Постанова № 3384384, 27.11.2008, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.11.2008
Номер справи
2а-8024/08
Номер документу
3384384
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія № 66

ПОСТАНОВА

Іменем  України

27 листопада 2008 року                                                                   справа № 2а-8024/08

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді:                                        Ушакова Т. С.

при секретарі:                            Ігнатович О.А.,

за участю сторін:

прокурор:                             Ващенко А.Л., посвідчення № 377,

представник позивача:     Піднебесний А.П., довіреність від 16.01.2008 року,

представник відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Луганської міської багатопрофільної лікарні № 3 про стягнення суми штрафу у сумі 510 грн., -

ВСТАНОВИВ:

15 квітня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області до Луганської міської багатопрофільної лікарні № 3 про стягнення суми штрафу у сумі 510 грн., в якому зазначено, що постановою від 13.07.2007 року на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 510 грн. Суму штрафу відповідачем не сплачено.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та його структурних підрозділів.

Відповідно до п. 1.2 Статуту ДП НЕК «Угренерго» воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000.

Головною метою діяльності ДП НЕК „Укренерго" є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), до основних напрямків діяльності віднесено здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" та Положення (п.п. 2.2.16 п. 2.2. Статуту).

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав письмові заперечення на позов, просив розглядати справу за його відсутності.

Вислухавши прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що у вересні 2006 року позивачем обстежено Луганську міську багатопрофільну № 3, в результаті чого відповідача було зобов'язано привести рівень надійності електропостачання струмоприймачів 1 категорії у відповідність діючого законодавства після внесення змін і затвердження технічної документації у термін до 15.02.2007 року.

У травні 2007 року інспектором Державної інспекції з енергонагляду проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису від 19.12.2006 року ЛЦ 175 № 453/2 про усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Відповідно до акту обстеження ЛЦ 175 № 241 від 29.05.2007 р. та акту перевірки від 29.05.2007 р. ЛЦ 175 № 78 встановлено, що відповідачем не виконано вимоги п.п. 1-6 припису Інспекції від 15.09.2006 р.

На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 13.07.2007 р. ЛЦ 175 № 78 на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 510 грн.

Копію постанови відповідач отримав 23.07.2007 p., що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення № 692410.

До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.

Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України. Частиною 5 ст. 9 зазначеного Закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.

Так, відповідно до ч.3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.

Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до положення ч. 6 ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони- суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі  викладеного,  керуючись  ст.ст.  2,   17,  87,  94,  98,   158  -   163  Кодексу адміністративного судочинства України,  суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області задовольнити повністю.

Стягнути з Луганської міської багатопрофільної лікарні № 3 (91029, м. Луганськ, кв. Щербакова, 1, р/р 35414001001325 в УДКУ Луганської області, МФО 804013, ідентифікаційний код 01984719) на користь Державного бюджету України суму штрафу у розмірі 510 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.