Постанова № 33824444, 25.09.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2013
Номер справи
805/12602/13-а
Номер документу
33824444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2013 р. Справа №805/12602/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12-30 год.

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Волгіної Н.П.,

при секретарі судового засідання - Алфьорової А.Ю., за участю:

представника позивача - Гапєєва Є.А.

представника відповідача - Воробцова Р.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції до Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Шахтарської Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» шляхом зупинення проведення відкотного квершлагу на пл. с-6-1.

Ухвалою суду від 2 вересня 2013 року задоволено клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення по справі.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначене наступне.

Відповідно до направлення на перевірку № 110 від 23 липня 2013 року 28 серпня 2013 року посадовими особами теруправління проведено позапланову перевірку суб'єкта господарювання (об'єкта) Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» розташованого за адресою: м. Вугледар, вул. Магістральна, буд. 4, Відкотного квершлагу на пл. с-6-1 на предмет виконання вимог законодавства з охорони праці, під час якої виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці, з яких шістнадцять створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

У зв'язку із виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей, позивач вважає, що є підстави для зупинення робіт по проведенню відкотного квершлагу на пл. с-6-1 з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей.

Керуючись п. 2.26 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11 серпня 2011 року № 826 (далі - Положення), позивач звернувся до суду з даним позовом.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог та надав заяву про визнання позову.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Державне підприємство «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» зареєстроване 10 квітня 2006 року, обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за кодом 34032208, місцезнаходження: 85670, Донецька область, м. Вугледар, вул. Магістральна, буд. 4 (а.с. 49-51).

23 липня 2013 року Донецько-Макіївською державною регіональною гірничотехнічною інспекцією у вугільній промисловості Донецького гірничого округу прийнято наказ № 16, про проведення в серпні місяці 2013 року позапланових заходів по здійсненню державного надзору (контролю) в частині перевірки виконання шахтами актів або інших приписуючи документів, відносно усунення порушень вимог законодавства по охороні праці, виданих по результатам проведення планових заходів органами Держгірпромнагляду України на підприємства підзвітних Донецько-Макіївській державній регіональній гірничотехнічній інспекції (а.с. 18).

23 липня 2013 року Донецько-Макіївською державною регіональною гірничотехнічною інспекцією у вугільній промисловості на ім'я директора Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» виписано направлення на проведення перевірки стану охорони праці, промислової безпеки, охорони надр (а.с. 19).

28 серпня 2013 року головним державним гірничотехнічним інспектором Коваленко С.С. на підставі наказу № 16 від 23 липня 2013 року та направлення на перевірку № 110 від 23 липня 2013 року проведено позапланову перевірку об'єкта відповідача - М 8, Відкотного квершлагу на пл. с-6-1 Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» на предмет дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. За наслідками проведення перевірки складено акт № 025П-13/289 від 28 серпня 2013 року, який отримано директором підприємства 28 серпня 2013 року (а.с. 20-21).

Відповідно вказаного Акту перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 28 серпня 2013 року № 025П-13/289 під час проведення перевірки виявлені порушення вимог законодавства, а саме:

1. Західний польовий конвеєрний штрек гор. 355м:

1.1 на стрілочному переводі відсутній балансир, що є порушенням п.3 гл. 2 розділу VII Правил безпеки;

2. Відкотний квершлаг на пл. Сб1:

2.1 на ПК-17 обводнена підошва виробки, замулена водовідливна канавка, що є пор. п. 1 гл. 3 p. V. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01- 10;

2.2 в сланцевому заслоні №125 пошкоджені 16-ть ПБС , що є пор. п. 17 гл. 7 р. г VI. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.3 на ПК-23 8-м рам металевого аркового кріплення відхилені від вертикалі, , що є пор. п. 1 гл. 3 p. V. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0- 1.01-10;

2.4 не опломбований пускач ПВІ-125 лебідки ЗЛП, що є пор. п. 10 гл. 1 p. VIII. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.5 експлуатація лебідки ЗЛП здійснюється без використання звукової та світлової сигналізації, що є пор. п. 3 гл. 2 p. VII. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.6 відсутнє огородження лебідки ЗЛП, що є пор. п. 6 гл. 2 p. IV. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.7 на ПК-27 на порушена цілісність кнопочного посту, що є пор. п. 12 гл. 1 р. VIII. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.8 на відстані 8-ми метрів від забою виробки на 5-ти рамах металевого аркового кріплення пошкоджена затяжка покрівлі, що є пор* п. 1 гл. 3 p. VI Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.9 на ПК-29-30 на рамах металевого аркового кріплення у замкових з'єднаннях не вистачає 10% з'єднувальних скоб М-24, що є пор. п. 5 гл. 3 р. V. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.10 в вибою виробки відсутнє випереджувальне кріплення, що є пор. п. 4 гл. 1 p. V. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.11 не встановлений розгазуючий пристрій за ВМП, що є пор. п. 3 гл. 4 p. VI. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10;

2.12 експлуатація скребкового конвеєру СП-202 здійснюється без використання пристрою для відключення приводу конвеєра з будь-якої його довжини, що є пор. п. 1 гл. 6 p. VII. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0- 1.01-10;

2.13 пожаро - зрошувальний трубопровід відстає від вибою виробки на 60м, що є пор. п. 3 гл. 1 p. IX. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01- 10;

2.14 наприкінці повітропроводу відсутня труба із жорсткого матеріалу, що є пор. п. 4 гл. 4 p. IV. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01- 10;

3. недостатній контроль зі сторони ІТП підприємства за виконанням вимог ПБ, що є пор. п. 2 гл. 1 p. IV. Правил безпеки у вугільних шахтах НПАОП 10.0-1.01-10 (а.с. 20-21).

