УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "01" жовтня 2013 р. Справа № 906/459/13.
За заявою: Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області (м.Малин)
до: Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин)
про визнання банкрутом
Суддя Гнисюк С.Д.
Присутні у судовому засіданні:
- від ініціюючого кредитора: Демченко Т.Г. - довіреність №5203/01 від 15.04.2013 р.
- боржника: Воронін Ю.В. - директор, додаткова угода до контракту від 30.07.2012р., розпорядження № 172-к від 20.08.2013 р.
арбітражний керуючий: Терещук О.В. - розпорядник майна
В провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа про банкрутство Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин) порушена за правилами ст.ст. 11, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон), на стадії розпорядженням майном боржника.
Ухвалою суду від 20.08.2013 р. затверджено реєстр вимог кредиторів банкрута; призначено наступне судове засідання; зобов'язано розпорядника майна вчинити певні дії та подати належні документи по справі.
29.08.2013 р. розпорядником майна через загальний відділ суду подано клопотання № 02-09/72 від 28.08.2013 р. про долучення до матеріалів справи реєстру вимог кредиторів боржника, відповідний реєстр додається.
30.09.2013 р. на адресу суду надійшли наступні документи:
- заява арбітражного керуючого Терещука О.В. на участь у справі про банкрутство (про згоду на призначення ліквідатором Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства); копія свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1319 від 17.07.2013 р.
- клопотання розпорядника майна боржника № 02-09/113 від 30.09.2013 р. з додатками згідно переліку;
- клопотання голови зборів кредиторів боржника від 09.09.2013 р. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства, протокол № 1 зборів кредиторів;
- клопотання голови комітету кредиторів боржника від 09.09.2013 р. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства, протокол № 1 засідання комітету кредиторів.
01.10.2013 р. розпорядником майна через загальний відділ суду подано наступні документи:
- аналіз фінансово-господарської діяльності боржника № 02-09/92 від 13.09.2013 р. з додатками;
- звіт № 02-09/121 від 30.09.2013 р. про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р.;
- клопотання № 02-09/122 про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 8411,33грн.;
- звіт № 02-09/123 від 30.09.2013 р. з додатками про здійснення та відшкодування витрат розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р.;
- клопотання № 02-09/124 від 30.09.2013 р. про затвердження звітів про здійснення витрат розпорядником майна боржника Терещуком О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 1243,83 грн.
В судовому засіданні розпорядник майна надав усні пояснення по справі. Підтримав подані через загальний відділ суду клопотання та просив суд:
- затвердити арбітражному керуючому Терещуку О.В. звіт про здійснення та відшкодування витрат понесених розпорядником майна боржника Терещуком О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 1243,83 грн.;
- затвердити звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 8411,33грн.
Присутні у судовому засіданні учасники у справі про банкрутство не заперечили щодо клопотання розпорядника майна № 02-09/122 про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 8411,33грн. та клопотання № 02-09/124 від 30.09.2013 р. про затвердження звітів про здійснення витрат розпорядником майна боржника Терещуком О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 1243,83 грн.
Враховуючи, необхідність погодження вищезазначених клопотань розпорядника майна на засіданні комітету кредиторів, господарський суд прийшов до висновку розгляд клопотань відкласти.
У зв'язку з відсутністю майна у боржника достатнього для задоволення кредиторської заборгованості, відсутністю інвесторів, розпорядник майна, з врахуванням рішення комітету кредиторів (оформлене протоколом № 1) просив суд визнати Малинське державне виробниче підприємство комунального господарства банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Терещука О.В.
Присутні у судовому засіданні учасники у справі про банкрутство не заперечили щодо визнання Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Терещука О.В.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників у справі про банкрутство, господарський суд Житомирської області, -
ВСТАНОВИВ:
Малинське державне виробниче підприємство комунального господарства (м.Малин) як юридичну особу зареєстровано виконавчим комітетом Малинської міської ради Житомирської області 18.04.1997 р., юридична адреса: 11601, Житомирська обл., м. Малин, вул. Українських повстанців, буд. 25, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії АОО № 518908 (т. 1 а.с. 161).
Відповідно до п. 1.1 розділу 1 Статуту (т. 1 а.с. 162-169) Малинське державне виробниче підприємство комунального господарства засноване на комунальній власності територіальної громади міста Малина та підпорядковане Управлінню житлово-комунального господарства виконавчого органу Малинської міської ради.
Засновником Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства є Малинська міська рада (п. 1.3 розділу 1 Статуту).
Як вбачається з рішення Малинської міської ради від 26.12.2012 р. (27-а сесія шостого скликання), листа Малинської міської ради № 120/02-04 від 18.01.2013 р. Малинська міська рада дала згоду на ліквідацію Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства шляхом визнання його банкрутом (т. 1 а.с. 126, 127).
Розділом 2 Статуту передбачено мета, предмет та напрямки діяльності Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства.
Статутний фонд боржника становить 85833,3 тис. грн. (п. 5.5 розділу 5 Статуту).
Малинське державне виробниче підприємство комунального господарства ліквідується, зокрема, у разі визнання його у встановленому порядку банкрутом (п. 9.1 розділу 9 Статуту).
28.03.2013 р. до господарського суду Житомирської надійшла заява управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області (м.Малин) про порушення провадження у справі про банкрутство Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м. Малин) за правилами ст. ст. 10, 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон).
Ухвалою суду від 02.04.2013 р., зокрема, прийнято заяву управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області (м.Малин) про порушення справи про банкрутство Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (ідентифікаційний код: 03343864) до розгляду.
Ухвалою суду від 11.06.2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (ідентифікаційний код: 03343864); визнано вимоги ініціюючого кредитора - управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області (м.Малин) до боржника в розмірі 415406,10 грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування як безспірні та такі, що не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном боржника - Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (ідентифікаційний код: 03343864); призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Терещука Олександра Володимировича (ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів: 1924203578, ліцензія серії АВ № 592879 від 17.11.2011 р. адреса: м. Житомир, пров. 2-й Островського, буд. 18); встановлено арбітражному керуючому Терещуку О.В. оплату послуг (грошову винагороду) в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна боржника, сплата якої здійснюється за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Ухвалою суду від 20.08.2013 р. затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.
Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України (ч. 1 ст. 2 Закону).
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону, перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.
Частиною 5 ст. 26 Закону передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом.
На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб (абз. 1 ч. 6 ст. 26 Закону).
Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду (ч.7 ст. 26 Закону).
09.09.2013 р. розпорядником майна боржника було проведено засідання зборів кредиторів, на якому було визначено кількісний склад та обрано членів комітету кредиторів, а також прийнято рішення звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (протокол засідання зборів кредиторів №1).
Згідно ч. 8 ст.26 Закону, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.
Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів № 1, по першому питанню порядку денного обрано голову комітету кредиторів боржника; по другому питанню порядку денного комітетом кредиторів вирішено клопотати перед господарським судом про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Терещука О.В.
Згідно ч. 9 ст. 26 Закону, рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Частиною 4 ст. 26 Закону передбачено, що конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень. Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
Враховуючи, що рішення про створення комітету кредиторів, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Терещука О.В. прийнято одноголосно, господарський суд приходить до висновку, що відповідне рішення є правомірним.
Порушень порядку скликання, проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів, визначених Законом, судом не виявлено.
При винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст. 205 ГК України.
Так, відповідно до положень ч. 4 ст. 205 ГК України, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
У статті 1 Закону надається визначення поняття неплатоспроможності та банкрутства, за змістом яких, при перебуванні суб'єкта підприємницької діяльності у стані "неплатоспроможності", останній може відновити свою платоспроможність шляхом вжиття заходів щодо її відновлення, до яких Закон відносить санацію, мирову угоду, виконання зобов'язань перед кредиторами власними силами; тоді як у стані "банкрутства" платоспроможність боржника відновити неможливо та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, а відтак, в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника.
Слід зазначити, що пасив боржника встановлено за даними реєстру вимог кредиторів, затвердженого ухвалою господарського суду від 20.08.2013 р.
Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна) про фінансово-майновий стан боржника. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.
При цьому, достатність чи недостатність активу боржника для задоволення кредиторських вимог оцінюється судом за критеріями формування ліквідаційної маси відповідно до ст. 42 Закону.
Згідно абз. 1 ч. 1 ст. 42 Закону, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси (ч. 2 ст. 42 Закону).
Проте цим визначенням обсяг ліквідаційної маси не обмежується, оскільки згідно ст. 213 ГК України, з метою врегулювання заборгованості неплатоспроможного боржника у судових процедурах використовуються майнові активи, які належать йому на підставі речових та зобов'язальних прав, а також права інтелектуальної власності. До складу ліквідаційної маси включаються також майнові активи осіб, які відповідають за зобов'язаннями неплатоспроможного боржника відповідно до закону або установчих документів боржника.
Так, згідно листа Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 03/01/5123 від 04.07.2013 р., боржник не є емітентом цінних паперів, у нього відсутнє свідоцтво про реєстрацію випусків акцій (т. 1 а.с. 247).
Проведено інвентаризацію майна боржника, про що свідчить акт № 1 від 12.08.2013 р. про результати інвентаризації наявних коштів (т. 2 а.с. 80-81).
Також, розпорядником майна подано інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей боржника (т. 2 а.с. 84-86), акт інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами, кредиторами станом на 12.08.2013 р. (т. 2 а.с. 87-88); аналіз фінансово-господарської діяльності боржника № 02-09/62 від 19.08.2013 р. (т. 2 а.с. 95-108), аналіз фінансово-господарської діяльності боржника № 02-09/92 від 13.09.2013 р.
З поданих аналізів про фінансово-господарську діяльність боржника вбачається, що ознак з дій приховування банкрутства, фіктивного банкрутства, фактів доведення до банкрутства підприємства не виявлено; активами підприємства, які можуть бути реалізовані для часткового погашення вимог кредиторів є дебіторська заборгованість, яка в подальшій процедурі повинна бути стягнена з боржників.
Як вбачається з рішення виконавчого комітету Малинської міської ради № 73 від 28.02.2011 р., останній вирішив, зокрема, передати майно з балансу боржника на баланс ВК ЖРЕП та МКП "Благоустрій" (т. 1 а.с. 148-155).
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 209 ГК України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
В судовому засіданні розпорядник майна зазначив, що заяв та письмових пропозицій від інвесторів щодо участі у фінансовому оздоровленні боржника, пропозицій щодо укладення мирової угоди не надходило.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Закону, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону, у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону, з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Згідно ч.1 ст. 37 Закону, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Оцінивши в сукупності майновий стан боржника; звіт про проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника; зважаючи на рішення зборів кредиторів та комітету кредиторів оформлене протоколами № 1, пояснення в судовому засіданні учасників у справі про банкрутство; враховуючи велику кредиторську заборгованість Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин), відсутність майнових активів у боржника для задоволення вимог кредиторів; відсутність осіб, які бажали б взяти участь в якості інвестора, відсутність пропозицій щодо укладання мирової угоди господарський суд прийшов до висновку визнати Малинське державне виробниче підприємство комунального господарства (м.Малин) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Таким чином, задоволення вимог кредиторів може бути здійснено не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 38 Закону, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом, припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Частиною 1 ст. 40 Закону передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Частиною 8 ст. 26 Закону передбачено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 114 Закону, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.
Частиною 2 ст.114 Закону передбачено, що розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом.
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
На засіданні комітетом кредиторів 09.09.2013 р. (протокол № 1), останніми по другому питанню порядку денного вирішено клопотати перед господарським судом, зокрема, про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Терещука О.В.
30.09.2013 р. через загальний відділ суду арбітражним керуючим Терещуком О.В. подано заяву про згоду на призначення його ліквідаторам Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства.
В судовому засіданні розпорядник майна в усній формі просив суд призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Терещука О.В.
Присутні у судовому засіданні представники кредитора та боржника підтримали кандидатуру арбітражного керуючого Терещука О.В. на призначення ліквідаторам боржника.
Обставин, передбачених пунктами 1-3 ч.ч. 1 ч. 2 ст. 114 Закону щодо вищезазначеної кандидатури, в ході судового засідання встановлено не було.
Заяви інших арбітражних керуючих на призначення ліквідатором по справі до суду не надходили.
З огляду на викладене, господарський суд прийшов до висновку призначити ліквідатором Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства арбітражного керуючого Терещука О.В.
Статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження підлягає закінченню у разі визнання боржника банкрутом.
Частиною 4 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що постанова про закінчення виконавчого провадження у разі офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури виноситься державним виконавцем не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. При цьому виконавчий документ надсилається до господарського суду, який прийняв постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Керуючись ч.1 ст. 2, ст. ст. 26, 37-42, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" та ст. 86 ГПК України, господарський суд Житомирської області, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Відкласти розгляд клопотання арбітражного керуючого Терещука О.В. № 02-09/122 про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 8411,33грн.
2. Відкласти розгляд клопотання арбітражного керуючого Терещука О.В. № 02-09/124 від 30.09.2013 р. про затвердження звітів про здійснення витрат розпорядником майна боржника Терещуком О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 1243,83 грн.
3. Припинити процедуру розпорядження майном Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин).
4. Припинити повноваження розпорядника майна Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин) арбітражного керуючого Терещука Олександра Володимировича.
5. Визнати банкрутом Малинське державне виробниче підприємство комунального господарства (м.Малин), що зареєстроване виконавчим комітетом Малинської міської ради Житомирської області, юридична адреса: 11601, Житомирська обл., м. Малин, вул. Українських повстанців, буд. 25, ідентифікаційний код: 03343864.
6. Відкрити ліквідаційну процедуру Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин) строком на 12 місяців до 01.10.2014 р. включно.
7. Призначити ліквідатором Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин) арбітражного керуючого Терещука Олександра Володимировича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1319 від 17.07.2013 р. ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів: 1924203578) за його згодою.
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
8. Припинити господарську діяльність банкрута після остаточного технологічного циклу по виготовленню продукції у випадку можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо.
9. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав (01.10.2013р.).
10. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.
11. Зняти всі обмеження по конфіденційності та комерційній таємниці з відомостей про фінансовий стан банкрута.
12. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
13. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 01.10.2013р.
14. Зобов'язати посадові особи Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин) протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом передати ліквідатору Терещуку О.В. бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута про що скласти відповідний акт приймання-передачі. Один примірник акту надати до суду.
У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність встановлену законодавством України.
15. Зобов'язати ліквідатора боржника Терещука О.В. забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону та належне виконання заходів, передбачених ст. 42-45 Закону, спрямованих на задоволення вимог кредиторів.
16. Зобов'язати ліквідатора боржника Терещука О.В. відповідно до вимог ч. 3 та ч. 4 ст. 38 Закону з урахуванням ч.1 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону, в десятиденний строк з дня прийняття постанови здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах. Оголошення повинно містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію). Примірник газети з опублікованим оголошенням надати суду.
