ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/15555/13 12.09.13 р. За позовом Публічного акціонерного товариства " Київенерго "
До Комунального некомерційного підприємства " Центр первинної медико - санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва "
Про внесення змін до договору на постачання теплової енергії від 24.01.2013 р. № 620317.
Суддя Пінчук В.І.
Представники:
Від позивача Скора Ю.В. - предст.
Від відповідача не з'явився
Рішення прийняте 12.09.2013 р., оскільки у судовому засіданні 29.08.2013 р. розгляд справи відкладався відповідно до п. 1 ст. 77 ГПК України.
Обставини справи:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про внесення змін до договору на постачання теплової енергії від 24.01.2013 р. № 620317, а саме: у п. 1 додатку № 3 до договору цифри " 638,25 " замінити цифрами " 800, 61 ", а додаток № 1 до договору від 24.01.2013 р. № 620317 викласти у редакції зазначеної у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання двічі не з'явився і відзив на позовну заяву суду не надав.
Згідно ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
В С Т А Н О В И В:
24.01.2013 р. між Публічним акціонерним товариством " КИЇВЕНЕРГО " ( позивачем ) та Дитячою поліклінікою №2 Управління охорони здоров'я Дніпровського району м. Києва був укладений договір на постачання теплової енергії у гарячій воді №620317.
25.06.2013 р. додатковою угодою було внесено зміни до вказаного договору, зокрема сторону договору - Дитячу поліклініку №2 Управління охорони здоров'я Дніпровського району м. Києва, було
замінено на Комунальне некомерційне підприємство " Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва " ( відповідач). Така заміна відбулась у зв'язку з реорганізацією дитячої поліклініки № 2 Дніпровського району м. Києва шляхом приєднання її до комунального некомерційного підприємства " Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва " на підставі рішення Київської міської ради від 25.12.2012 №676/8960.
Відповідно до п. 1.1. предметом договору №620317 від 24.01.2013 р. є постачання, користування та своєчасна сплата в повному обсязі спожитої теплової енергії у гарячій воді на умовах, передбачених цим Договором.
Пунктом 2.1. вказаного договору передбачено, що при виконанні умов цього договору сторони зобов'язуються керуватись тарифами, затвердженими органом виконавчої влади, що здійснює державне регулювання у сфері теплопостачання - Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі - НКРРКПУ).
Як на підставу своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що відповідачем було визначено свій статус як бюджетна установа.
Відповідно до постанови НКРРКПУ від 30.09.2011 № 116 " Про встановлення тарифів на теплову енергію ПАТ " КИЇВЕНЕРГО " для потреб бюджетних установ встановлено наступний тариф - 638,25 грн. за 1 Гкал (без ПДВ).
Однак ПАТ " КИЇВЕНЕРГО " не може погодитись з статусом відповідача як бюджетної установи у зв'язку з наступним.
Відповідно до Закону України " Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві " у
м. Києві проводиться реформа в системі охорони здоров'я, якою передбачена структурна реорганізація закладів первинної медико-санітарної допомоги (бюджетних організацій).
Згідно з рішеннями Київської міської ради у м. Києві проведені організаційно-правові заходи щодо припинення діяльності амбулаторно-поліклінічних закладів Дніпровського району шляхом їх перетворення в комунальні некомерційні підприємства.
06.04.2012 розпорядженням Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 133 затверджено Статут комунального некомерційного підприємства " Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва ".
Згідно із статутом відповідача останній є неприбутковим підприємством, правонаступником поліклініки №1 Дніпровського району м. Києва та проводить господарську некомерційну діяльність, спрямовану на збереження та зміцнення здоров'я населення та досягнення інших соціальних результатів без мети одержання прибутку.
Юридичний статус комунального некомерційного підприємства визначається Господарським кодексом України.
Так, ч. 1 ст. 52 Господарського суду України передбачено, що некомерційне господарювання - це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.
Господарський кодекс України не містить прямого визначення комунального некомерційного підприємства, однак в контексті ст. 78 Господарського кодексу України таке підприємство підпадає під визначення комунального унітарного підприємства - підприємства, яке утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління (оперативне управління).
Тобто в статусі комунальних некомерційних підприємств медичні заклади фактично залишаються в підпорядкуванні органів місцевого самоврядування, а майно закріплюється за ними на праві оперативного управління.
Господарський кодекс не встановлює чітких обмежень щодо джерел фінансування комунальних некомерційних підприємств, тому на практиці їх діяльність може фінансуватися як за рахунок бюджетних коштів, так і за рахунок інших коштів (в залежності від затверджених видатків державного та місцевого бюджету).
В розумінні чинного законодавства комунальне некомерційне підприємство не підпадає під ознаки бюджетної установи.
Юридичний статус бюджетної установи визначається Бюджетним кодексом України.
Відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.
Всі бюджетні установи у своїй діяльності керуються Бюджетним кодексом та відповідним бюджетним законодавством.
Діяльність бюджетних установ фінансується за методом кошторисно-бюджетного фінансування, який передбачає виділення коштів у строгій відповідності з кошторисами бюджетних установ, які затверджуються рішеннями відповідних рад. Зазначені кошториси мають жорстке цільове призначення.