Приписом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції № 025П-13/289 від 28 серпня 2013 року запропоновано Державному підприємству «Південнодонбаське № 1» усунути порушення, виявлені під час перевірки об'єкту підприємства та проінформувати письмово про усунення кожного із порушень уповноважену особу Держгірпромнагляду. Припис отримано директором підприємства Коломієць В.О. 28 серпня 2013 року (а.с. 22-23).

При прийнятті рішення суд керується наступним.

Статтею 19 Конституції України, встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011 (далі - Положення № 408) Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра надзвичайних ситуацій України. Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення.

Згідно п. 6 Положення № 408, Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.

Відповідно до п. 1 Положення про територіальне управління Держгірпромнагляду України у Донецькій області, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 2 грудня 2011 року № 186-к, ТУ Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Донецькій області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у та їй підпорядковується.

Згідно із ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Статтею 38 Закону України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 № 2694-XII (далі - Закон № 2694-XII), визначено, що державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, зокрема, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Таким чином, позивач у справі є органом владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці.

Положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, поряд з іншими правовими актами регулює Закон України "Про охорону праці".

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 2694-XII охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Згідно з ч. 1 ст. 6 цього Закону умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці (ч. 1 ст. 13 Закону № 2694-XII).

Статтею 27 Закону № 2694-XII передбачено, що нормативно-правові акти з охорони праці - це правила, норми, регламенти, положення, стандарти, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання.

Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22 березня 2010 року N 62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7 червня 2010 року за 398/17693, затвердженні Правила безпеки у вугільних шахтах (далі - Правила). Ці Правила встановлюють порядок безпечного ведення гірничих робіт і використання гірничошахтного, транспортного та електротехнічного обладнання, провітрювання та протиаварійного захисту гірничих виробок, забезпечення пилогазового режиму, виробничої санітарії та охорони праці.

Відповідно до п. 6 гл. 2 розділу IV Правил рухомі частини обладнання, що є джерелом небезпеки для працівників, мають бути відгороджені. Загорожі мають поставлятися підприємством-виробником комплектно з технічним пристроєм або передбачатися ТПД. Під час запуску в роботу обладнання, що має рухомі частини, огородження яких неможливе через їх функціональне призначення (робочі органи вибійних машин, конвеєрні стрічки, ролики), а також запуску в роботу машин, що пересуваються, має включатися попереджувальна сигналізація. Підприємство-виробник зобов'язане обладнати зазначені машини сигналізацією, а також засобами зупинки й відключення їх від джерел енергії. Передпусковий застережний сигнал має бути звуковим тривалістю не менше 6 с.

Пунктом 2 гл. 1 розділу ІV Правил встановлено, що проектування, будівництво, реконструкція та експлуатація вугільних шахт проводяться з дотриманням вимог Законів України "Про охорону праці", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про об'єкти підвищеної небезпеки", Гірничого Закону України, вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до п. 4 гл. 4 розділу ІV Правил гірничі диспетчери (начальники змін) зобов'язані відповідно до встановленого нормативу відвідувати підземні роботи, знати всі гірничі виробки і місця ведення робіт.

Як вбачається з п.4 гл.1 розділу V Правил проектування гірничих робіт на шахтах повинно здійснюватися відповідно до вимог Гірничого Закону України, Закону України "Про охорону праці", цих Правил та інших галузевих нормативних документів із включенням заходів щодо попередження НШВЧ і гарантування безпеки праці. Ведення гірничих робіт на діючих шахтах повинно здійснюватися відповідно до розробленої та затвердженої ТПД.

Згідно з п. 1 гл. 3, розділу V Правил безпеки у вугільних шахтах, проведені гірничі виробки повинні бути закріплені та утримуватися весь термін експлуатації відповідно до вимог ТПД. У разі змін гірничо-геологічних і виробничих умов ТПД виїмкової дільниці, проведення та кріплення підземних виробок повинна бути переглянута протягом доби. Не дозволяється ведення гірничих робіт без затвердженого проекту, а також з відступами від нього. У міцних монолітних породах (f > 10 за шкалою проф. Протод'яконова) виробки, що знаходяться поза зоною впливу очисних робіт, за винятком їх сполучень, за рекомендаціями спеціалізованого галузевого інституту на підставі проведених НДР можуть проводитися та експлуатуватися без кріплення. Дозволяється експлуатація без кріплення вуглеспускних і вентиляційних свердловин, пробурених у міцному стійкому вугіллі (f > 1,5 за шкалою проф. Протод'яконова). Під час кріплення виробки анкерами не дозволяється підвішування до анкерів кріплення кабелів, трубопроводів та іншого оснащення. Обов'язковим є застосування датчиків контролю стану масиву.