Крім того, зобов'язати ліквідатора боржника:
- розглядати заяви поточних кредиторів, про результат розгляду яких повідомляти суд та заявників;
- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; оцінку майна боржника; результати проведеної інвентаризації та оцінки надати суду;
- припинити трудові відносини підприємства-банкрута з найманими працівниками відповідно до законодавства України про працю; докази припинення подати суду;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;
- надати довідку з МРЕВ ДАІ про наявність/відсутність у банкрута державної реєстрації права власності на транспортні засоби (станом на день розгляду справи);
- надати довідку з відділу земельних ресурсів про наявні (відсутні) у боржника на праві власності та на праві постійного користування земельні ділянки (станом на день розгляду справи);
- надати довідку інспекції по Держтехнагляду про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);
- надати витяг з реєстру обтяжень (заборону відчуження) рухомого майна;
- надати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявності/відсутності записів про державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно боржника; щодо наявності/відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно; щодо наявності/відсутності записів про обтяження іпотекою нерухомого майна;
- подати письмову інформацію з документальним підтвердженням про наявність/відсутність за боржником авторських прав;
- подати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду;
- надати докази звернення з відповідною заявою до реєстраційної служби для внесення до ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про ліквідатора банкрута Терещука О.В. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами; особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати витяг з ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців, з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Терещука О.В. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- звернутися до Головного управління статистики для повного та всебічного розгляду справи стосовно наявності/відсутності заборгованості по заробітній платі перед працівниками Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства (м.Малин) станом на дату подання підприємством - банкрутом останнього звіту; отриману відповідь надати суду;
- подати письмову інформацію з документальним підтвердженням щодо нотаріально посвідчених угод боржником за три роки до порушення провадження у справі про банкрутство;
- подати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника;
- вручити копію постанови про визнання банкрутом керівнику боржника, докази такого вручення подати суду;
- надати господарському суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків.
17. Зобов'язати Реєстраційну службу Малинського районного управління юстиції (після звернення арбітражного керуючого Терещука О.В. до реєстраційної служби з заявою про внесення до ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про ліквідатора банкрута Терещука О.В. (ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів: 1924203578) як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами; особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори):
- внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про ліквідатора Малинського державного виробничого підприємства комунального господарства - Терещука О.В. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надіслати на адресу господарського суду витяг з ЄДР із відповідними записами згідно запиту.
18. Зобов'язати Відділ державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції надіслати на адресу суду не пізніше дати наступного судового засідання постанови про закінчення виконавчих проваджень відносно боржника.
19. Призначити судове засідання для розгляду клопотань арбітражного керуючого Терещука О.В. № 02-09/122 про затвердження звіту про нарахування та виплату основної грошової винагороди розпоряднику майна боржника Терещуку О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 8411,33грн.; № 02-09/124 від 30.09.2013 р. про затвердження звітів про здійснення витрат розпорядником майна боржника Терещуком О.В. за період з 11.06.2013 р. по 30.09.2013 р. у сумі 1243,83 грн.; для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на 28 листопада 2013р. об 11:30 год. в приміщенні господарського суду, каб. №404.
20. Копії постанов надіслати на адресу кредиторів, боржника, арбітражного керуючого Терещука О.В., Відділу державної виконавчої служби Малинського районного управління юстиції, Головного управління статистики у Житомирській області, Реєстраційної служби Малинського районного управління юстиції, Головного управління Міндоходів у Житомирській області, Малинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів.
21. Викликати в судове засідання уповноважених представників кредиторів, боржника, ліквідатора Терещука О.В.
Постанова господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.
Суддя Гнисюк С.Д.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - УПФУ в Малинському районі Житомирської обл. - 11601, м. Малин, Площа Соборна, 12а (рек. з повід.).
3 - Малинському державному виробничому підприємству комунального господарства - 11601, Житомирська обл., м. Малин, вул. Українських повстанців, буд. 25 (рек. з повід.).
4 - а/к Терещуку О.В. - 10009, м.Житомир, вул. Вітрука, 42/7 (рек. з повід.).
5 - ВДВС Малинського РУЮ -11600, м. Малин, вул. Огієнка, 65 (рек. з повід.)
6, 7 - Реєстраційній службі Малинського районного управління юстиції:
- 11600, Житомирська область, Малинський район, м. Малин, вул. Неманихіна, 3,- ( рек. з повід.) + запит
- 11600, Житомирська область, м. Малин, пл. Соборна, 6а 11600, Житомирська область, м. Малин, вул. Вінниченка, 23, -( рек. з повід.) + запит
8- Головному управлінню статистики в Житомирській області -10003,м.Житомир, вул.Яна Гамарника ,6а - (до відома)
9- Головному управлінню Міндоходів у Житомирській області - 10003, м. Житомир, вул. Войкова, 7- рек. з повід. (до відома)
10- Малинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів - 11603, м. Малин, пл. Соборна, 10 - рек. з повід. (до відома)