Справа № 2-а-3698/2008
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 грудня2008року м.Івано-Франківськ
Колегія суддів Івано-Франківського окружного адміністративного суду в складі: головуючогоГундяка В.Д.
суддів: Матуляка Я.П.,
Кафарського В.В.,
присекретаріБітківській Г.П.,
за участю: представника позивача Захаріїва Б.Д.,
представників відповідача Ясінського Т.І., Олійник Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом ОСББ “Галицький Двір” до ДПІ в м.Івано-Франківську про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И Л А :
05.05.2008 року ОСББ “Галицький Двір” звернулося з адміністративним позовом до ДПІ в м.Івано-Франківську про скасування податкового повідомлення-рішення. Позовні вимоги мотивувало тим, що податкове повідомлення рішення відповідача від 17.03.2008 року за №0019791501/0 підлягає до скасування як протиправне, оскільки штрафна санкція, за якою і прийнято оскаржуване рішення суб”єкта владних повноважень, застосована до ОСББ “Галицький Двір” неправомірно.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив,що позивачем було подано звіт до ДПІ м.Івано-Франківська як неприбутковою організацією у строк встановлений згідно п. “в” пп.4.1.4 п.4.1 ст.1 ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Крім того вважає, що звіт про використання коштів неприбуткових організацій, поданий позивачем не є податковою декларацію, а тому відсутні підстави для застосування штрафних санкцій.
Представники відповідача в судовомузасіданні позовні вимоги не визнали, суду пояснили, що позивач перебуває на загальній системі оподаткування та до Реєстру неприбуткових установ та організацій не включений, тому зобов’язаний подавати податкову декларацію до ДПІ у строки встановлені п. “б” пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Вважають, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято у повній відповідності з вимогами чинного законодавства.
Вислухавши представника позивача, представників відповідача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних мотивів.
Як встановлено в судовому засіданні відповідачем по справі була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання позивачем податкової звітності, за результатами якої складено акт за №143/15-1/35276496 від 04.03.2008 року.
На підставі акта перевірки прийняте оспорюване податкове повідомлення-рішення №0019791501/0 від 17.03.2008 року, яким позивачу визначене податкове зобов”язання з податку на прибуток в сумі 170 грн. за. штрафними санкціями. Причиною застосування вищевказаних санкцій було порушення позивачем по справі п.16.4 ст.16 ЗУ “ Про оподаткування прибутку підприємств”.
В судовому засіданні встановлено, що позивач зареєстрований як платник всіх передбачених чинним законодавством податків та взятий на відповідний облік в органах ДПІ з 31.07.2007 року. 27.02.2007 року позивачем до ДПІ в м.Івано-Франківську подано звіт про використання коштів неприбуткових організацій. Дані обставини підтверджені представником позивача у судовому засіданні та згідно ч.3 ст. 72 КАСУ не потребують доказування.
Так як ОСББ “Галицький Двір” зареєстроване як платник податків на загальній системі оподаткування, згідно вимог ст.9 ЗУ “Про систему оподатковування” до відношенню до нього встановлений обов”язок платника податку подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов”язані з обчисленням та сплатою податків. Посилання представника позивача на те, що ОСББ “Галицький Двір” не може бути платником податку на прибуток, так як його діяльність не спрямована на одержання прибутку, не може бути взята до уваги, оскільки чинним законодавством України об”єднанням співвласників багатоквартирного будинку не заборонено зайняття окрім основної, ще і підприємницькою діяльністю та отримання прибутку. Крім цього суд враховує, що п.7.11 ст.7 ЗУ “ Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено можливість оподаткування неприбуткових установ і організацій. Згідно п.п. 7.11.10 п. 7.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" з метою оподаткування центральний податковий орган веде реєстр всіх неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування згідно з положеннями цієї статті. Державна реєстрація неприбуткових організацій здійснюється у порядку, передбаченому відповідним законодавством.
Статтею 7 ЗУ “Про оподаткування прибутку підприємств” визначаються особливості оподаткування, обліку та порядок подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами та організаціями, а також визначено перелік установ та організацій, які за умови дотримання чинного законодавства, в цілях оподаткування податком на прибуток, включаються до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Згідно п.п.7.11.12 ЗУ “Про оприбуткування прибутку підприємств” центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації. Набуття статусу неприбуткової організації здійснюється при її первісній реєстрації.
Згідно наказу ДПА від 11.07.1997 року за №232, зареєстрованого МЮУ 06.08.1997 року за №291/2095 для внесення до Реєстру неприбуткова організація або установа повинна подати (надіслати) до податкового органу за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою 1-РН, а також копію статутних і установчих документів.
При визначені прибутковості чи неприбутковості установи підставою, яка звільняє особу від сплати податку на прибуток, є факт внесення організації чи установи до Реєстру неприбуткових організацій чи установ в порядку, затвердженому наказом ДПАУ від 11.07.1997 за №232, який зареєстрований в МЮУ 06.08.1997 за №291/2095.
В судовому засіданні представник позивача визнав ту обставину, що вищевказані документи податковому органу не були позивачем подані. .
Таким чином позивач до Реєстру неприбуткових установ та організацій не включений і тому підставно перебуває на загальні системі оподаткування.
Відповідно до абзацу першого пункту 11.1 ст.11 ЗУ “Про оподаткування прибутку підприємства” для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Відповідно до п.16.4 вказаного Закону податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком.
Згідно п. “б” пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Проте податкова декларація була подана позивачем 27.02.2008 року, тобто з пропущенням строку встановленого для подачі декларацій для квартального податкового періоду.
Згідно п.17.1.1 ст.17 ЗУ “Про порядок погашень зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Оскільки, як підтверджено з”ясованими в судовому засіданні обставинами справи та дослідженими доказами, факт порушення чинного податкового законодавства з боку позивача мав місце, фінансова санкція застосована правомірно та у розмірі, визначеному чинним законодавством, оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте відповідачем по справі в межах своєї компетенції, та виконання покладених на нього функцій, відповідає дійсним обставинам справи, тому є повністю законним та підставним, і як наслідок не може бутивизнане нечинними.
На підставі п.п.7.11.12 ст.7, п.16.4 ст.16 ЗУ “Про оподаткування прибутку підприємств”, наказу ДПА від 11.07.1997 року за №232, зареєстрованого МЮУ 06.08.1997 року за №291/2095, п.п.17.1.1 ст.17 ЗУ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
в задоволенні позову відмовити.
Постанованабирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Строк подання заяви про апеляційне оскарження рахується з 30.12.08, як дня складення постанови у повному обсязі.
Головуючий В.Д. Гундяк
Судді: Я.П. Матуляк
В.В. Кафарський