Постанова № 33851573, 25.09.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2013
Номер справи
821/2256/13-а
Номер документу
33851573
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" вересня 2013 р. 15 год.09 хв.Справа № 821/2256/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Дубровної В.А.,

при секретарі: Рябчич А.М.,

за участю представників:

позивача - Кермача А.І.,

відповідача - Пєріна А.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Амфіра" до Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області про визнання протиправними дій та скасування рішення,

встановив:

Фермерське господарство "Амфіра" (надалі - позивач, ФГ "Амфіра") звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби ( надалі - відповідач), у якому просить -

- визнати протиправними дії щодо проведення зустрічної звірки та складання акту від 30.05.2011 року №124/15-2/37557135 "Про неможливість проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 року";

- скасувати рішення № 2 від 01.06.2013 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Відповідно до ст. 55 КАС України судом протокольно ухвалено щодо процесуального правонаступництва відповідача шляхом заміни Бериславської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби на її правонаступника Новокаховську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Херсонській області ( далі - ОДПІ).

В обґрунтування вказаних вимог позивач вказує, що ОДПІ порушено вимоги Податкового кодексу України стосовно порядку проведення перевірок, оскільки податкове законодавство розрізняє порядок проведення зустрічної звірки та документальної перевірки, а також результати їх оформлення, зокрема за результатами зустрічної звірки складається довідка, проте відповідачем складений акт при неможливості проведення зустрічної звірки. Щодо правомірності оскаржуваного рішення, то позивач вважає, що твердження податкового органу про не відповідність діяльності ФГ «Амфіра» вимогам пунктів 209.6, 209.7, 209.17 ст.209 Податкового кодексу України за період з 01.11.2012 р. по 31.03.2013 року, суперечить п. 209.11 ст.209 Податкового кодексу України. Позивач вказує, що 01.11.2012 року відповідачем було видано ФГ «Амфіра» свідоцтво суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, тому у розумінні п. 209.11 ст. 209 Податкового кодексу України право у відповідача на висновок щодо перевищення 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг за 12 послідовних періодів виникає не раніше 01.11.13 р.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Відповідач згідно наданих письмових заперечень проти адміністративного позову пояснив, що за результатами проведення зустрічної звірки ФГ «Амфіра» щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за період з 01.01.2012 р. по 31.03.2012 року документально не підтверджено здійснення господарської діяльності щодо власного вирощування сільськогосподарської продукції за 2012-2013 роки, а тому відповідно до пунктів 209.6, 209.7, 209.17 ст. 209 Податкового кодексу України ФГ «Амфіра» правомірно було виключено з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, які брали участь у судовому засіданні, з'ясувавши обставини справи, перевіривши доводи та давши їм належну правову оцінку, проаналізувавши норми чинного законодавства України, оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Фермерське господарство «Амфіра» зареєстровано юридичною особою Бериславською районною державною адміністрацією 26.05.2011 року за №14811020000000813, про що свідчить Виписка з ЄДР.

Відповідно до Свідоцтва № 200075273 від 01.11.2012 року про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість Фермерське господарство «Амфіра» було зареєстровано як суб'єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

Судом встановлено, що на підставі пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20, п. 73.5 ст.73 Розділу І Податкового кодексу України Бериславською МДПІ Херсонської області ДПС було здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо підтвердження господарських відносин із платниками податків за період з 01.01.2012 по 31.03.2013 року, за наслідками якої було складено акт від 30.05.2013 р. за №124/15-2/37557135 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2012 р. по 31.03.2013 р.», оскільки ФГ "Амфіра" має стан платника відмінний від основного, а саме: "9" - направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням.

Висновком даного акту не визнано ФГ «Амфіра» виробником сільськогосподарської продукції та посередником з операцій купівлі-продажу, оскільки її придбання документально не підтверджено, тому у підприємства відсутній об'єкт оподаткування податком на додану вартість по операціях з контрагентами-покупцями в розумінні ст. 134 та ст.185 Податкового Кодексу України. В результаті неправомірного знаходження на спеціальному режимі оподаткування податком на додану вартість з 01.11.2012 року декларування показників по скороченій декларації за період з 01.11.2012 року по 31.03.2013 року відповідно до п. 209.1, п.209.6, п. 209.11 ст. 209 Податкового кодексу України є необґрунтованим. В порушення п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст.187, п. 209.1, п.209.6, п. 209.11 ст. 209 Податкового кодексу України підприємством завищено податкові зобов'язання з ПДВ за березень 2013 року у сумі 3264435 грн. Задекларована сума податкового зобов'язання ПДВ є самостійно задекларованою ФГ «Амфіра» з метою формування штучного податкового кредиту покупцям.

