Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 вересня 2013 року Справа № 805/13715/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Скріпнік А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до: 1 - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області; 2 - Державного казначейства України про визнання дій неправомірними, скасування постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, відшкодування матеріальних та моральних збитків,
ВСТАНОВИВ:
23 вересня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із вищевказаним позовом.
Проте, позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем в якості відповідача 2 визначено - Державне казначейство України, проте, згідно прохальної частини адміністративного позову не зрозуміло яким чином вказаний відповідач порушив права, свободи або інтереси позивача.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Отже, суд звертає увагу позивача на те, що зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача.
Частини третя і четверта статті 105 КАС України визначають формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.
Крім того, суд вважає доречним звернути увагу заявника на наступне.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Указом Президента України від 13.04.2011 року затверджено Положення про Державну казначейську службу України, де, зокрема, у п. 2 установлено, що Державна казначейська служба України є правонаступником прав та обов'язків Державного казначейства України - урядового органу державного управління, що діяв у системі Міністерства фінансів України.
Таким чином, належна назва відповідача 2 є - Державна казначейська служба України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд зазначає, що позивачеві необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду позовної заяви оформленої у відповідності до пунктів 3,4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 105, 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до: 1 - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області; 2 - Державного казначейства України про визнання дій неправомірними, скасування постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, відшкодування матеріальних та моральних збитків - залишити без руху і встановити строк до 17 жовтня 2013 року для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.
Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до суду у випадках, передбачених законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Скріпнік А.І.