Постанова № 33820444, 23.09.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2013
Номер справи
822/3078/13-а
Номер документу
33820444
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3078/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2013 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Петричковича А.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства "Реммаш-Інвест" до Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, про визнання дій протиправними та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ :

Ухвалою суду від 01.08.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовом №5-17-07 від 19.07.2013 року в якому позивач просить визнати дії начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо винесення постанови №83-ПР-2-Е від 02.07.2013 року, про накладення санкцій протиправними і скасувати цю постанову.

Вважає, що постанова комісії винесена з порушенням норм матеріального і процесуального права, так як вона винесена без присутності представника товариства, який не зміг бути присутнім при прийнятті рішення і відповідач не врахував скрутний і не задовільний стан підприємства та не повно з"ясував всі обставини справи.

Сторони до суду не з"явились, однак позивач надіслав суду письмове клопотання №5-20-09 від 20.09.2013 року у якому просить справу вирішити без участі його представника, а відповідач письмове заперечення на позов №09/02-38/447 від 02.09.2013 року, тому розгляд проводиться без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до вимог ч.1 ст.41 КАС України і згідно ч.6 ст.128 КАС України у письмовому провадженні.

Дослідивши докази по справі, суд прийшов до таких висновків враховуючи наступне.

Постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №83-ПР-2-Е від 02.07.2013 року вирішено за невиконання розпорядження у відношенні до ЗАТ "Реммаш-інвест" застосувати санкцію - накладення штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 17000 гривень.

Згідно розпорядження №34-ПР-2-Е від 11.01.2013 року, про усунення порушень законодавства про цінні папери, ЗАТ "Реммаш-інвест" зобов"язано у термін до 30.04.2013 року усунути порушення законодавства про цінні папери та до 03.05.2013 року письмово повідомити уповноважену особу комісії про виконання цього розпорядження.

Листом ЗАТ "Реммаш-інвест" №5-10 від 14.05.2013 року, просить відповідача продовжити термін виконання розпорядження №34-ПР-2-Е від 11.01.2013 року, але суд цьому дає критичну оцінку і поясненням позивача у позові, про його прохання до відповідача щодо продовження терміну виконання розпорядження №34-ПР-2-Е від 11.01.2013 року, адже жодних доказів цього (направлення) не надано суду .

Відповідно листа позивача №5-81 від 07.06.2013 року, підприємство після отримання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №09/02-50/167, просить відповідача при прийнятті рішення врахувати факт значних боргів підприємства, які унеможливлюють виконання розпорядження комісії.

Копіями реєстра рекомендованих відправлень 06.07.2013 року і поштового конверту, стверджено відправлення листа 76004 0173487 5 на адресу ЗАТ "Реммаш-інвест" цього дня.

Згідно ч.5 розділу XVII ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ Закону України № 514-VI від 17.09.2008 року "Про акціонерні товариства", статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Пунктами 10, 14 ч.1 ст.8 Закону України № 448/96-ВР від 30.10.1996 року "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі Закон № 448/96-ВР), визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно п.8 ч.1 ст.11 Закону № 448/96-ВР, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 6 розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1470 від 16.10.2012 року (далі Правила) визначено, що уповноваженою особою, яка винесла розпорядження про усунення порушень, до моменту спливу терміну виконання розпорядження про усунення порушень за письмовим клопотанням порушника може бути прийнято рішення про продовження терміну виконання цього розпорядження, яке оформляється новим розпорядженням про усунення порушень та протягом трьох робочих днів направляється особі, щодо якої його винесено.

Відповідно до п.1 розділу XVII Правил, за правопорушення на ринку цінних паперів, зазначені у статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції, передбачені цією статтею.

Таким чином, суд приходить до висновку, що суб"єкт владних повноважень довів, що діяв у межах Закону, що підтверджено доказами, які перевірено судом, адже позивач, який фактично не оспорює факт порушення Закону України "Про акціонерні товариства", не надав і суд не встановив будь-яких доказів, які вказують на незаконність оскаржуваної постанови і відповідно неправомірних дій відповідача, тому позов не задовольняється.

Враховуючи викладене, керуючись Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про акціонерні товариства" і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Закритого акціонерного товариства "Реммаш-інвест" №5-17-07 від 19.07.2013 року, залишити без задоволення.

Копії постанови надати сторонам.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович