Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
25 вересня 2013 р. Справа №805/13699/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дворников М.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Димитровської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Димитровської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною, щодо неприйняття рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для будівництва гаражу та подальшої приватизації земельної ділянки розміром 0,01 гектару на рівні 4 під'їзду між будинками 29 та 34 мікрорайона Молодіжний м. Димитров, Донецької області, зобов'язання на наступному пленарному засіданні прийняти рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для будівництва гаражу та подальшої приватизації земельної ділянки розміром 0,01 гектару за вищевказаною адресою.
Згідно з ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Приписами статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ч.1 ст. 5 Закону, система місцевого самоврядування включає:
- територіальну громаду;
- сільську, селищну, міську раду;
- сільського, селищного, міського голову;
- виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;
- районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;
- органи самоорганізації населення.
Частина 1 ст. 10 Закону встановлює, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Позивачем заявлені позовні вимоги до Димитровської міської ради Донецької області, яка входить до системи місцевого самоврядування як відповідна місцева рада.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, дана адміністративна справа не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, а є підсудною Димитровському міському суду Донецької області як адміністративному суду.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, позовна заява підлягає поверненню ОСОБА_2.
З огляду на наведене, керуючись ст.ст. 18, 19, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Димитровської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві разом з усіма доданими до нього матеріалами.
Повернути ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) з Державного бюджету України судовий збір у сумі 107 (сто сім) гривень 30 копійок, сплачений за подання позову.
Ухвалу може бути оскаржено особою, яка подала позовну заяву.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Дворников М.С.