Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2013 р. Справа №805/7445/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15:40
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., при секретарі судового засідання Перовій В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної фінансової інспекції в Донецькій області
до
Житлово-комунального підприємства «Азовжитлокомплекс»
про
зобов'язання виконати дії, зазначені у п. 2.6 листа - вимоги від 14.01.2013 № 26-01-34/76,-
за участю представників сторін:
від позивача - Гурський Г.Ю.
від відповідача - не з'явився
Державна фінансова інспекція в Донецькій області звернулась до суду з позовом до Житлово-комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» про зобов'язання виконати дії, зазначені у п. 2.6 листа - вимоги від 14.01.2013 № 26-01-34/76.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав адміністративний позов, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином.
Заслухавши доводи учасників процесу, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
27.05.2013 року Державна фінансова інспекція в Донецькій області звернулась до суду з позовом до Житлово-комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» про зобов'язання виконати дії, зазначені у п. 2.6 листа - вимоги від 14.01.2013 № 26-01-34/76.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до Плану контрольно - ревізійної роботи Маріупольської об'єднаної державної фінансової інспекції на IV квартал 2012 року проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Житлово - комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» за період з 01.05.2010 року по 30.11.2012 року в ході якої були встановлені порушення бюджетного законодавства, що зафіксовано у акті ревізії від 14.01.2012 року за № 05-860/003.
За результатами проведеної ревізії відповідно до пункту 7 частини першої статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» на адресу Житлово - комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» було направлено вимогу від 14.01.2013 №26-01-34/76 щодо усунення виявлених ревізією порушень в термін до 15.02.2013 року.
Відповідно до частини другої статті 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються. Однак, вимога органу державної фінансової інспекції виконана частково, а саме: недоотримано фінансових ресурсів підприємством, внаслідок не укладення договорів на відшкодування експлуатаційних витрат з 11 орендарями і, відповідно, не пред'явлення до відшкодування експлуатаційних витрат на суму 37,31 тисяч гривень; нездійснено корегування до калькуляції вартості наданих послуг ПП «Альянс - Гіс» у зв'язку з оплатою праці бухгалтера 1 категорії з обліку основних засобів, яка веде облік, контроль та обробку документів по основним засобам, облік амортизації, нарахування зносу, проведення інвентаризації основних засобів, складання м/о №4, підготовка статистичної звітності по ф. №№ 5,11, по житловим будинкам, які находяться на балансі ЖКП «Азовжитлокомплекс та обслуговуються ПП «Альянс - Гіс» в період з 01.05.2010 року по 30.11.2012 року на загальну суму 15,22 тисяч гривень, що є порушенням п. 3.2 Договорів на оренду, п. 1 Рішення виконавчого комітету Маріупольської міської ради від 15.06.2011 №169, статті 1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги та утримання прибудинкових територій» від 20.05.1999 № 686-ХІV, та п. 13 П(с) Б 15 «Доходи» від 29.11.1999 № 290, ст. 526, 901, 903 Цивільного Кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV, п. 11 П(С) БО 16 «Витрати», п. 10 П(С) БО 15 «Доход».
Посилаючись на пункт 10 частини першої статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» позивач просив зобов'язати Житлово - комунальне підприємство «Азовжитлокомплекс» в особі директора Шевченко Н.В. виконати не вчинені дії, зазначені у п. 2.6 листа - вимоги від 14.01.2013 року № 26-01-3476, а саме - провести претензійно-позовну роботу з орендарями та ПП «Альян-Гіс» щодо повернення коштів за надані послуги. В разі пропуску строків позовної давності стягнути з осіб винних у неотриманні доходів, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.
Судом встановлено позивач - Державна фінансова інспекція в Донецькій області. Відповідно до статті 1 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" (далі за текстом - Закон), державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.
На підставі пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.07.2011 № 765 «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фінансової інспекції шляхом перетворення територіальних органів Головного контрольно-ревізійного управління за переліком згідно з додатком.
Відповідно до Додатку до вищеназваної постанови, Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області перетворено у Державну фінансову інспекцію в Донецькій області.
Таким чином, позивач - Державна фінансова інспекції в Донецькій області є юридичною особою публічного права, територіальним органом Державної фінансової інспекції.
Позивач діє на підставі Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 03.10.2011 № 1236, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1212/19950.
Відповідач - Житлово-комунальне підприємство «Азовжитлокомплекс» зареєстроване в якості юридичної особи 08.01.20003 року Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області, включене до ЄДРПОУ за номером 32320788.
Головними завданнями державної контрольно-ревізійної служби відповідно до статті 2 Закону, є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.
Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Так, Маріупольською об'єднаною державною фінансовою інспекцією була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Житлово - комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» за період з 01.05.2010 року по 30.11.2012 року, за результатом якої складено акт ревізії від 14.01.2013 року за № 05-860/003 яким встановлені порушення на загальну суму 119,38 тисяч гривень.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 10 Закону головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Пунктом 10 цієї ж статті передбачено, що у разі, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів органи контрольно-ревізійної служби звертаються до суду у інтересах держави.
Крім того, відповідно до пункту 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. № 550 (далі за текстом - Порядок № 550), якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний контролюючий орган з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.
14.01.2013 року за №26-01-34/76 позивачем на адресу Житлово - комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» була направлена Вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень, відповідно до пунктів 2.6 якої підконтрольна установа повинна була вжити такі заходи для забезпечення повного відшкодування порушень фінансово-господарської дисципліни:
- провести претензійно-позовну роботу з орендарями та ПП «Альян-Гіс» щодо повернення коштів за надані послуги;
- в разі пропуску строків позовної давності стягнути з осіб винних у неотриманні доходів, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;
У судовому засіданні встановлено, що на виконання Вимоги від 14.01.2013 за №26-01-34/76 Маріупольської об'єднаної державної фінансової інспекції відповідачем були вжиті заходи для забезпечення відшкодування порушень фінансово-господарської дисципліни, про що свідчать наявні в матеріалах справи листи Житлово - комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» на ім'я: начальника Орджонікідзевського РВВС м. Маріуполя Донецької області Ошкадерову І.Г. від 07.02.2013 року №11-95; директора КУ «Міського центру позашкільної роботи за місцем проживання» ОСОБА_4 № 11-173 від 13.03.2013 року; ОСОБА_5; ОСОБА_6; ОСОБА_7 Зміст листів направлений на необхідність укладення договорів про участь в утриманні дому та прибудинкової території. Також відповідачем подано позов до Господарського суду Донецької області про стягнення 138 720, 90 гривень з Приватного підприємства «Альянс - ГІС», про що свідчить наявна в матеріалах справи ухвала Господарського суду Донецької області від 16.08.2013 року про порушення провадження по справі.
Тобто, як вбачається в вище зазначеного відповідачем була проведена претензійно-позовна робота.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач виконав усі залежні від нього дії, спрямовані на виконання вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій області, з огляду на що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 24, 71, 94, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволені Адміністративного позову Державної фінансової інспекції в Донецькій області до Житлово-комунального підприємства «Азовжитлокомплекс» про зобов'язання виконати дії, зазначені у п. 2.6 листа - вимоги від 14.01.2013 № 26-01-34/76 - відмовити.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 28 серпня 2013 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений 02 вересня 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Толстолуцька М.М.