ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2013 року 10:15
Справа № 808/7105/13-а
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Стрельнікової Н.В.,
розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,
м. Запоріжжя,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «МІК», м. Запоріжжя,
про стягнення пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі позивач, ЗОВФСЗІ) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «МІК» (далі відповідач, ТОВ «МІК»), в якому просить суд стягнути з відповідача пеню у розмірі 498 грн. 48 коп. за порушення термінів сплати суми адміністративно-господарських санкцій, застосованих до ТОВ «МІК» за невиконання нормативу робочих місць з працевлаштування інвалідів у 2010 році.
Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідач не виконав вимоги ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» та Наказу Міністерства праці та соціальної політики від 15.05.2007 за №223, якими визначено порядок та строки сплати адміністративно-господарських санкцій та пені, яка нараховується органами Фонду соціальної захищеності інвалідів за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
Представники сторін у судове засідання 18.09.2013 не з’явились.
Представник позивача подав до суду письмове клопотання (вх.№36786 від 18.09.2013) про розгляд справи за його відсутності. Позов підтримує та просить задовольнити його у повному обсязі.
Причини не прибуття у судове засідання представника відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце розгляду справи, суду не відомі. Копія ухвали про відкриття провадження у справі та судова повістка були отримані уповноваженою особою відповідача 09.09.2013 про що свідчить наявне у матеріалах справи поштове повідомлення.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Станом на час розгляду справи заперечень на позов відповідачем суду не надано.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на те, що представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи за його відсутності, а представник відповідача не прибув у судове засідання з невідомих причин, суд вважає, що наразі відсутні перешкоди для розгляду справи у цьому судовому засіданні та вважає можливим розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2012 у справі №2а-0870/3531/11, яка набрала законної сили, з відповідача на користь ЗОВФСЗІ була стягнута сума адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3090 грн. 55 коп. за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів у 2010 році.
Наявна у матеріалах справи копія виписки по рахунку ГУДКСУ в Запорізькій області свідчить про те, що 27.06.2013 відповідач сплатив на користь ЗОВФСЗІ суму адміністративно-господарських санкцій в повному обсязі, у розмірі 3090 грн. 55 коп.
Позивач у свою чергу, відповідно до вимог ч. 2 ст. 20 «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України», нарахував відповідачу пеню у розмірі 498 грн. 48 коп. за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій. Період нарахування пені – з 16.04.2011 наступний день граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій) по 27.06.2013 (дата сплати санкцій).
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» №875-XII від 21.03.1991 (далі Закон №875-XII) порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Частиною 3 цієї статті встановлено, що сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.05.2007 за №552/13819, затверджено Порядок нарахування пені та її сплати (далі Порядок).
Згідно п. 3.8 Порядку Пеня сплачується роботодавцями за рахунок прибутку, що залишається після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). У разі відсутності коштів стягнення пені може бути звернено на майно роботодавця в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 20 Закону№875-XII.
Пунктом 3.9 моментом сплати роботодавцем пені вважається:
а) при сплаті готівкою - день переказу грошей поштою або через установу банку на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства;
б) при безготівковому розрахунку - день перерахування суми платежу з рахунка платника на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, незалежно від часу її зарахування до бюджету.
З огляду на викладене, оскільки під час розгляду справи відповідачем не надано доказу сплати пені у розмірі 498 грн. 48 коп. на рахунки Державного казначейства, суд вважає позовні вимоги ЗОВФСЗІ обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 71, 72, 159-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «МІК» про стягнення пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МІК» (ідентифікаційний код 30105738) на користь Запорізького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів (ідентифікаційний код 20508338) суму пені, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2010 році у розмірі 498 (чотириста дев’яносто вісім) гривень 48 копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.В. Стрельнікова