Відповідно до п. 5 гл. 3 розділу V не дозволяються експлуатація рамного металевого податливого кріплення, у тому числі аркового, без міжрамних стяжок, скоб у замкових з'єднаннях і затягування покрівлі та боків виробки.

Пунктом 3 гл. 4 розділу VІ Правил встановлено, що встановлення ВМП повинне проводитися за проектом, погодженим начальником ВТБ та затвердженим головним інженером шахти. ВМП, що працює на нагнітання, повинен установлюватися у виробці зі свіжим струменем повітря на відстані не менше ніж 10 м від вихідного струменя.

Згідно з п. 17 гл. 7 розділу VІ Правил конструкція й параметри заслонів для різних типів кріплення, а також способи їх встановлення у виробках повинні відповідати вимогам чинного законодавства. Порядок розміщення заслонів по мережі гірничих виробок повинен відповідати вимогам пунктів 16 і 17 глави 7 цього розділу цих Правил. Кількість інертного пилу або води в заслоні повинна визначатися з розрахунку 400 кг на 1 кв.м поперечного перерізу виробки у світлі в місці встановлення заслону. Загальна довжина кожного окремого заслону повинна бути не менше 20 м сланцевого й не менше 30 м водяного.

Для виконання маневрових робіт і відкатки вагонеток в горизонтальних виробках з нахилом до 0,005 ‰ допускається застосування лебідок, що мають швидкість до 1 м/с, за проектами, що пройшли експертизу у суб'єктах господарювання, які мають дозвіл на виконання робіт з підвищеної небезпеки Держгірпромнагляду України відповідно до постанови КМУ від 15 жовтня 2003 N 1631 (п. 3 гл. 2 розділу VІІ Правил).

Відповідно до п.п. д) п. 1 гл. 6 розділу VІІ Правил стрічкові конвеєри мають обладнуватися, окрім іншого, пристроєм для відключення приводу конвеєра з будь-якої точки його довжини.

Як встановлено п. 10 гл.1 розділу VІІІ Правил кожен комутаційний апарат, комплектний розподільний пристрій, станції управління мають бути позначені чітким написом, що вказує установку, яка включається, або дільницю, а також розрахункову величину уставки спрацьовування максимального струмового захисту.

Пунктом 12 гл. 1 розділу VІІІ Правил встановлені вимоги, які необхідно виконувати за для безпечної експлуатації електрообладнання.

Пунктом 3 гл. 1 розділу ІХ Правил у підземних виробках і надшахтних спорудах мають використовуватися технологічні процеси, матеріали та обладнання, що забезпечують пожежобезпеку. Вогневі роботи в підземних виробках і надшахтних спорудах мають виконуватися тільки за наявності дозволу територіального органу Держгірпромнагляду України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року № 1631, а також за умови дотримання заходів безпеки, передбачених НАПБ Б.01.009-2004, та вимог чинного законодавства. Кількість і вид технічних засобів ППЗ, вогнегасні засоби, що вживаються, джерела і засоби подавання води для пожежогасіння, запас спеціальних вогнегасних речовин визначаються НАПБ Б.01.009-2004 та відповідними вимогами чинного законодавства.

Як вбачається з акту перевірки та визнається відповідачем, останнім порушені положення наведених вище нормативно-правових актів.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону № 2694-XII державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює, серед інших, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці яким є Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України) в силу п. 1 Положення про цю службу, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011.

З метою впорядкування організації та здійснення державного нагляду Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України та її територіальними органами розроблено Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, що затверджено Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України № 826 від 11 серпня 2011 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2011 року за № 1531/20269). Згідно пункту 2.26 цього Положення виявлення під час перевірки порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників; відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки є підставою заборони виконання робіт.

Пунктом 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного контролю у сфері здійснення господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що відповідачем надано заяву про визнання позову, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області Державної інспекції нагляду у реструктуризації та шахтному будівництві.

При цьому суд вважає за необхідне роз'яснити відповідачу, що згідно ч. 8 п. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного контролю у сфері здійснення господарської діяльності" застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом органу державного нагляду (контролю), а також вжиті органом державного нагляду (контролю) заходи, обґрунтованість яких підтверджена адміністративним судом, скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом.

Відповідно до ч.ч. 12-13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої п. 5 ч. 1 цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Згідно ч. 2 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України "Про охорону праці", Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та ст. 2, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 112, ст. 122-154, ст. 158-163, ст. 167, ст. 183-2, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області в особі Донецько-Макіївської державної регіональної гірничотехнічної інспекції до Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Державного підприємства «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1» (код ЄДРПОУ 34032208).

Зупинити проведення відкотного квершлагу на пл. с-6-1 на Державному підприємстві «Шахтоуправління «Південнодонбаське № 1».

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини складені та підписані 25 вересня 2013 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складений 27 вересня 2013 року.

Суддя Волгіна Н.П.