КОПІЯ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Категорія статобліку - 73 Справа № 2-а-4355/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2008 року місто Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Верба І.О.
при секретарі Ромасько Є.В.
за участю представників:
позивача - ОСОБА_1, довіреність від 04.03.2008 року НОМЕР_1
відповідача - не з'явився
прокурор - Кузьменко С.В., посвідчення НОМЕР_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за адміністративним позовом прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі,ІНФОРМАЦІЯ_3
до фізичної особи-підприємцяОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3
про стягнення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
Прокурор Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі звернувся із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємцяОСОБА_2 з позовними вимогами про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3127,75 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом в сумі 3127,75 грн. внаслідок несплати штрафних санкцій за порушення законодавства про норми регулювання обігу готівки.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити повністю.
У зв'язку з неявкою відповідача, судові засідання по справі відкладались на 10.10.2008 року (за клопотанням відповідача), 06.11.2008 року, 18.12.2008 року. Судом направлялись повістки на адресу відповідача: повістки на 02.09.2008 року та 18.12.2008 року вручені відповідачу особисто 05.08.2008 року та 21.11.2008 року відповідно (повідомлення про вручення поштового відправленняНОМЕР_3 та НОМЕР_4); повістки на 10.10.2008 року та 06.11.2008 року, проте конверти повернулись до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Відповідач до суду не з'явився, процесуальним правом на участь у судовому засіданні не скористався, заперечень та доказів на їх підтвердження не надав.
Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд приходить до висновку що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України. Із посиланням на статті 121 Конституції України зазначав, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08.04.1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.
Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.
З матеріалів справи вбачається, що фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області ІНФОРМАЦІЯ_1 року заНОМЕР_5
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 08.10.2007 року посадовими особами Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі було проведено перевірку господарської одиниці магазину ІНФОРМАЦІЯ_2, який розміщений по вулиці АДРЕСА_1, за результатами якої складено акт НОМЕР_6 від 08.10.2007 року перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
В ході перевірки встановлено порушення чинного законодавства, регулюючого діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, та у сфері обігу готівки:
- пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року №1776-111, а саме: проведення розрахункової операції без застосування РРО та видачі розрахункового документу встановленої форми на суму 27,85 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному «х-звіті» РРО в сумі 233,70 грн.;
- статті 3, 7 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996 року №98/96-ВР, а саме: здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту;
- абзацу 2 частини 2 статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.1995 року №329/95-ВР, а саме: реалізація та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
Перевірку проведено на підставі статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року №509-ХІІ, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР, Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року №98/96-ВР, Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним та плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» від 19.12.1995 року№481/95-ВР.
На підставі вищезазначеного акту у відношенні відповідача було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:
- від 16.11.2007 рокуНОМЕР_7, яким визначено відповідачу до сплати суму штрафу в розмірі 1 307,75 грн.;
- від 16.11.2007 року НОМЕР_8, яким визначено відповідачу до сплати суму штрафу в розмірі 120,00 грн.;
- від 16.11.2007 року НОМЕР_9 яким визначено відповідачу до сплати суму штрафу в розмірі 1 700,00 грн.
Таким чином загальна сума заборгованості складає: 1 307,75 грн. + 120,00 грн. + 1 700,00 грн. = 3 127,75 грн.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, зокрема у таких розмірах - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом вст
ановленого терміну.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України. Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно абзацу 2 частини 2 статті 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до статей 16, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
На час подання адміністративного позову відповідач заборгованість в добровільному порядку не сплачена, доказів оскарження рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не надано.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по сплаті штрафних санкцій на користь держави в сумі 3 127,75 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємцяОСОБА_2 (АДРЕСА_2; ідентифікаційний код НОМЕР_10) на користь бюджету суму заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій на суму 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. (р/р 31111106700021, код платежу - 21081100, одержувач УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012; код ЄДРПОУ 24230992), суму заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій на суму 1 307 (одна тисяча триста сім) грн. 75 коп. (р/р 31113104700021, код платежу - 21080900, одержувач УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012; код ЄДРПОУ 24230992), суму заборгованості зі штрафних (фінансових) санкцій на суму 120 (сто двадцять) грн. 00 коп. (р/р 31419541700021, код платежу - 21080900, одержувач УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012; код ЄДРПОУ 24230992), всього в розмірі 3 127 (три тисячі сто двадцять сім) грн. 75 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) І.О. Верба
Постанова виготовлена у повному обсязі 23.12.2008 р.
З оригіналом згідно Суддя І.О.Верба
Постанова не набрала законної сили станом на 23.12.2008 р. Суддя І.О.Верба