ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 вересня 2013 року 11:30 № 826/11680/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Іщук І.О. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва до Публічного акціонерного товариства "Мостобуд" про стягнення заборгованості в сумі 321 051,43 грн
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства "Мостобуд" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені у розмірі 321 051, 43 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.07.2013 відкрито скорочене провадження у справі № 826/11680/13-а.
У зв'язку з надходженням через канцелярію суду клопотання відповідача про перехід до розгляду справи за загальними правилами, ухвалою від 09.08.2013 суд перейшов до розгляду справи у загальному провадженні.
Відповідно до розпорядження керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва № 327 від 14.08.2013, справу № 826/11680/13-а передано на повторний автоматичний розподіл справ між суддями, у зв'язку з чим ухвалою від 15.08.2013 справу прийнято до провадження суддею Іщуком І.О.
Через канцелярію суду від Публічного акціонерного товариства «Мостобуд» 04.09.2013 надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з перебуванням представника відповідача у відрядженні в м. Харкові з наданням копії наказу № 63 від 02.09.2013, в якому зазначено мету відрядження «вирішення виробничих питань» та строк відрядження 2 дні з 04.09.2013 по 05.09.2013.
Зважаючи на вищевказане та для надання часу відповідачу для долучення до матеріалів справи доказів про поїздку представника у відрядження, суд відклав розгляд справи на 18.09.2013.
18.09.2013 представником відповідача за довіреністю Пегза К.К. подано через канцелярію суду аналогічне клопотання про відрядження представника до м. Луцька терміном на 2 дні з 17.09.2013 по 18.09.2013 з зазначеною метою "вирішення виробничих питань" та доданою копією наказу № 69 від 16.09.2013.
Головуючий в судовому засіданні, у зв'язку з відсутністю копії посвідчення про відрядження, з зазначенням в ньому часу та місця перебування, підпису керівника підприємства, копій проїзних квитків представника відповідача, які підтверджують від'їзд та приїзд представника відповідача у м. Харків та м. Луцьк та інших доказів, які б свідчили про фактичне перебування у зазначених в Наказах містах, ухвалив визнати неявку представника відповідача неповажною та почати розгляд справи по суті.
Представник позивача щодо початку розгляду справи по суті не заперечував.
Представник позивача позов підтримує та просить суд задовольнити позов у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовано заборгованістю відповідача зі сплати внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, штрафних санкцій та пені в розмірі 321 051, 43 грн. та доказами, що станом на 17.09.2013 вказана заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідач в своєму клопотанні № 751/21-13 від 09.08.2013, яке надав через канцелярію суду 09.08.2013, зазначав про необхідність звірення розрахунків з позивачем та вказував на брак часу, який був наданий ухвалою про відкриття скороченого провадження суддею Патратій О.В., для надання заперечень, узгодження з позивачем суми заборгованості та приєднання до матеріалів справи всіх необхідних документів, які підтверджують реальний стан заборгованості, для чого просив перейти до розгляду справи за загальним порядком.
Суд зазначає, що станом на 18.09.2013 від відповідача не надходило заперечень та доказів, хоча з моменту ухвалення рішення щодо переходу в розгляді справи № 826/11680/13-а до загального провадження, минуло більше місяця, суд вважає, достатнім термін для надання заперечень проти позову та доказів, які б підтверджували такі обставини.
З огляду на неявку в судове засідання представника відповідача, який згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України є таким, що належним чином повідомлений про розгляд справи, а також беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд на підставі ч.6 ст.71, ч.ч.4, 6 ст.128 КАС України розглядає справу у порядку письмового провадження на основі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд встановив наступне.
Згідно зі витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Публічне акціонерне товариство "Мостобуд" зареєстроване як юридична особа 21.12.1994 р., присвоєно ідентифікаційний код 01386326, місцезнаходження: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 5, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва як платник страхових внесків до Пенсійного фонду України та зобов'язаний був вносити єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в порядку ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року N 2464-VI (надалі - Закон № 2464-VI), є платником зазначеного внеску (страхувальником), відповідно до п.10 ч.1 ст.1, ч.3 ст.4, п.1 ч.2 ст.6 Закону №2464-VI несе обов'язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску в установлені строки в повному обсязі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону N 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону N 2464-VI єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону N 2464-VI єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону N 2464-VI порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно правовими актами.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону N 2464-VI єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Для бюджетних установ єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,3 відсотка визначеної бази нарахування.
Для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка винагороди за цивільно-правовими договорами.
Суб'єкт господарської діяльності, який провадить господарську діяльність у декількох видах економічної діяльності, під час визначення розміру єдиного внеску відноситься до класу професійного ризику виробництва за основним видом його економічної діяльності.
Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія або представництво), розрахунки з оплати праці якого проводяться нецентралізовано, під час визначення розміру єдиного внеску відноситься до того виду економічної діяльності, якому відповідає його діяльність.
Відокремлений підрозділ юридичної особи (філія або представництво), який провадить свою діяльність у декількох видах економічної діяльності, відноситься до класу професійного ризику виробництва за основним видом його економічної діяльності.
Єдиний внесок для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства встановлюється у розмірі 33,2 відсотка визначеної абзацом другим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Єдиний внесок для найманих працівників, зазначених у пунктах 2, 6-8 частини першої статті 4 цього Закону встановлюється у розмірі 3,6 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Для найманих працівників - інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, єдиний внесок встановлюється у розмірі 2,85 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нaрахування єдиного внеску.
Єдиний внесок для фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) на підприємствах, в установах та організаціях в інших юридичних осіб чи у фізичних осіб-підприємців, зазначених у пункті 3 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 2,6 відсотка винагороди за цивільно-правовими договорами.
Єдиний внесок для осіб які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, зазначених у пункті 11 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 2 відсотки суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до ч.8 ст. 9 Закону України № 2464-УІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону N 2464-VI територіальні органи Пенсійного фонду у порядку, за формою і у строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилають платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом 10 робочих днів із дня а надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом, а в разі неузгодження вимоги з органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом 10 робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначену суму недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу у судовому порядку, або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до матеріалів справи, відповідач надав звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень 2013 в сумі 266 644,31 грн., з яких сплачено 00,00 грн. та відповідно до рішення № 1477 від 26.04.2013 на підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону N 2464-VI до відповідачу було застосовано штрафні санкції в загальній сумі 54 407,03 грн. з якої штрафна санкція - 19 323, 25 грн. та пеня - 35 083, 78 грн.
Відповідач не перерахував суми заборгованості, що підтверджується вимогою про сплату боргу № 1929 від 03.06.2013, наявною в матеріалах справи, карткою особового рахунку та довідкою № 18361/14 від 03.09.2013.
Таким чином, сума до стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування складає 321 051, 43 грн.
Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та правомірність заявленої до стягнення суми боргу.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, враховуючи, що строки добровільної сплати боргу сплинули, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва підлягають задоволенню в повному обсязі
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене суд, прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 41, 69, 71, 94, 97, 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Мостобуд" (юридична адреса: 01033, м. Київ, вул. Панківська, 5, код ЄДРПОУ 01386326) на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі в сумі 266 644,31 грн., штрафні санкції в сумі 19 323,25 грн. та пеню в сумі 35 083, 78 грн, що становить загальну заборгованість 321 051, 43 (триста двадцять одна тисяча п'ятдесят одна ) грн. 43 коп. на р/р 37196101002621 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 22869454.
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук