління та захисту дозволяється у порядку, визначеному чинним законодавством.
Як вбачається з п. 3 гл. 5 розділу V Правил для кожного пласта, схильного до ГДЯ, який відпрацьовується в межах шахтного поля, щороку має бути складений комплекс заходів щодо боротьби з цими явищами, на основі якого розробляється ТПД на розкриття пластів і проведення та кріплення підготовчих виробок і ведення очисних робіт. Комплекс заходів і ТПД в частині боротьби з ГДЯ розробляються з урахуванням рекомендацій спеціалізованого галузевого інституту відповідно до проведених НДР та затверджуються головним інженером шахти (або іншою уповноваженою особою) для діючих виробок до початку календарного року, а для нових виробок - до початку ведення гірничих робіт.
Відповідно до п.2 гл. 4 розділу VІ Правил ВМП, що здійснюють провітрювання тупикових виробок, повинні працювати безперервно. Обслуговування ВМП повинне здійснюватися спеціально призначеними та навченими особами (допускається за сумісництвом). На всіх шахтах застосовується апаратура автоматичного контролю роботи ВМП, а на шахтах III категорії та вище для ВМП з електроприводом - з телеуправлінням з поверхні. Тупикові виробки довжиною більше 200 м, що проводяться по вугільному пласту у газових шахтах III категорії і вище, повинні бути обладнані резервними ВМП із електрожив-ленням від окремих підстанцій (режим резервування), а виробки довжиною до 200 м допускається обладнувати резервними ВМП із електроживленням від резервного пускача. Продуктивність резервного ВМП повинна дорівнювати продуктивності робочого ВМП.
Пунктом 3 гл. 4 розділу VІ Правил встановлено, що встановлення ВМП повинне проводитися за проектом, погодженим начальником ВТБ та затвердженим головним інженером шахти. ВМП, що працює на нагнітання, повинен установлюватися у виробці зі свіжим струменем повітря на відстані не менше ніж 10 м від вихідного струменя.
Згідно з п. 4 гл. 7 розділу VІ Правил конструкція і режими роботи новостворюваних гірничих машин для відбивання і транспортування гірничої маси повинні забезпечувати мінімальні рівні пилоутворення та пиловиділення. Не допускається експлуатація гірничих машин без діючих засобів знепилювання, а також у випадках, коли конструкція або параметри роботи цих засобів не відповідають вимогам керівництв з експлуатації відповідних машин або нормативних документів, а також за відсутності або несправності засобів блокування, що перешкоджають пуску машини при порушенні необхідних параметрів знепилювання.
Відповідно до п. 15 гл. 7 розділу VІ Правил сланцевими або водяними заслонами повинні бути захищені окрім іншого вибої підготовчих виробок, проведених по вугіллю або по вугіллю та породі (у випадку відсутності автоматичного пиловибухозахисту).
Захист вибоїв підготовчих виробок повинен здійснюватися автоматичними системами, а до їх впровадження - розосередженими водяними або сланцевими заслонами. При цьому в тупиковій частині виробки встановлюється не менше чотирьох рядів посудин (полиць). Перший ряд повинен бути встановлений не ближче 25 м і не далі 40 м від вибою. Схема встановлення і параметри розосередженого заслону повинні відповідати вимогам чинного законодавства.
Згідно з п. 17 гл. 7 розділу VІ Правил конструкція й параметри заслонів для різних типів кріплення, а також способи їх встановлення у виробках повинні відповідати вимогам чинного законодавства. Порядок розміщення заслонів по мережі гірничих виробок повинен відповідати вимогам пунктів 16 і 17 глави 7 цього розділу цих Правил. Кількість інертного пилу або води в заслоні повинна визначатися з розрахунку 400 кг на 1 кв.м поперечного перерізу виробки у світлі в місці встановлення заслону. Загальна довжина кожного окремого заслону повинна бути не менше 20 м сланцевого й не менше 30 м водяного.
Як встановлено п. 6 гл.10 розділу VІІІ Правил кожна кабельна муфта з металевим корпусом, крім з'єднувачів напруги на гнучких кабелях, що живлять пересувні машини, повинна мати місцеве заземлення та з'єднуватися із загальною мережею заземлення шахти. Допускається для мереж стаціонарного освітлення влаштовувати місцеве заземлення не для кожної муфти чи світильника, а через кожні 100 м кабельної мережі. Для апаратури і кабельних муфт телефонного зв'язку на ділянці мережі з кабелями без броні дозволяється місцеве заземлення без приєднання до загальної мережі заземлення. У разі відкатки контактними електровозами заземлення електроустановок постійного струму, що знаходяться безпосередньо біля рейок, має здійснюватися шляхом приєднання заземлю-вальної конструкції до рейок, що використовуються як зворотний провід контактної мережі.
Пунктом 3 гл. 1 розділу ІХ Правил у підземних виробках і надшахтних спорудах мають використовуватися технологічні процеси, матеріали та обладнання, що забезпечують пожежобезпеку. Вогневі роботи в підземних виробках і надшахтних спорудах мають виконуватися тільки за наявності дозволу територіального органу Держгірпромнагляду України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року № 1631, а також за умови дотримання заходів безпеки, передбачених НАПБ Б.01.009-2004, та вимог чинного законодавства. Кількість і вид технічних засобів ППЗ, вогнегасні засоби, що вживаються, джерела і засоби подавання води для пожежогасіння, запас спеціальних вогнегасних речовин визначаються НАПБ Б.01.009-2004 та відповідними вимогами чинного законодавства.
Відповідно до 7 гл. 3 розділу ІХ Правил у діючих гірничих виробках згідно з вимогами НАПБ Б.01.009-2004 має бути прокладений пожежно-зрошувальний (протипожежний) трубопровід, що забезпечує необхідні витрату і тиск води для гасіння пожежі в будь-якому місці гірничих виробок шахти. Трубопровідна арматура і трубопровід мають відповідати вимогам чинного законодавства. Діаметр трубопроводу визначається розрахунком, але повинен бути не менше 100 мм. Трубопровід повинен бути постійно заповнений водою під тиском, що забезпечує її витрату, достатню для гасіння пожежі. Не допускається використовування протипожежного трубопроводу не за призначенням (подача повітря, відкачування води), крім як для знепилювання. Обслуговування та ремонт трубопроводів, а також інших первинних засобів пожежогасіння повинні проводитися спеціальним підрозділом (службою) під керівництвом посадової особи або фахівця, призначеного наказом директора шахти (уповноваженої особи).
Як вбачається з акту перевірки та не заперечувалось відповідачем у судовому засіданні, останнім порушені положення наведених вище нормативно-правових актів.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону № 2694-XII державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, серед інших, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці яким є Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) в силу п. 1 Положення про цю службу, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011.
З метою впорядкування організації та здійснення державного нагляду Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України та її територіальними органами розроблено Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, що затверджено Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України № 826 від 11 серпня 2011 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2011 року за № 1531/20269). Згідно пункту 2.26 цього Положення виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки є підставою заборони виконання робіт.
Пунктом 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного контролю у сфері здійснення господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державної інспекції нагляду у реструктуризації та шахтному будівництві.
При цьому суд вважає за необхідне роз'яснити відповідачу, що згідно ч. 8 п. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного контролю у сфері здійснення господарської діяльності" застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до ч.ч. 12-13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п. 5 ч. 1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Згідно ч. 2 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України "Про охорону праці", Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та ст. 2, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 112, ст. 122-154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 183-2, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Західної державної регіональної гірничотехнічної інспекції у вугільній промисловості до Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Покровське» (код ЄДРПОУ 13498562).
Зупинити роботи з проведення вибою вентиляційного штреку 1 північної лави блоку 1 на Публічному акціонерному товаристві «Шахтоуправління «Покровське».
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волгіна Н.П.