ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2013 року м. Київ К/9991/1821/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого Степашка О.І.
суддів: Островича С.Е
Федорова М.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області
на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22.10.2010
та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010
у справі № 2а-22259/10/0570
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Форте Україна» доАртемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької областіпростягнення суми бюджетного відшкодування ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Форте Україна» (далі по тексту - позивач, ТОВ «Форте Україна») звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області (далі по тексту - відповідач, Артемівська ОДПІ) про стягнення суми бюджетного відшкодування.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 22.10.2010, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010, позов задоволено.
В касаційній скарзі відповідач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач є платником податку на додану вартість, свідоцтво платника ПДВ № 05946708 НВ № 066719 видано Артемівською ОДПІ 17.07.2001.
Позивачем до податкового органу подані податкові декларації, розрахунки сум бюджетного відшкодування та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування.
Як вбачається з матеріалів справи, Артемівською ОДПІ було проведено перевірку ТОВ «Форте Україна» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ за періоди червень, липень, грудень 2009 року та січень 2010 року, за результатами якої складено акти: від 08.09.2009 № 3131/23/31279561, від 01.10.2009 № 3331/2342/31279561, від 05.03.2010 № 439/15/31279561, від 31.03.2010 № 655/15/31279561.
На підставі наведених актів перевірок відповідачем зменшено суми ПДВ, заявлені ТОВ «Форте Україна» до відшкодування, що зумовило прийняття наступних податкових повідомлень рішень: від 15.03.2006 № 0000351640/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ за грудень 2009 року на 2777,00 грн., від 02.04.2010 № 0000451640/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2010 року на 1389,00 грн., від 03.06.2010 № 0000322342/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2010 року на 2428,00 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення позивачем оскаржено не було.
Таким чином, сума, яку заявлено до бюджетного відшкодування за червень, липень, грудень 2009 року та січень 2010 року складає 243345,00 грн., податковими повідомленнями-рішеннями зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ на 6594,00 грн., відшкодуванню підлягає ПДВ у сумі 236751,00 грн., у тому числі за червень 2009 року 96028 грн., за липень 2009 року 41405,00 грн., за грудень 2009 року 80482,00 грн., за січень 2010 року 25430,00 грн. Позивач у позові просить стягнути суму бюджетного відшкодування з урахуванням зменшення у сумі 236751,00 грн.
Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
За приписами пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» ( в редакції, чинною у спірний період) якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (пп. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону).
На виконання наведених вимог позивачем подано до відповідача податкові декларації з податку на додану вартість за червень, липень, грудень 2009 року та за січень 2010 року, розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення сум бюджетного відшкодування.
Наявними у матеріалах справи документами (договори, накладні, акти приймання-передачі, податкові накладні, розрахункові документи, тощо) підтверджується укладання та виконання господарських операції, які є об'єктом оподаткування, відповідно до вимог Закону України «Про податок на додану вартість». Зазначене підтверджує реальність цих операцій, тобто правомірність включення сум ПДВ по цим операціям до податкового кредиту, а також правильність сум, які заявлені позивачем до відшкодування.
Актами перевірки № 3131/23/31279561, № 3331/2342/31279561, № 439/15/31279561, № 655/15/31279561 підтверджені заявлені позивачем суми бюджетного відшкодування.
Відповідно до матеріалів справи відповідачем направлені до УДК висновки про суми відшкодування податку на додану вартість: від 21.09.2009 № 1146 ТОВ «Форте Україна» станом на 21.09.2009 за декларацією зареєстрованою в ДПІ 17.07.2009 вхідний № 9000409504, підлягає відшкодуванню з бюджету ПДВ в сумі 96028,00 грн.; від 08.10.2009 № 1218 ТОВ «Форте Україна» станом на 08.10.2009 за декларацією зареєстрованою в ДПІ 19.08.2009 вхідний № 28089, підлягає відшкодуванню з бюджету ПДВ в сумі 41405,00 грн.; від 15.03.2010 № 241 ТОВ «Форте Україна» станом на 15.03.2010 за декларацією зареєстрованою в ДПІ 20.01.2010 вхідний № 9002707118, підлягає відшкодуванню з бюджету ПДВ в сумі 77705,00 грн.; від 21.04.2010 № 411 ТОВ «Форте Україна» станом на 21.04.2010 за декларацією зареєстрованою в ДПІ 22.02.2010 вхідний № 9000388523, підлягає відшкодуванню з бюджету ПДВ в сумі 21613,00 грн.
Пунктом 4.1 Порядку про відшкодування податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації, Державного казначейства України від 02.07.1997 N 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України, Державного казначейства України від 21.05.2001 N 200/86), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2001 за N 489/5680В, передбачено, що відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів (форма наведена в додатку 2) або за рішенням суду.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанції щодо стягнення на користь позивача з державного бюджету України заборгованості з податку на додану вартість по деклараціям червень, липень, грудень 2009 року та січень 2010 року у сумі 236751,00 грн.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судами першої та апеляційної інстанцій належним чином з'ясовані обставини справи та дано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального та процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 220-1, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області відхилити.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Головуючий(підпис)О.І. СтепашкоСудді(підпис)С.Е. Острович (підпис)М.О. Федоров
З оригіналом згідно Помічник суддіО.Я. Меньшикова