На підставі вказаних висновків відповідачем було прийнято рішення №2 від 01.06.2013 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, яке предметом оскарження у даній справі.

Як вбачається зі змісту вказаного акту підставою для вказаних висновків стали наступні обставини, а саме для дослідження господарської діяльності та повноти дотримання податкового законодавства на адресу ФГ «Амфіра» надіслано запит від 19.04.2013 р. за №1314/7/15-205 щодо надання документального підтвердження формування податкових зобов'язань за період 01.01.2012 р. по 31.03.2013 р. У зв'язку з ненаданням відповіді на вказаний запит та з метою проведення позапланової виїзної перевірки даного підприємства з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 27.05.2011 р. по 31.03.2013 року відповідно до наказу № 367 від 26.04.13 та направлення № 103 від 29.04.2013 р. відділом податкового контролю 29.04.2013 року здійснено вихід за юридичною адресою ФГ «Амфіра», м.Берислав, вул. Луначарського, 8. При виході за вказаною адресою зі слів представником власника приміщення за вказаною адресою ОСОБА_3 з'ясовано, що ФГ «Амфіра» не орендує приміщення з квітня 2012 року, посадова особа ФГ «Амфіра» у приміщенні будівлі не знаходиться, про що складено акт № 7/22/37557135 від 29.04.13 р. про відсутність за місцезнаходженням підприємства за юридичною адресою та акт №8/22/37557135 від 29.04.13 р. про неможливість вручення наказу, направлень та неможливість проведення позапланової виїзної перевірки ФГ "Амфіра".

Правомірність та обґрунтованість дій податкового органу щодо проведення зустрічної звірки ФГ «Амфіра» та складання за її наслідками вищевказаного акту є предметом розгляду даної справи.

Пунктом 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право з метою отримання податкової інформації проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платників податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Відповідно до п.2 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (далі - Порядок №1232), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232 визначені підстави для проведення зустрічних звірок, а саме встановлено, що зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

Отже, аналізуючи вищезазначені нормативно-правові приписи, суд приходить до висновку, що податкове законодавство дозволяє податковим органам проводити зустрічну звірку суб'єкта господарювання виключно за наявності хоча б однієї з двох підстав: або, якщо під час перевірки платника податків та зборів (контрагента суб'єкта господарювання) виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій з суб'єктом господарювання, або, якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

Проте, в ході розгляду справи, судом встановлено, що підставою для проведення зустрічної звірки було неможливість проведення позапланової виїзної перевірки ФГ «Амфіра» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 27.05.2011 р. по 31.03.2013 року відповідно до наказу Бериславської МДПІ № 367 від 26.04.13 р. та направлення Бериславської МДПІ № 103 від 29.04.2013 р., копії яких залучено до матеріалів справи.

При цьому, відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів, що свідчать про наявність у податкового органу сумнівів стосовно факту здійснення операцій позивачем у вигляді саме актів перевірок його контрагентів, або існування розбіжностей задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань у ФГ «Амфіра» з контрагентами.

Пунктами 3,4 Порядку № 1232 встановлено, що з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних.

Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Вимоги щодо оформлення запиту визначені п.73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, відповідно до якого органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.

Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби; 2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок; 3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків; 4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної; 5) у разі проведення зустрічної звірки; 6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.

В ході розгляду справи судом встановлено, що відповідачем було направлено на адресу ФГ «Амфіра» запит від 19.04.2013 р. за № 1314/7/15-205, не виконання якого стало підставою для прийняття Бериславською МДПІ наказу № 367 від 26.04.13 про проведення позапланової виїзної перевірки ФГ «Амфіра» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 27.05.2011 р. по 31.03.2013 року.

Проте, доказів направлення податковим органом на адресу позивача запиту з метою проведення зустрічної звірки суду не надано.

