Постанова № 33879693, 27.09.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2013
Номер справи
805/10170/13-а
Номер документу
33879693
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2013 р. Справа № 805/10170/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Час прийняття: 10-00 год.

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Волгіної Н.П., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Комунального підприємства зеленого будівництва Калінінського району

до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління Державної казначейської служби України в Калінінському районі м. Донецька

про визнання незаконними та скасування рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Комунальне підприємство зеленого будівництва Калінінського району, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою про скасування рішень управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про застосування штрафних санкцій №№ 276, 278, 279 від 12 березня 2012 року, № 236 від 6 березня 2012 року, № 1128 від 7 червня 2012 року, № 3701 від 6 грудня 2012 року, № 2144 від 29 жовтня 2012, №№ 657, 658, 659, 660 від 25 червня 2013 року на загальну суму 42 260,03 грн. Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

26 червня 2013 року позивачем отримані рішення відповідача про застосування фінансових санкцій №№ 276, 278, 279 від 12 березня 2012 року, № 236 від 6 березня 2012 року, № 1128 від 7 червня 2012 року, № 3701 від 6 грудня 2012 року, № 2144 від 29 листопада 2012 року, №№ 657, 658, 659, 660 від 25 червня 2013 року на загальну суму 42 260,03 грн.

Комунальне підприємство зеленого будівництва Калінінського району є юридичною особою, яка перебуває на обліку відповідача. Перерахунок заробітної плати та обчислення єдиного внеску здійснюється за рахунок коштів, які надійшли на рахунки позивача від Калінінської районної у м. Донецьку ради через Управління Державної казначейської служби України в Калінінському районі м. Донецька за послуги з утримання об'єктів спільного користування Калінінського району, які знаходяться на балансі позивача.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 36 Закону України від 6 вересня 2005 року № 2807-ІV «Про благоустрій населених пунктів», утримання зелених насаджень на об'єктах благоустрою комунальної форми власності здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Таким чином, всі витрати, пов'язані з утриманням об'єктів загального користування (у тому числі витрати на заробітну плату, єдиний соціальний внесок, податки) здійснюватися з коштів місцевого бюджету.

Органами Держказначейства були перераховані кошти позивачу у сумі 180 000,00 грн 18 січня 2012 року, в результаті чого підприємство змогло виплатити заробітну плату та погасити єдиний соціальний внесок (далі - єдиний внесок) за листопад 2011 року тільки 19 січня 2012 року; заробітну плату та єдиний внесок за грудень 2011 року підприємство змогло виплатити 6 лютого 2012 року (Казначейство перерахувало кошти в сумі 200 000,00 грн тільки 3 лютого 2012 року); за січень 2012 року підприємство розрахувалося із заробітною платою та єдиний внесок 24 лютого 2012 року (Казначейство перерахувало кошти в сумі 240 000,00 грн 21 лютого 2012 року); за квітень 2012 року підприємство розрахувалося з єдиний внесок 6 червня 2012 року (Казначейство перерахувало кошти в сумі 32 000,00 грн 31 травня 2012 року і в сумі 14 000,00 грн 6 лютого 2012 року спеціально для оплати єдиний внесок); за липень 2012 року підприємство виплатило єдиний внесок 21 серпня 2012 року (Казначейство перерахувало кошти в сумі 20 900,00 грн 21 серпня 2012 року спеціально для оплати єдиний внесок); за листопад 2012 року підприємство виплатило заробітну плату та єдиний внесок 11 січня 2013 року (кошти перераховані в сумі 200 000,00 грн 11січня 2013 року); за грудень 2012 року підприємство виплатило заробітну плату та єдиний внесок 8 лютого 2013 року (кошти в сумі 200 000,00 грн перераховані 8 лютого 2013 року); за квітень 2013 року підприємство виплатило заробітну плату та єдиний внесок 1 червня 2013 року (кошти в сумі 300 000,00 грн перераховані 31 травня 2013 року).

Отже, враховуючи викладене, затримка сплати єдиного внеску за вказаний період виникла не з вини платника і обумовлена невчасним перерахуванням коштів з бюджету. У зв'язку з чим позивач просить суд скасувати рішення відповідача про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи Комунальне підприємство зеленого будівництва Калінінського району повідомлялось судом належним чином.

Представник відповідача Качмар В.О. до суду з'явився, надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження у зв'язку із неявкою представників позивача та третьої особи (а.с. 183).