Оскільки відповідно до чинного законодавства комунальне некомерційне підприємство не є бюджетною установою, а тому по відношенню до такого підприємства не може встановлюватися тариф як для потреб бюджетних установ.
Таким чином, в розумінні ст. 52, 78 Господарського кодексу України, ст.2 Бюджетного кодексу України відповідач в якості комунального некомерційного підприємства не може визнаватись бюджетною установою, а тому позивач має всі підстави застосовувати при розрахунках з відповідачем тариф, встановлений постановою НКРРКПУ від 30.09.2011 № 116 «Про встановлення тарифів на теплову енергію ПАТ " КИЇВЕНЕРГО " як для потреб інших споживачів, а саме: 800,61 грн. за 1 Гкал ( без ПДВ).
Листом від 08.07.2013 № 048/46/768 відповідачу запропоновано внести зміни до договору в частині зміни тарифної групи. До листа було додано проекти додаткової угоди до договору та додатку 1 до договору, що були підписані уповноваженої особою позивача та скріплені печаткою. Вказаний лист відповідачем було отримано 09.07.2013 р., про що свідчить відмітка на листі.
Однак у встановлений законом термін відповідач не надав відповідь на пропозицію. Отже між сторонами не досягнуто згоди щодо внесення змін до договору.
Відповідно до ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України, у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору або у разі неодержання відповіді в установлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення до суду.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Змінити правовідношення між публічним акціонерним товариством " Київенерго " ( 01001, м. Київ, пл. Івана Франка, 5, код 00131305 ) та комунальним некомерційним підприємством " Центр первинної медико - санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва " ( 02660, м. Київ, вул. П. Запорожця, 26, код 26188946 ) з дати набрання рішенням законної сили шляхом внесення змін до договору на постачання теплової енергії від 24.01.2013 №620317, а саме:
- у п. 1 додатку 3 до договору цифри « 638,25 » замінити цифрами « 800,61»;
- додаток 1 до договору викласти в наступній редакції:
Додаток №1 до Договору 620317 від 24.01.2013 року Обсяги постачання теплової енергії "Замовнику" 1. "Учасник" відпускає "Замовнику" теплову енергію в гарячій воді в межах Q рік = 354,27Гкал/рік з : 1.1.Приєднаним тепловим навантаженням еQ =0,202Гкал/годину; в тому числі : а) на опалення Qо =0,176Гкал/годину; б) на вентиляцію Qв =-Гкал/годину; в) на гаряче водопостачання (ГВП) Qгв=0,100Гкал/годину; на ГВП по середньогодинному тепловому навантаженню Qгв год =0,026Гкал/годину; на ГВП по середньодобовому тепловому навантаженню Q гв добу =0,286Гкал/добу; 1.2.Максимальними витратами мережної води не більше G =4,02Тон/годину; 1.3.Тепловими витратами на ділянці трубопроводів та в місцевій системі "Замовника" згідно схеми (Додаток 5 до Договору ) еQ втр =0,00052Гкал/годину, в тому числі : а) з витіком Gв=0,01008Тон/годину,Q втр =0,00052Гкал/годину; б)з поверхні трубопроводів підводячих мережQ втр =-Гкал/годину; 1.4.Розподілом теплової енергії в Гігакалоріях по кварталам (для "Замовника" без приладів обліку- розрахунково; для "Замовника" з приладами обліку - згідно заявленої величини) : І кварталв.т.чсічень лютий березень 176,54 61,85 59,5 55,19 ІІ кварталв.т.чквітень травень червень 48,8 46,0 1,57 1,23 ІІІ кварталв.т.члипень серпень вересень 2,25 0,14 1,0 1,11 ІV квартал жовтень листопад грудень 126,68 18,89 42,57 65,22 2. Орієнтована вартість теплової енергії, відпущеної "Замовнику" за поточний рік, відповідно до тарифів, діючих на момент укладення Договору, становить 283632,10грн. ПДВ56726,42грн.Всього340358,52грн. 3.Зміна заявленого споживання теплової енергії за ініціативою "Замовника" оформляється як Додаток до Договору за 15 днів до початку розрахункового періоду. 4.Дата зняття "Замовником" показників приладів обліку - по 25 число звітного місяця; надання звіту в РТМ «Троєщина» за адресою вул. Закревського, 14 - не пізніше 28 числа. При відсутності звіту у встановлений термін розрахунок виконується згідно договірних навантажень». Стягнути з комунального некомерційного підприємства " Центр первинної медико - санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва " ( 02660, м. Київ, вул. П. Запорожця, 26, код 26188946 ) на користь публічного акціонерного товариства " Київенерго " ( 01001, м. Київ, пл. Івана Франка, 5, код 00131305 ) 1147 ( одну тисячу сто сорок сім ) грн. 00 коп. судового збору. Видати наказ. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 ГПК України. Суддя В.І.Пінчук дата підписання повного тексту рішення 13.09.2013 р.