Суд зазначає, що відповідно до п.73.5 ст. 73 Податкового кодексу України встановлено, що зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Як встановлено судом, відповідачем не було отримано від позивача первинних бухгалтерських документів, а тому відповідачем під час проведення зустрічної звірки не здійснювалося співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, оскільки такі документи у відповідача були відсутні, що взагалі суперечить меті проведення зустрічної звірки.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що у спірних правовідносинах відповідачем було порушено законодавчо встановлений порядок та спосіб проведення зустрічної звірки, передбачений п.73.5 ст. 73 Податкового кодексу України та Порядком №1232 від 27.12.2010 року.

Відповідно до пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" з метою впровадження єдиного порядку направлення та обліку запитів на проведення зустрічних звірок, оформлення, накопичення та реалізації їх матеріалів органами державної податкової служби наказом ДПА України від 22 квітня 2011 року № 236 затверджені Методичні рекомендації щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок ( далі - Методичні рекомендації № 236).

Пунктом 4.4 Методичних рекомендацій № 236 передбачено, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - Акт). Зразок Акту про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання наведений у додатку №3 до вказаних Методичних рекомендацій, в якому зазначаються причини неможливості проведення зустрічної звірки, встановлені в ході організації проведення зустрічної звірки причини неможливості її проведення із наведенням реквізитів документів, що підтверджують цей факт (копії яких додаються до акта); перелічуються заходи проведені в ході організації проведення зустрічної звірки з метою забезпечення підтвердження господарських відносин; відомості про суб'єкта господарювання, його відповідальних осіб за фінансово-господарську діяльність суб'єкта господарювання.

Пунктами 4.5, 4.6 Методичних рекомендацій № 236 визначено, що при отриманні від суб'єкта господарювання (у встановлений статтею 73 Кодексу термін) інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження відповідальний підрозділ проводить зустрічну звірку суб'єкта господарювання протягом 3 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої інформації та її документального підтвердження. За результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки, зразок якої наведений у додатку №3 до вказаних Методичних рекомендацій. Висновком вказаної довідки є результати документальної звірки суб'єкта господарювання, якою підтверджено або не підтверджено, або частково підтверджено реальність здійснення господарських відносин із платником податків, їх вид, обсяг, якість та розрахунки, в також якщо звіркою суб'єкта господарювання встановлено відображення (не відображення, неповне відображення) в податковому обліку господарських операцій та розрахунків із платником податків.

Як вбачається з дослідженого судом спірного акту ОДПІ від 30.05.2013 р. за №124/15-2/37557135 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2012 р. по 31.03.2013 р.» податковий орган всупереч вищевказаним вимогам нормативно-правових актів у вказаному акті зробив висновки щодо документального не підтвердження виробництва та придбання сільськогосподарської продукції, відсутність об'єкта оподаткування податком на додану вартість по операціях з контрагентами-покупцями в розумінні ст. 134 та ст.185 Податкового Кодексу України, неправомірне декларування показників звітності по скороченій декларації та завищення податкових зобов'язань з ПДВ за березень 2013 року у сумі 3264435 грн., які відповідають вимогам до змісту довідки про результати проведення зустрічної звірки.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що результати проведеної зустрічної звірки оформлені з порушенням законодавчих норм, а саме: складено акт від 30.05.2013 р. за № 124/15-2/37557135 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2012 р. по 31.03.2013 р.», який не відповідає вимогам додатку 3 Методичних рекомендацій № 236, тому позовні вимоги щодо визнання протиправними дії по складанню вказаного акту є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Щодо правомірності прийняття відповідачем рішення № 2 від 01.06.2013 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

За змістом оскаржуваного рішення вбачається, що відповідачем виключено ФГ "Амфіра" з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування згідно висновків акту ОДПІ від 30.05.2013 р. за № 124/15-2/37557135 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2012 р. по 31.03.2013 р. », відповідно до яких ФГ "Амфіра" не надано документального підтвердження здійснення підприємницької діяльності у сфері сільського господарства за 2012-2013 рік та не підтверджено постачання вироблених (наданих) ФГ «Амфіра» сільськогосподарських товарів ( послуг) на власних та орендованих основних фондах, що є підставою вважати поставку протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарських товарів/послуг, питома вага яких перевищує 25 % вартості всіх поставлених товарів/послуг відповідно до п. 209.11 ст. 209 Податкового кодексу України, відповідно позивач вважається платником податку на загальних підставах з 01 листопада 2012 року.

Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства врегульовано статтю 209 Податкового кодексу України, зокрема -

- резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування ( п. 209.1 ст.209 Кодексу);

- сільськогосподарським вважається підприємство основною діяльністю якого є поставка вироблених ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно. Для новоутвореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого суб'єктом господарювання, який здійснює господарську діяльність менше дванадцяти календарних місяців, така питома вага сільськогосподарських товарів (послуг) розраховується за наслідками кожного звітного податкового періоду ( п. 209.6 ст.209 Кодексу);

- якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то орган державної податкової служби виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та може повторно включити його до такого реєстру після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав, визначених цією статтею (пп. «б» п.209.11 ст. 209 Кодексу).

Реєстрація сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, у тому числі виключення з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування здійснюється за правилами та у строки, встановлені статтею 209 Податкового Кодексу України та розділом VI Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 7 листопада 2011 р. №1394, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2011 р. за №1369/20107 (далі - Положення №1394).

Згідно з п. 6.4. Положення № 1394 якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то:

- на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений статтею 209 розділу V Кодексу. Таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку;

- податковий орган виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та може повторно включити його до такого реєстру після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав, визначених статтею 209 розділу V Кодексу та цим Положенням;

- таке підприємство вважається платником зазначеного податку на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення.

Пунктом 6.4.5. цього Положення передбачено, якщо за результатами документальної або камеральної перевірки податковий орган встановить, що підприємство не відповідало критеріям, встановленим пунктом 209.6 статті 209 розділу V Кодексу (підпункт 6.1.1 пункту 6.1 цього розділу), на момент подання заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, яка стала підставою для видачі Спеціального свідоцтва, то податковий орган приймає рішення про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування за формою № 6-РРС. На підставі такого рішення податковий орган виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, проводить анулювання Спеціального свідоцтва та реєстрацію сільськогосподарського підприємства як платника ПДВ на загальних умовах із формуванням нового Свідоцтва за процедурами перереєстрації.

Отже, обов'язковими умовами для встановлення фактів не відповідності сільськогосподарського підприємства критеріям, встановленим пунктом 209.6 статті 209 розділу V Кодексу є результати проведення документальної або камеральної перевірки платника податків, з якими законодавець пов'язує безпосереднє виникнення у податкового органу підстав для прийняття рішення про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Як вже зазначалось вище, рішення №2 від 01.06.2013 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування було прийнято відповідачем за наслідками проведення зустрічної звірки, яка відповідно до пункту 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України не є перевірками.

Крім того, при розгляді даної справи судом визнано неправомірними дії відповідача щодо проведення зустрічної звірки та наслідків її оформлення, що свідчить про відсутність у відповідача законних підстав для прийняття оскаржуваного рішення.

Також судом встановлено, що відповідно до вимог ст. 209 Податкового кодексу України з 01 листопада 2012 року позивач застосовував спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість № 200075273 (дата реєстрації суб'єктом спеціального режиму оподаткування - 01 листопада 2012 року, дата початку дії свідоцтва - 01 листопада 2012 року), в якому зазначені види діяльності позивача за КВЕД: 01.11.0 вирощування зернових та технічних культур.

Судом встановлено, що на момент видачі вказаного свідоцтва ( станом на 01.11.2012 року) позивач відповідав вимогам, що ставляться до сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість і податковий орган вказаний факт не заперечує, оскільки свідоцтво видавалось на підставі заяви позивача із зазначенням вартості товарів (послуг), поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів, з доданим до неї витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців із зазначенням видів діяльності.

Проте, в ході розгляду даної справи відповідачем не надано доказів щодо подання ФГ «Амфіра» не достовірних даних, які стали підставою для його реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування 01.11.2012 року.

За правилами ч. 2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи, що відповідач не довів правомірність своїх дії, не зміг надати належних та допустимих доказів, щодо організації проведення перевірки позивача та прийняття рішення № 2 від 01.06.2013 року про виключення його з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування, тому суд приходить до висновку що ОДПІ діяла не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 122, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії щодо проведення зустрічної звірки та складання акту від 30.05.2013 року №124/15-2/37557135 "Про неможливість проведення зустрічної звірки ФГ "Амфіра" щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків, їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2012 року по 31.03.2013 року".

Скасувати рішення № 2 від 01.06.2013 року про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 02 жовтня 2013 р.

Суддя Дубровна В.А.

кат. 8