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - управління Державної казначейської служби України в Калінінському районі м. Донецька, в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи управління повідомлялось судом належним чином. Через канцелярію суду 19 вересня 2013 року надійшло клопотання від третьої особи про розгляд справи за відсутності їх представника (а.с. 183).

Згідно ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідно до п. 6 ст. 128 КАС України якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у порядку письмового провадження у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що перешкод для розгляду справи, передбачених ст. 128 КАС України не має (відсутня потреба заслуховування свідка чи експерта), представники позивача та третьої особи в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись судом належним чином, а представник відповідача надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, беручи до уваги достатність доказів в матеріалах справи для вирішення справи по суті, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав та мотивів.

Комунальне підприємство зеленого будівництва Калінінського району (м. Донецьк) зареєстроване в якості юридичної особи 10 квітня 2001 року, місце знаходження: 83023, Донецька область, м. Донецьк, вул. Харитонова, 16 (а.с. 38-40). Зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за № 05-35-01-1013 (а.с. 96-116).

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивачем було перераховано на користь управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька єдиний соціальний внесок:

- за листопад 2011 року в розмірі 41 752,82 грн - 19 січня 2012 року (а.с. 68);

- за грудень 2011 року в розмірі 44 000,00 грн - 6 лютого 2012 року (а.с. 69);

- за січень 2012 року в розмірі 42 073,00 грн - 22 лютого 2012 року (а.с. 70);

- за квітень 2012 року в розмірі 25 910,00 грн - 28 травня 2012 року (а.с. 74),

- за липень 2012 року в розмірі 20 000,00 грн - 21 серпня 2012 року (а.с. 75);

- за листопад 2012 року в розмірі 48 837,00 грн - 11 січня 2013 року (а.с. 71);

- за грудень 2012 року в розмірі 50 340,03 грн - 8 лютого 2013 року (а.с. 72);

- за квітень 2013 року в розмірі 62 000,00 грн - 1 червня 2013 року (а.с. 73).

Управлінням Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька були прийняті Рішення про застосування до КП Зеленого будівництва Калінінського району м. Донецька штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а саме:

- Рішення № 279 від 12 березня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 грудня 2011 року по 19 січня 2012 року на суму 4 625,26 грн та нарахована пеня в розмірі 1 359,49 грн (а.с. 14);

- Рішення № 236 від 6 березня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 січня 2012 року по 6 лютого 2012 року на суму 5 099,07 грн та нарахована пеня в розмірі 859,03 грн (а.с. 15);

- Рішення № 276 від 12 березня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 лютого 2012 року по 24 лютого 2012 року на суму 4 207,28 грн та нарахована пеня в розмірі 95,43 грн (а.с. 16);

- Рішення № 278 від 12 березня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 лютого 2012 року по 27 лютого 2012 року на суму 513,51 грн та нарахована пеня в розмірі 13,63 грн (а.с. 11);

- Рішення № 1128 від 7 червня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 21 травня 2012 року по 6 червня 2012 року на суму 3 734,00 грн та нарахована пеня в розмірі 291,56 грн (а.с. 13);

- Рішення № 2144 від 29 жовтня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 серпня 2012 року по 21 серпня 2012 року на суму 1 899,94 грн та нарахована пеня в розмірі 19,00 грн (а.с. 10);

- Рішення № 3701 від 6 грудня 2012 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 листопада 2012 року по 21 листопада 2012 року на суму 492,55 грн та нарахована пеня в розмірі 4,93 грн (а.с. 12);

- Рішення № 659 від 25 червня 2013 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 грудня 2012 року по 11 січня 2013 року на суму 4 891,40 грн та нарахована пеня в розмірі 1 052,17 грн (а.с. 9);

- Рішення № 660 від 25 червня 2013 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 21 січня 2013 року по 8 лютого 2013 року на суму 5 178,71 грн та нарахована пеня в розмірі 928,85 грн (а.с. 6);

- Рішення № 658 від 25 червня 2013 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 21 лютого 2013 року по 22 лютого 2013 року на суму 47,44 грн та нарахована пеня в розмірі 0,47 грн (а.с. 8);

- Рішення № 657 від 25 червня 2013 року, яким на позивача накладено штраф за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 20 травня 2013 року по 1 червня 2013 року на суму 6 204,08 грн та нарахована пеня в розмірі 742,23 грн (а.с. 7);

Всього відповідачем за вказаний період нараховано позивачу штрафів та пені на загальну суму 42 260,03 грн.

Відповідно до відмітки на зазначених рішеннях, всі вони були отримані позивачем 26 червня 2013 року.

Не погодившись із цими рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.

При прийнятті рішення по справі суд керується наступним.

Згідно з п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.

Відповідно до п. 7 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 року № 5-5) затверджено Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Згідно із підпунктом 1.1 цього Положення управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька Донецької області є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Верховною Радою України 8 липня 2010 року прийнято Закон України № 2464-VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який набрав чинності 1 січня 2011 року.

Правовідносини, що склалися між сторонами, з 1 січня 2011 року регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VІ від 8 липня 2010 року (далі - Закон № 2464-VІ), яким визначається порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та стягнення цього внеску.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону № 2464-VI дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Платниками єдиного внеску за цим Законом, зокрема, є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464-VI).

Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464-VI закріплено обов'язок платників єдиного внеску сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Платники, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

Днем сплати єдиного внеску згідно ч. 10 ст. 9 цього Закону вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду.

Отже, строк сплати позивачем єдиного внеску: за листопад 2011 року до 20 грудня 2011 року (включно); сплачено 19 січня 2012 року (а.с. 68); за грудень 2011 року до 20 січня 2012 року (включно); сплачено 6 лютого 2012 року (а.с.69); за січень 2012 року - до 20 лютого 2012 року (включно); сплачено 22 лютого 2012 року (а.с. 70); за квітень 2012 року - до 20 травня 2012 року (включно); сплачено 28 травня 2012 року (с. 74); за липень 2012 року до 20 серпня 2012 року (включно); сплачено 21 серпня 2012 року (а.с. 75); за листопад 2012 року - до 20 грудня 2012 року (включно); сплачено11 січня 2013 року (а.с. 71); за грудень 2012 року - до 20 січня 2013 року (включно); сплачено 8 лютого 2013 року (а.с. 72); за квітень 2013 року - до 20 травня 2013 року (включно); сплачено 1 червня 2013 року (а.с. 73).

Частиною 11 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено що, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 13 вищевказаного Закону Пенсійному фонду та його територіальним органам надано право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Згідно із вимогами ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску, зокрема, штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;

Відповідно до ч. 13 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

У зв'язку із зазначеним вище відповідачем застосовано штрафні санкції до позивача у розмірі 10% від несплаченої суми зобов'язань та нараховано пеню у розмірі 0,1 відсотка від суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Позивачем не оспорюється правильність обчислення сум штрафів та пені в залежності від кількості днів прострочення сплати внеску та від сум сплати внеску, тому питання щодо відповідності (правильності) нарахованих сум штрафів та пені судом не розглядається.

Спірним питання у цій справі є правомірність/неправомірність прийняття відповідачем рішень про застосування до позивача штрафних санкцій за тієї умови, що позивач є комунальним підприємством та сплачує єдиний соціальний внесок за рахунок коштів, що несвоєчасно надходять до нього від контрагентів (одним з яких є Калінінська районна рада).

При розгляді цього питання та вирішенні справи по суті судом враховане наступне.

Згідно ч.ч. 1-3 ст. 78 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року

№ 436-IV Комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами. Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).

Відповідно до п. 1.1 Статуту позивача Комунальне підприємство зеленого будівництва Калінінського району створено розпорядженням міського голови № 280 від 28 лютого 2001 року на базі структурного підрозділу ділянки Державного комунального підприємства зеленого будівництва. Згідно п. 1.5, 3.2 Статуту майно підприємства є міською комунальною власністю та закріплено за підприємством на праві повного господарського відання. Органом, який уповноважений управляти майном підприємства, є виконком міської ради (а.с. 26-32).

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 36 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» охорона, утримання та розвиток зелених насаджень на об'єктах благоустрою комунальної форми власності фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Разом з тим, пунктом 4.10 Статуту передбачено, що підприємство реалізує свою продукцію (створення та догляд за зеленими насадженнями, будівництво та капітальний ремонт елементів міського благоустрою з зелених масивах, надання послуг щодо благоустрою та озелененню юридичним та фізичним особам та інші, передбачені п. 2.2 Статуту) по договірним цінам, а у випадках, передбачених законодавчими актами, - по регульованим цінам та тарифам.

