ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2013 р. Справа № 29349/10/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :
головуючого судді: Запотічного І.І.,
суддів: Довгої О.І., Ліщинського А.М.,
при секретарі судового засідання: Корнієнко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Червонограді Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 року у справі № 2а-1099/10/1370 за позовом Комунального підприємства «Червоноградтеплокомуненерго» до Державної податкової інспекції у м.Червонограді Львівської області, третя особа Червоноградська міська рада про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
05 лютого 2010 року Комунальне підприємство «Червоноградтеплокомуненерго» звернулося в суд з позовом до Державної податкової інспекції у м.Червонограді Львівської області про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень № 0004931501/0 від 21.07.2009 року, №0004931501/1 від 25.09.2009 року, №0004931501/2 від 23.10.2009 року, № 0004931501/3 від 11.01.2010 року.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 року позовні вимоги КП «Червоноградтеплокомуненерго» задоволено, визнано нечинними податкові повідомлення-рішення ДПІ у м. Червонограді Львівської області від 21.07.2009 року № 0004931501/0, від 25.09.2009 року № 0004931501/1, від 23.10.2009 року № 0004931501/2, від 11.01.2010 року № 0004931501/3.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Державна податкова інспекція у м. Червонограді Львівської області оскаржила її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, в якій, покликаючись на порушення судом першої інстанції при вирішенні справи норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог КП «Червоноградтеплокомуненерго» відмовити в повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, зокрема, що положення ч.2 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування» в контексті змісту ст. 15 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» не передбачають права Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських рад самостійно встановлювати додаткові пільги щодо загальнодержавного податку на прибуток підприємств.
Апелянт, будучи повідомленим про час та місце розгляду справи, явки уповноваженого представника в судове не забезпечив, що відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, не перешкоджає розгляду справи без їхньої участі.
Представники позивача в судовому засіданні заперечили проти апеляційної скарги, просили постанову суду залишити без змін.
Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Червоноградська міська рада Львівської області явку представника в судове засідання не забезпечила.
Суд в складі колегії суддів, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, 09.07.2009 року працівниками ДПІ у м. Червонограді Львівської області було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток КП Червоноградтеплокомуненерго», за наслідками якої складено акт № 1107-138/15-016/23966248 від 09.07.2009 року.
Перевіряючими встановлено, що сума податкового зобов'язання з податку на прибуток КП «Червоноградтеплокомуненерго» за 2008 рік з урахуванням пільги, наданої Червоноградською міською радою, становить 95270 грн., замість належних 952 696 грн., що свідчить про заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток на суму 857426 грн., та є порушенням п. 10.1 ст. 10, ст. 15 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, оскільки Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» не передбачено встановлення пільг щодо сплати податку на прибуток підприємствами комунальної форми власності.
На підставі вказаного акту № 1107-138/15-016/23966248 від 09.07.2009 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення від 21.07.2009 року № 0004931501/0, яким КП «Червоноградтеплокомуненерго» визначено суму податкового зобов'язання за платежем: податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності в сумі 857426 грн. основного платежу та 42871,3 грн. - штрафних (фінансових) санкцій, всього на суму 900297,3 грн.
За результатами оскарження позивачем вказаного податкового повідомлення-рішення в адміністративному порядку, скарги позивача залишені без задоволення, а рішення податкового органу без змін та ДПІ у м. Червонограді Львівської області було прийнято повторні податкові повідомлення-рішення від 25.09.2009 року № 0004931501/1, від 23.10.2009 року № 0004931501/2 та від 11.01.2010 року № 0004931501/3.
Положення частини 3 статті 1 Закону України «Про систему оподаткування» чинного на момент виникнення спірних правовідносин, передбачають, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. Особливі види мита справляються на підставі рішень про застосування антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних заходів, прийнятих відповідно до законів України.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ставки податку на прибуток, пільги щодо податку, об'єкт оподаткування, порядок обчислення оподатковуваного прибутку, строки і порядок сплати та зарахування податку до бюджетів можуть встановлюватися та змінюватися лише шляхом внесення змін до цього Закону.
Крім цього, частиною 2 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування» передбачено, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим і сільські, селищні, міські ради можуть встановлювати додаткові пільги щодо оподаткування у межах сум, що надходять до їх бюджетів.
Згідно ст. 8 вказаного Закону, порядок зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) до Державного бюджету України і місцевих бюджетів та державних цільових фондів встановлюється Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону та інших законів України.
З рішення Червоноградської міської ради Львівської області п'ятого скликання ХІ сесії від 17липня 2008 року № 309 «Про встановлення пільги щодо податку на прибуток та відрахувань частини прибутку, які виникають у зв'язку з виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2008 року № 440» вбачається, що Червоноградська міська рада встановила пільгу КП «Червоноградтеплокомуненерго» по сплаті податку на прибуток підприємств комунальної власності та відрахуваннях частини прибутку до міського бюджету у розмірі 90% від суми нарахованих податків, які виникають у зв'язку з виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2008 року № 440 «Про реалізацію статті 54 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Відповідно до положень ч. ч. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування» встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону, інших законів України про оподаткування. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, сільські, селищні, міські ради можуть встановлювати додаткові пільги щодо оподаткування у межах сум, що надходять до їх бюджетів.
Пункт 15 ст. 69 Бюджетного кодексу України, передбачає, що до доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать, зокрема, податок на прибуток підприємств комунальної власності.
Міжбюджетними трансфертами згідно п.25 ч.1 ст. 2 Бюджетного кодексу України є кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого.
КП «Червоноградтеплокомуненерго» відповідно до положень статуту є підприємством комунальної власності та підпорядковане виконавчому комітету Червоноградської міської ради. Відтак, з врахуванням того, що зазначені кошти не відносяться до міжбюджетних трансфертів, ч. 2 ст. 1 Закону України «Про систему оподаткування» Червоноградській міській раді надано право встановлювати додаткові пільги.
Враховуючи наведене вище, колегія суддів апеляційного суду вважає, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим, сільські, селищні, міські ради маючи право безпосередньо на підставі частини другої статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" встановлювати пільги щодо загальнодержавного податку на прибуток підприємств комунальної власності, якщо він згідно із законами України справляється до бюджету Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських бюджетів, у межах сум, які підлягають зарахуванню до цих бюджетів.
Враховуючи вказане, колегія суддів апеляційного суду погоджується з судом першої інстанції та вважає необґрунтованими та безпідставними висновки ДПІ у м. Червонограді Львівської області, що позивачем занижено податкове зобов'язання з податку на прибуток на суму 857426 грн., а відтак податкові повідомлення - рішення ДПІ у м. Червонограді Львівської області № 0004931501/0 від 21.07.2009 року, №0004931501/1 від 25.09.2009 року, №0004931501/2 від 23.10.2009 року, № 0004931501/3 від 11.01.2010 року правомірно визнані нечинними судом першої інстанції.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст. 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Червонограді Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 року у справі № 2а-1099/10/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя І.І. Запотічний
Судді О.І.Довга
А.М.Ліщинський