Справа № 522/3227/13-а
Провадження № 2-а/522/845/13
УХВАЛА
19 вересня 2013 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Єршової Л. С.
при секретарі - Бондаревій Є. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови від 06 грудня 2012 року № 1701,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови від 06 грудня 2012 року № 1701.
В судовому засіданні до розгляду справи по суті суд вважає за доцільне розглянути клопотання позивача, заявлене разом з позовними вимогами, про поновлення встановленого законом строку звернення до адміністративного суду у зв'язку з його пропущенням. В обґрунтування зазначеного клопотання позивач зазначила, що на неодноразові звернення до адміністративної комісії не могла отримати оскаржувану постанову від 06.12.2012 року №1701 раніше, та отримала її лише 28 грудня 2012 року.
Представник позивача в судовому засіданні просив суд задовольнити клопотання про поновлення строку звернення до суду.
Представники відповідачів у судове засідання не з'явилися, були повідомлені про дату та час засідання належним чином.
Відповідно до положень ст. 99 КАС України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Позивач звернулася до адміністративного суду із вказаним позовом лише 11.02.2013 року, поважних причин для поновлення вказаного 10 денного строку, який в даному випадку відраховується з 28.12.2012 року, позивач не надала. Доводи представника позивача про те, що ОСОБА_1 17.01.2013 року звернулася до адміністративної комісії виконкому Одеської міської ради зі скаргою на вищезазначену постанову № 1701 від 06.12.2012 року та не пропустила строк звернення до суду, суд не приймає до уваги, оскільки на той час строк звернення вже був пропущений.
Згідно ч. 1 і 2 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 13 жовтня 2010 року №1425/11/13-10, якщо провадження у справі було помилково відкрито за адміністративним позовом, поданим із порушенням строку звернення до адміністративного суду, питання про поновлення якого судом не вирішувалося, і про пропуск строку стало відомо у ході розгляду справи, суд перевіряє поважність причин пропуску строку на звернення до суду і в разі визнання їх неповажними залишає адміністративний позов без розгляду.
За таких обставин, клопотання позивача не є обґрунтованим та не підлягає задоволенню, а її позов до адміністративної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови від 06 грудня 2012 року № 1701, слід залишити без розгляду.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови від 06 грудня 2012 року № 1701, підлягає залишенню без розгляду, як поданий після закінчення строків, установлених законом.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії виконавчого комітету Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови від 06 грудня 2012 року № 1701, - залишити без розгляду.
Ухвалу суду може бути оскаржено, про що протягом п'яти днів з дня проголошення подається апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л. С. Єршова
19.09.2013