Головуючий у 1 інстанції - Ірметова О.В.
Суддя-доповідач - Блохін А. А.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2013 року справа №812/1703/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Блохіна А.А., суддів Міронової Г.М., Юрко І.В., при секретарі судового засідання Манаєві М.В., за участю представника позивача Мітасьової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2013 року у справі № 812/1703/13-а за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення заборгованості штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. , -
ВСТАНОВИВ:
13 лютого 2013 року Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулось до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення заборгованості штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що ПАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» порушило вимоги законодавства про цінні папери, а саме: - в порушення п.5 розд. Закону України «Про акціонерні товариства» не привело статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства»; - згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 6/12/1/01 від 20.03.2001 акції ВАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» ДП ВАТ «ДХК «Луганськвуглеремонт» існують в документарній формі, що є порушенням вимог ч.2 ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ч.2 ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства», згідно яких акції товариств існують виключно в без документарній формі.
У зв'язку з цим, уповноваженою особою Комісії у відношенні товариства винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 46-ЛУ від 10.01.2012. Згідно цього розпорядження, товариство повинно було у термін до 08.05.2012 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, привести статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства», здійснити переведення випуску акцій товариства документарної форми існування у без документарну відповідно до вимог чинного законодавства України, а також подати до Комісії (територіального управління) пакети документів згідно з вимогами законодавства про цінні папери. Також у термін до 08.05.2012 проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.
Доказів, що підтверджують виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 46-ЛУ від 10.01.2012 відповідачем не надано. Отже, розпорядження № 46-ЛУ від 10.01.2012 товариством не виконано, що є порушенням вимог п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст.9. 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 10.08.2012 уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні ПАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» винесено постанову № 336-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до Донбаського територіального управління НКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Постановою суду першої інстанції від 06 березня 2013 року у справі № 812/1703/13-а, позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення заборгованості штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. - задоволено. Стягнуто з Публічного акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" (місцезнаходження: 94632, Луганська область, м. Антрацит, смт. Кріпенський, код ЄДРПОУ 05400922) суму штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) в дохід Державного бюджету України на р/р 31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081100.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, через порушення норм матеріального права та ухвалити нову, якою у задоволенні позову відмовити.
В судовому засіданні представник позивача заперечувала проти доводів апеляційної скарги, просила рішення суду першої інстанції залишити без змін. Відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, проте своїм правом бути присутнім в судовому засіданні не скористався.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
ВАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» є емітентом цінних паперів. ВАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» порушило вимоги законодавства про цінні папери, а саме: в порушення Закону України «Про акціонерні товариства» не привело статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства»; згідно свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 6/12/1/01 від 20.03.2001 акції ВАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» існують в документарній формі, що є порушенням вимог ч.2 ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ч.2 ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства», згідно яких акції товариств існують виключно в без документарній формі.
За вищевказані порушення уповноваженою особою Комісії у відношенні відповідача винесено розпорядження № 46-ЛУ від 10.01.2012 про усунення порушень законодавства про цінні папери (а.с.6-7). Згідно цього розпорядження, ВАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» зобов'язано: - у термін до 08 травня 2012 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери: привести статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства», а також подати до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (територіального управління) пакет документів згідно з вимогами чинного законодавства України; - у термін до 08 травня 2012 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, здійснити переведення випуску акцій товариства документарної форми існування у без документарну відповідно до вимог чинного законодавства України та подати до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (територіального управління) пакет документів згідно з вимогами чинного законодавства України; - у термін до 08 травня 2012 року проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження. Відповідачем не повідомлено позивача про виконання розпорядження № 46-ЛУ від 10.01.2012 у визначений строк, що свідчить про невиконання відповідачем цього розпорядження. Відповідно до ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Згідно зі ст.6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: - надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства (пункт 10); -накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (пункт 14). Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Уповноваженою особою Комісії - начальником Донбаського територіального управління НКЦПФР 10.08.2012 винесено постанову № 336-ДО-1-Е про накладення на ПАТ «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» санкцій за невиконання розпорядження уповноваженої особи ДКЦПФР у розмірі 17 000,00 грн. (а.с.11-12). Також у постанові вказано про те, що зазначену суму необхідно перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів направити до Донбаського територіального управління НКЦПФР. Постанову № 336-ДО-1-Е від 10.08.2012 направлено відповідачу, що підтверджено списком згрупованої кореспонденції із відбитком штампу поштового відділення про прийняття. Постанову № 336-ДО-1-Е від 10.08.2012 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не виконано. Суду першої та апеляційної інстанції також не надано відомостей щодо оскарження відповідачем постанови № 336-ДО-1-Е від 10.08.2012 про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку, а отже, на час розгляду справи вказана постанова є чинною та підлягає виконанню. За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі. Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для скасування постанови не має, у зв'язку з чим апеляційна скарга не підлягає задоволенню. Керуючись ст.195 - 197, п. 1 ч. 1 ст.198, ст. 200, п.1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 211, 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2013 року у справі № 812/1703/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 06 березня 2013 року у справі № 812/1703/13-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня її складення в повному обсязі.
Повний текст ухвали виготовлено 25 вересня 2013 року.
Головуючий суддя А.А. Блохін
Судді : Г.М. Міронова
І.В. Юрко