Як встановлено під час розгляду справи, позивачем укладені договори про закупівлю послуг № 02/03-11 від 2 березня 2011 року, № 15/02-12 від 16 лютого 2012 року, № 15/02-13 від 15 лютого 2013 року, відповідно до яких позивач надає Калінінській районній у м. Донецьку раді (далі - Калінінська райрада) послуги на утримання об'єктів зеленого господарства. Калінінська райрада свою чергу здійснює оплату наданих послуг шляхом перерахування коштів на поточний рахунок позивача (п. 4.2 договорів) (а.с. 129-131).

Відповідно до матеріалів справи Калінінською райрадою для перерахування на розрахунковий рахунок позивача до органів казначейської служби (ГУДКУ) в якості оплати робіт по догляду за зеленими насадженнями у грудні 2011 року було надано платіжне доручення № 26 від 6 грудня 2011 року на суму 240 000,00 грн. Зазначене платіжне доручення не було виконане (а.с. 89). В якості підтвердження невиконання зазначеного вище доручення суду надані висновки фінансового відділу Калінінської райради «Про внесення змін та доповнень до рішення райради від 29 грудня 2011 року № 15/1 «Про бюджет району у місті на 2012 рік», відповідно до яких за кодом 100203 «Благоустрій міст» витрати збільшені на 240 000,00 грн, в тому числі за КЕКВ 1134 «Оплата послуг (крім комунальних)» (загальний фонд) збільшені витрати на 140 000,00 грн на погашення кредиторської заборгованості, що створилась у зв'язку із не проведенням платежів у грудні 2011 року в сумі 240 000,00 грн, та за КВЕК 2133 (по спеціальному фонду) - на 100 000,00 грн (а.с. 122-128). На підставі зазначених висновків Калінінською райрадою 9 лютого 2012 року прийнято рішення № 16/2 «Про внесення змін та доповнень до рішення райради від 29 грудня 2011 року № 15/1 «Про бюджет району у місті на 2012 рік», яким затверджений дефіцит бюджету району в місті в сумі 1 156 035,11 грн (з урахуванням вказаних вище 240 000,00 грн) (а.с. 120-121).

Для підтвердження дати оплати Калінінською райрадою послуг позивача щодо по догляду за зеленими насадженнями у 2012 році суду були надані платіжні доручення Калінінської райради та виписки з особового рахунку позивача: платіжне доручення № 1 від 18 січня 2012 року на суму 180 000,00 грн та виписка від 18 січня 2012 року (а.с. 90, 57), платіжне доручення № 2 від 3 лютого 2012 року на суму 200 000,00 грн та виписка від 1 лютого 2012 року (а.с. 91, 58), платіжне доручення № 3 від 21 лютого 2012 року на суму 240 000,00 грн та виписка від 21 та 22 лютого 2012 року (а.с. 92, 102, 59-60), доручення № 15 від 31 травня 2012 року на суму 32 000,00 грн та виписка від 27 травня 2012 року (а.с. 93), платіжне доручення № 16 від 6 червня 2012 року на суму 14 000,00 грн та виписка від 6 червня 2012 року (а.с. 94, 62), платіжне доручення № 35 від 14 серпня 2012 року на суму 20 900,00 грн та виписка від 21 серпня 2013 року (відповідно до відмітки на платіжному дорученні проведено ГУ ДКСУ 20 серпня 2012 року) (а.с. 95, 63); висновки фінансового відділу Калінінської райради «Про внесення змін та доповнень до рішення райради від 20 грудня 2012 року № 26/3 «Про бюджет району у місті на 2013 рік» за кодом 100203 «Благоустрій міст» витрати на погашення кредиторської заборгованості, що створилась станом на 1 січня 2013 року, збільшені на 534 728,00 грн, в тому числі за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» збільшені витрати загального фонду на 534 728,00 грн (а.с. 113-119) (у зв'язку із поверненням УДКСУ в Калінінському районі м. Донецька Калінінській райраді 28 грудня 2012 року фінансування у розмірі 534 728,0 грн, а.с. 176); рішення № 28/2, прийняте Калінінською райрадою 6 лютого 2013 року на підставі вказаних висновків, «Про внесення змін та доповнень до рішення райради від 20 грудня 2012 року № 26/3 «Про бюджет Калінінського району у місті на 2013 рік», яким затверджений дефіцит бюджету району в місті в сумі 995 222,50 грн (а.с. 111-112).

На підтвердження строку оплати наданих позивачем послуг з озеленіння району у 2013 році суду надані копії платіжних доручень Калінінської райради та виписки з розрахункового рахунку позивача: платіжне доручення № 1 від 10 січня 2013 року на суму 200 000,00 грн (перераховано ГУ ДКСУ 11 січня 2013 року) та виписка від 9 січня 2012 року (а.с. 96, 64), платіжне доручення № 2 від 5 лютого 2013 року на суму 200 000,00 грн (перераховано ГУ ДКСУ 7 лютого 2013 року) (а.с. 97), платіжне доручення № 3 від 8 лютого 2013 року на суму 274 728,00 грн (перераховано ГУ ДКСУ 15 лютого 2013 року) та виписка від 8, 11, 14-15 лютого 2013 року (а.с. 98, 65, 174-175), платіжне доручення № 4 від 20 лютого 2013 року на суму 244 000,00 грн (а.с. 99), платіжне доручення № 5 від 21 лютого 2013 року на суму 16 000,00 грн (перераховано ГУ ДКСУ 15 лютого 2013 року) (а.с. 100), платіжне доручення № 9 від 8 травня 2013 року на суму 300 000,00 грн (перераховано ГУ ДКСУ 31 травня 2013 року) та виписка (а.с. 101, 61).

Відповідно до виписок з банківського рахунку позивача (а.с. 57-67) та наданих суду платіжних доручень (а.с. 68-75), позивачем єдиний соціальний внесок сплачувався із запізненням. За поясненням позивача - після отримання коштів за надання послуг з озеленіння від Калінінської райради. При цьому позивач наполягає, що на виконання умов договорів про закупівлю послуг (а.с. 129-131) Калінінською райрадою своєчасно направлялись відповідні платіжні доручення до ГУ ДКСУ у Донецькій області, але останнім зазначені платежі своєчасно не проводились.

У липні 2013 року позивач звертався до Кабінету Міністрів України із запитом щодо затримки органами Держказначейства з місцевого бюджету оплати послуг, наданих підприємством (а.с. 107). Зазначений запит було переадресовано Державній казначейської служби України.

У листі від 13 серпня 2013 року № 11-03/2064-18490, яке направлено на адресу позивача, Державна казначейська служба України повідомляє, що оплата платіжних доручень органами Казначейства України здійснюється в порядку черговості їх надходжень, в межах строків, наданих органам Казначейства для перевірки документів, з дотриманням норм Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 21 січня 2004 року № 22, щодо дії платіжних доручень протягом 30 календарних днів з дати їх виписки. Враховуючи необхідність опрацювання значної кількості первинних та розрахункових документів, з метою уникнення соціальної напруги в суспільстві, органи Казначейства України забезпечують виконання, насамперед, захищених статей видатків бюджету, а саме: виплату заробітної плати, стипендій, допомоги малозабезпеченим сім'ям з дітьми та іншим незахищеним верствам населення, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, продуктів харчування, медикаментів тощо, перелік яких визначений частиною другою статті 55 Бюджетного кодексу України. Органи Державної Казначейської служби України вживають усіх можливих заходів щодо проведення у повному обсязі розрахунків згідно наданих платіжних доручень розпорядників коштів державного та місцевих бюджетів, направляючи на це весь наявний фінансовий ресурс єдиного казначейського рахунку (а.с. 109-110).

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач сплачує єдиний соціальний внесок із запізненням у зв'язку із затримкою розрахунків з ним за надані послуги з боку (в тому числі) Калінінської районної у м. Донецьку ради, при цьому вживає всі можливі заходи за для своєчасної сплати єдиного соціального внеску.

Разом із цим суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464-VІ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Враховуючи це, суд не може прийняти доводи позивача про неможливість сплати єдиного внеску у встановлений чинним законодавством строк у зв'язку із несвоєчасним отриманням коштів за виконані роботи від контрагентів.

Зважаючи на встановлені обставини у справі, враховуючи приписи Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому вимоги позивача про визнання незаконними та скасування рішень відповідача про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (неперерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 42 260,03 грн задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 122 -154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Комунального підприємства зеленого будівництва Калінінського району до Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Управління Державної казначейської служби України в Калінінському районі м. Донецька, про визнання незаконними та скасування рішень управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька про застосування штрафних санкцій №№ 276, 278, 279 від 12 березня 2012 року, № 236 від 6 березня 2012 року, № 1128 від 7 червня 2012 року, № 3701 від 6 грудня 2012 року, № 2144 від 29 жовтня 2012, №№ 657, 658, 659, 660 від 25 червня 2013 року на загальну суму 42 260,03 грн - відмовити в повному обсязі.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини складені та підписані 27 вересня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складений 2 жовтня 2013 року.

Суддя Волгіна Н.П.